Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Impozit auto 2018

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
141 replies to this topic

#91
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Pai care e rationamentul ? Ca de stopat sa se cumpere benzina n-o sa se intample niciodata ; deci bagand niste taxe in plus vor castiga mai multi bani ...

#92
M-I-N

M-I-N

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 02.06.2016
Vor castiga o duda mai multi bani. Aia e mentalitate de pesedisti rosii. Guvernarea asta a depasit-o chiar si pe aia cu Boc Poc de acum cativa ani buni. Cea mai dezastruoasa guvernare de 27 ani din Romania. Nu vreau sa transform in politica postul dar asta e realitatea. Partidul rosu vrea sa mareasca taxele asta dupa ce sufla Dracnea acum un an in trambita ca scad toate taxele si mintea poporul cu televizorul. Multi prosti l-au crezut.. din pacate.

Edited by M-I-N, 07 October 2017 - 19:21.


#93
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View PostM-I-N, on 07 octombrie 2017 - 19:21, said:

... Nu vreau sa transform in politica postul..
Exact asta faci !

#94
M-I-N

M-I-N

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 02.06.2016
Lasa-ma, cyborgule in pace ca n-am chef eu de debitatiile tale aiurea in tramvai. Tu esti genul masochist.. daca ar muri toata lumea si ai ramane tu si gasca ta care e pe aceeasi frecventa cerebrala cu tine ai fi in culmea fericirii. Nu se poate asa ceva ca mai exista tabere adverse ca mine si ca altii. Sic !

Edited by M-I-N, 07 October 2017 - 19:26.


#95
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View PostM-I-N, on 04 octombrie 2017 - 14:01, said:

In mod clar vor adopta taxe mai scumpe sau de cel putin doua ori mai scumpe pentru toata lumea. Au nevoie de bani. Pesedeii au saracit tara. Trebuie sa scoata cat mai multi bani de pe urma fraierilor. Asta cu Co doiu, cu poluarea e vrajala. Daca i-ar fi interesat atat de mult mediul nu ar fi lasat sa se rada padurile Romaniei.

Si asta cu rasul padurilor e tot de la tv. Nu te mai uita si, in plus, te rog nu mai umple pe aici de acronime de 2 lei, psd, pdl etc, toti sunt aceeasi zeama.

#96
Quoriah

Quoriah

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 797
  • Înscris: 05.06.2016

View Postsamebo, on 06 septembrie 2017 - 13:16, said:

O gramada de prostii ai turnat...

Raportul OMV Petrom arata exact opusul, ca s-au livrat la buget bani mai multi... deci fantezia ta ca se cumpara combustibili din alte tari e doar o fantezie.
Si ca exemplu, cunosc un patron de o firma de transport ce lucreaza exclusiv pe rute externe si de alimentat alimenteaza in strainatate doar din necesitate, ca nu pot cara cu ei bidoane de combustibil ca sa le toarne in rezervor cand raman fara.
Si sa stii ca marii consumatori au discounturi mari la cumparare in RO Posted Image

Asta e opinia ta, si nu reflecta deloc realitatea.

View PostBaxon, on 07 octombrie 2017 - 19:17, said:

Pai care e rationamentul ? Ca de stopat sa se cumpere benzina n-o sa se intample niciodata ; deci bagand niste taxe in plus vor castiga mai multi bani ...


Pentru ca sunt ranchiunos si nu uit... Pentru cei care la fel ca Tariceanu traiesc intr-o lume paralela in care adaugarea unei accize nu are nici un impact asupra pretului sau a cererii bunului respectiv.

Se observa deja scaderea cantitatii de carburant cumparate in Romania dupa introducerea accizei incepand cu 15 septembrie... Sursa - Mediafax

Ce retinem din articol:

- 10% scadere la vanzarile de combustibil pe teritoriul Romaniei din septembrie 2017
- "Din momentul anunţului Ministerului de Finanţe, preţurile carburanţilor au crescut la pompă."
- "Confederaţia Operatorilor şi Transportatorilor Autorizaţi din România (COTAR) a transmis că măsura de creştere a accizei la motorină şi benzină îi va determina pe şoferii profesionişti să alimenteze din afara ţării, scumpirea carburanţilor ameninţând firmele de transport cu falimentul."

Asa ca in continuare observam ca tara e condusa de niste comunisti care habar nu au ce e aia piata libera si cum functioneaza cererea si oferta.

Q.E.D.

PS: V-am spus eu...
PS2: Am avut dreptate si voi ati gresit...
PS3: Ar fi fost util un GIF cu gloating :D

Edited by Quoriah, 06 November 2017 - 19:39.


#97
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,861
  • Înscris: 25.01.2007
Ca fapt divers, in moldova e 3.8 lei benzina. Masina mea mere bine-mersi cu ea. Cat a fost la noi ieftina, nu am facut efortul sa alimentez la ei, acum a devenit iar rentabil.

#98
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,689
  • Înscris: 28.08.2010
E bine ca stam si ne plangem pe forumuri si cand ne intalnim cu hotii pe strada le strangem mana. de asta nu merge tara ca suntem o natie de pupincuristi si am ramas ca pe timpul lu' raposatu, ne plangem pe la "colturi" ca public nu suntem in stare de nimic. Euro ajunge imediat la 4,7 lei, s-au scumpit ouale, untul, laptele si implicit toate alimentele care le contin, benzina etc. si noi ce primim in plus ? o lege de rahat prin care ni se majoreaza salariu brut cu 500 lei si noi ne alegem cu 2 lei in plus. si-au batut joc de noi anul asta cum au vrut si noi ne comportam ca si cum nu s-a intamplat nimic.

#99
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,741
  • Înscris: 08.10.2004

Quote

Si asta cu rasul padurilor e tot de la tv

serios ? pe bune ca te-ai plimbat prin cateva zona impadurite, mai retrase asa si in loc sa se taie se plantau copaci in draci ? pacat ca nu am facut poze in drumetiile de anu asta sa vezi cum se taie. si probabil ce am vazut eu nu e nici cat negru sub unghie comparat cu ce se intampla la nivel de tara.  binenteles ca totul se face legal, cum altfel.

#100
M-I-N

M-I-N

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 02.06.2016
M-am plimbat eu prin astfel de zone. Pe langa drumuri sunt paduri.. dar cum treci de vizibilitatea drumului cum sunt rase toate.

#101
Cobr@18

Cobr@18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 14.08.2007
Ceva noutate? Sau o sa fim anuntati in ultima zi, ca de maine intra in vigoare noile taxe?

#102
mariusjulea

mariusjulea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.11.2006
Da, interesante comentarii! Vă rog să-mi explicați și aici mă refer la cei care sunt de acord cu impozitele mari ptr. motaorele mari, care este diferența dintre un x5 cu motor de 3.o litri și același model dar cu motor de 5.5 litri? De ce unul trebuie să plătească impozit 23 mil. iar celălalt 50 mil.,în ideea în care regulile de circulație rutieră sunt aceleași pentru toți?

#103
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006

View PostCobr@18, on 02 decembrie 2017 - 13:16, said:

Ceva noutate? Sau o sa fim anuntati in ultima zi, ca de maine intra in vigoare noile taxe?
La cum guverneaza acest guvern, probabil ca vei afla maine ca de ieri s-au marit impozitele si trebuie sa le platesti indiferent ca vinzi sau casezi masina pentru ca ieri era pe numele tau. Sa vezi de nu o sa fie asa.

Edited by Kroghy, 07 December 2017 - 20:15.


#104
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Postmariusjulea, on 07 decembrie 2017 - 20:09, said:

Da, interesante comentarii! Vă rog să-mi explicaţi și aici mă refer la cei care sunt de acord cu impozitele mari ptr. motaorele mari, care este diferenţa dintre un x5 cu motor de 3.o litri și același model dar cu motor de 5.5 litri? De ce unul trebuie să plătească impozit 23 mil. iar celălalt 50 mil.,în ideea în care regulile de circulaţie rutieră sunt aceleași pentru toţi?
Deaia ! Zi-mi ce ai inteles ?

#105
mariusjulea

mariusjulea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.11.2006
Asta cer eu, o explicație de la cei care cred că este normală diferența de impozit!

#106
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Pai te-as ajuta eu dar nu inteleg intrebarea. Ne intrevi daca 5.5 e mai mare decat 3.0? Dupa matematica mea, raspunsul e da, 5.5 e mai mare decat 3.0.

Edited by Kroghy, 07 December 2017 - 20:27.


#107
mariusjulea

mariusjulea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.11.2006
Eu am un ML 400 CDI din 2001 si platesc impozit de 5800 lei față de un Touareg 3.0 TDI care plătește 2250 lei. Ii întreb pe cei care cred ca este normala aceasta diferenta, in ideea ca nu am nici un avantaj pe drumurile publice fata de Touareg, de ce sunt de acord sa fie aceasta diferenta de impozit?

#108
ggixx

ggixx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 08.11.2005
Iata o informatie concreta care a aparut pe diverse site-uri online,  https://www.profit.r...roiect-17420813

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate