Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Streaming tv

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
mircica3d

mircica3d

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.08.2017
Salut. Am un laptop mai vechi asusx54c si un pc tot vechi cu i3, 4gb ddr3 si samsung ssd 850 evo. Intrebarea mea este: daca ma uit la un film de pe laptop pe tv prin wireless nu am nici-o problema merge perfect. De pe pc mi se blocheaza din 5 in 5 min in sensul ca din 5 in 5 min pe tv imi apare ca incarca, apoi merge dar dupa 5 min incarca iar. Asta se intampla si la filme hd si la cele avi de 700 mb. Aceti idee de la ce poate fi?.

Mentionez ca am schimbat adaptorul de la pc., un tp link 823n cu asus ac51 si tot la fel se intampla.

#2
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,377
  • Înscris: 08.02.2011
La ce dracu' iti trebuie adaptor wireless la pc ? Conecteaza-l prin cablu LAN la router si nu mai ai probleme.

#3
mircica3d

mircica3d

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.08.2017

View Postmodoran, on 06 august 2017 - 09:27, said:

La ce dracu' iti trebuie adaptor wireless la pc ? Conecteaza-l prin cablu LAN la router si nu mai ai probleme.

La dracu' nu vreau sa na intind cu cabluri prin casa. Si din moment ce la o puscarie de laptop merge fara probleme atunci la calculator de ce nu o merge! De la retea nu cred ca e

#4
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Da si tu un scan cu Adwcleaner...poate ai parameci prin el.
Cate liniute (la semnal) are adaptorul de la desktop fata de laptop?

#5
mircica3d

mircica3d

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.08.2017
Am instalat windows proaspat
La laptop 4 liniute la pc 5. Este posibil sa fie de la usb, sa fie vreo legatura usb si streaming. Ma gandeam sa iau o placa wifi pe pcie

#6
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postmircica3d, on 06 august 2017 - 10:31, said:

Am instalat windows proaspat
La laptop 4 liniute la pc 5. Este posibil sa fie de la usb, sa fie vreo legatura usb si streaming. Ma gandeam sa iau o placa wifi pe pcie

Nu ne-ai spus care e scula de router care iti da semnal la placile alea wifi. Cum scoti semnalul pe TV, din router, pe wifi sau prin cablu HDMI din spatele calculatorului in TV?

Edited by rosix, 06 August 2017 - 13:22.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate