Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 

[Q] Cel mai ieftin smart TV?

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Salut! As vrea zilele astea sa achizitionez un smart TVpentru a-l monta intr-un foisor in gradina. Cerinte:
- diagonala 80-81 cm
- wifi integrat
- sa stie a citi filmele de pe stick USB/HDD extern in format mp4/mkv
- sa poata fi montat pe un panou VESA
- minim cate un port USB si unul HDMI
- slot CI+


Buget aproximativ = 800 lei.

Eu am gasit doar un TV Star-Light 32DM6500 care sa se incadreze in buget. Aveti si alte sugestii? Multumesc anticipat!

#2
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Eventual iei un TV basic si ii atașezi un Chromecast.

#3
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostDeuxEx, on 05 august 2017 - 21:43, said:

Buget aproximativ = 800 lei.
Eu am gasit doar un TV Star-Light 32DM6500 care sa se incadreze in buget. Aveti si alte sugestii? Multumesc anticipat!

Vrei cam multe de 800lei.. Bugetul pentru un smat-tv cu toate alea e vreo 1500 lei.
Daca tot e foisor, lasa-l incolo de smart, CI si alte nebunii si ia ceva basic, pe care sa se vada si sa se auda.

Edited by rosix, 05 August 2017 - 22:12.


#4
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
De ce nu iei un proiector, daca il folosesti ocazional?

Na, si cu bani putini, si cu sufletul in dansa... Nici emag nu are oferte de genul asta de Black Friday.

#5
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015
32 inch ? Nu e cam mic ?
http://superocazii.r...msung-lg-vestel

#6
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,576
  • Înscris: 08.03.2017
Cam ce cauti , review-uri mult mai bune fata de cel mentionat, au panel lg , am avut monitor de la ei si am fost foarte multumit https://www.emag.ro/...h/pd/DFGSZ3BBM/
La acest pret multe vin cu wifi ready, adica nu au adaptor inclus , trebuie cumparat separat si sunt destul de scumpe , trebuie sa te interesezi daca nu, cum s-a mentionat mai sus un tv simplu si un google chromecast.

Edited by ldpe, 05 August 2017 - 23:20.


#7
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
@ldpe: am cumparat un Horizon similar pentru un prieten si e foarte multumit de el. Problema e ca el l-a montat langa router. Eu am router-ul la vreo 20 de m, fapt pentru care un wifi integrat e mai mult decat necesar.
@jegmihai: ma gandisem si eu sa iau un TV basic si sa-i pun un TV Box sau un Chromecast, dar persoanele care il vor utiliza cu precadere sunt trecute de o anumita varsta (+60 de ani), iar mi-e imi trebuie ceva cat mai usor de folosit. Optiunea smart o doresc in proportie de 90% pentru Youtube, eventual HBO Go.
@marga32: idem ce i-am scris lui Mihai mai sus
@diegodanny: nu, nu e mic. Pe perioada cat vremea nu va permite folosirea foisorului, TV-ul va fi mutat intr-un dormitor de 4x5 m. Iti dai seama ca nu am ce face cu un TV de +100cm acolo.

Edited by DeuxEx, 05 August 2017 - 23:31.


#8
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Tehnologia smart pe telefoane este slabă. Iti recomand TV obisnuit și un player chinezesc.

#9
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
@YOUR_GOD: am nevoie numai de youtube si de HBO Go.

#10
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Atunci, se poate să te descurci.

#11
high_energy

high_energy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,366
  • Înscris: 18.05.2017
asa pentru informare intreb si eu cat ar costa un televizor din asta smart cu singura functie sa fie internet ca restul balariilor nu ma intereseaza?

#12
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
De obicei televizoarele Smart vin cu mai multe funcții si aplicații.

#13
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
...inutile sau care nu funcționează la noi.

#14
alex1912

alex1912

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,428
  • Înscris: 28.06.2015

View PostDeuxEx, on 05 august 2017 - 23:30, said:

@diegodanny: nu, nu e mic. Pe perioada cat vremea nu va permite folosirea foisorului, TV-ul va fi mutat intr-un dormitor de 4x5 m. Iti dai seama ca nu am ce face cu un TV de +100cm acolo.

E mic pentru o camera 4 x 5 m ...

#15
high_energy

high_energy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,366
  • Înscris: 18.05.2017

View Postjegmihai, on 06 august 2017 - 07:38, said:

De obicei televizoarele Smart vin cu mai multe funcții si aplicații.
whatever. se subintelege ca vreau ceva cat mai simplu. fie si cu cateva/ o singura functie in plus

#16
adyd94

adyd94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 370
  • Înscris: 23.10.2010
Recomand modelul asta. https://www.emag.ro/...h/pd/D9F17MBBM/
Eu am luat varianta pe 100cm diagonala l1 1390 lei. Pentru un smart tv este cam lent, dar isi face treaba bine. Si eu, ca si tine l.am luat pentru youtube si hbo go. Imaginea este medie->ridicat, insa partea audio (dupa unele setari) este geniala.

#17
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007

View Postadyd94, on 06 august 2017 - 14:32, said:

Recomand modelul asta. https://www.emag.ro/...h/pd/D9F17MBBM/
Eu am luat varianta pe 100cm diagonala l1 1390 lei. Pentru un smart tv este cam lent, dar isi face treaba bine. Si eu, ca si tine l.am luat pentru youtube si hbo go. Imaginea este medie->ridicat, insa partea audio (dupa unele setari) este geniala.
1. nu vreau sa aud de Samsung! Posted Image Am doua TV-uri Samsung, am aceiasi problema pe ambele (si am vazut ca problema este generala la Samsung): subtitrarea la filmele rulate de pe stick USB/HDD Extern este foarte mica, chiar si cand este aleasa varianta cea mai mare din setarile TV-ului. in plus, intre un Samsung UE32J4510 si un Horizon HL737H nu este nicio diferenta la calitatea imaginii. Ba chiar tind sa cred ca Horizon-ul are o imagine mai buna.
2. 1099 lei depaseste cu mult bugetul meu!

#18
adyd94

adyd94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 370
  • Înscris: 23.10.2010

View PostDeuxEx, on 06 august 2017 - 16:18, said:

1. nu vreau sa aud de Samsung! Posted Image Am doua TV-uri Samsung, am aceiasi problema pe ambele (si am vazut ca problema este generala la Samsung): subtitrarea la filmele rulate de pe stick USB/HDD Extern este foarte mica, chiar si cand este aleasa varianta cea mai mare din setarile TV-ului. in plus, intre un Samsung UE32J4510 si un Horizon HL737H nu este nicio diferenta la calitatea imaginii. Ba chiar tind sa cred ca Horizon-ul are o imagine mai buna.
2. 1099 lei depaseste cu mult bugetul meu!
Tu iti cunosti mai bine preferintele. Pentru mine este bun, mai ales pentru functiile (semi)smart, wifi, conexiunea cu telefonul, imaginea si mai ales partea audio. Voi urmari de black friday varianta de 80cm pentru dormitor. Preconizez ca o vor scoate la ~800 lei. Consider ca ar fi best buy

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate