Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54
 Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 

[calitatea drumului] Belgrad - Drobeta Turnu Severin și Drobeta Turnu Severin - Filiași

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Cum e calitatea acestor două segmente de drum momentan?

Pentru fiecare din cele două, cât de multe gropi sunt, cât de dese și cât de adânci, și care e limita de viteză?

Defalcați pentru fiecare din cele două segmente în parte.

Vă mulțumesc.

#2
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,675
  • Înscris: 22.11.2007
Severin Filiasi este foarte bun drumul, nota 9 spre 10. (asa mi s-a parut mie anul trecut pe vremea asta). ce este nasol e ca trece prin destule sate pustii unde limita e 50-70.

#3
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010
Belgrad - Filiasi .. Destul de bun
(ti-o spune un taximetrist de la Severin) Posted Image
Ai ceva limite de viteza pe ici pe colo , prin Strehaia nu mai stiu cum o fi (parca se lucra ) si gropile sincer nu le-am numarat nici nu le-am masurat niciodata ..

Edited by mihaiduban, 05 August 2017 - 15:30.


#4
MadalinCI

MadalinCI

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 25.07.2017
Blegrad - Drobeta Turnu Severin este decent. Ai vreo 60 km de autostrada (200 dinari/1.5Euro), iar apoi drum national decent. Totusi, fii atent cand vii incepand cu localitatea Golubac. Eu am fost acum vreo 3 saptamani in Belgrad, iar la intoarcere fusese o ploaie si erau foarte multi bolovani cazuti pe carosabil. Oricum, tinand cont de limitarea de viteza la 80km/h in pe DN-uri, e destul de usor sa ii eviti, ziua. Daca calatoresti noaptea, sa nu te astepti sa vezi prea multe masini sau circulatie. Eu m-am intors sambata seara pe la 22(plecat din Belgrad) si pana in Drobeta(~1:30) am vazut 14 masini de la iesirea de pe autostrada. GPS-ul este sfant si iti recomand unul cat mai de calitate, cu google maps noi am ajuns prin balarii la un moment dat, era ok traseul, doar ca drumul era foarte prost, poduri late fix cat masina, drum de pamant.
Iar Drobeta Filiasi e foarte ok drumul, mai ales daca vii din Serbia, ti se va parea lux Posted Image).

L.E. Am uitat sa zic de drumurile lor, nu sunt foarte bune, dar nici groaznice. Nu prea sunt gropi, probabil au fost de curand pentru ca aproape tot drumul pana la autostrada e peticit. In rest se circula lejer, nu este aglomerat deloc.

Edited by MadalinCI, 07 August 2017 - 09:20.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate