Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Service Mazda MX5

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Catalin_Bebe97

Catalin_Bebe97

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.08.2017
Am o Mazda Mx-5 Na 1.6 16V  an 1996. am achimbat segmentii curand inainte madina imi consuma in jur de 6.7 acum 9.10... mi.a spus cineva ca s.ar putea sa fie de la sonda Lambda... o am dar nu stiu unde intra mufa... daca ma.poate ajuta cineva cu o poza  sau cu orice numai va rog ajutati.ma :(

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 07.06.2014
dupa cum pui problema, e mai indicat sa mergi inapoi la acel service si sa-i pui sa verifice tot ce au facut. pe de alta parte, esti sigur ca nu ai bagat talpa in ea pe principiul ca acum trage de rupe si ai obtinut acel consum?

uleiul cum ti se prezinta? nu scapa pe la segmentii montati prost? ai si ac? nu cumva asta e cauza consumului marit?

ai luat in seama toate variabilele sau doar te-ai aruncat pe forum sa cauti poze cand netul e plin de asa ceva pt orice ai cauta?

ai citit regulamentul forumului inainte de a posta? ti-am corectat titlul si aria, ideal ar fi sa-ti corectezi si scrisul, ca sa inteleaga si lumea despre ce discuti.

#3
nic_otava

nic_otava

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 10.02.2006
Poti sa raspunzi la urmatoarele intrebari?
- unde ai sonda Lambda? Montata pe masina, dar neconectata? Sau ca si piesa de schimb si nu ai idee cum se conecteaza?
- ca urmare a ce ai schimbat segmentii? Un test de compresie, ceva? Consum de ulei marit?
- ai facut vreo diagnoza pe motor, de orice fel? Rezultatul este?
- segmentii i-ai schimbat tu, sau operatiunea s-a efectuat intr-un service?
Incearca (asa cum a spus si Dany) sa dai cateva detalii importante, altfel vei primi o poza de pe net care nu te va ajuta foarte tare!
Cauta un manual de service pentru modelul tau(exista!), citeste-l cu atentie.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate