Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Wifi inceteaza sa mai functioneze dupa ceva timp

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
TibiSl2y5

TibiSl2y5

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.08.2017
Deci..aveam un laptop asus cu windows 10 activat cu update-ul gratuit de la ei. Recent am achizitionat un alt laptop lenovo si am pus tot windows 10 si am vrut sa transfer licenta windows de pe asus pe lenovo asa ca la instalarea windows-ului am zis ca am facut schimbari hardware si widows-ul sa activat vazand lenovo ca fiind asusul. Problema e ca de fiecare data cand conectez lenovo pe wifi dupa ceva timp routerul "zapaceste" si wifi-ul nu mai merge nici macar pe telefon. Reteaua apare dar nu ma pot conecta la easi isi revine de obicei peste noapte.chiar si dupa ce am vandut asus-ul si am reinstalat driverul de wifi de pe lenovo problema ramane. Deci..help..ca am ramas fara idei. Daca schimb windows-ul si se activeaza automat ma gandesc ca nu se schimba nimic..

#2
DeCeCe

DeCeCe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 20.07.2017

View PostTibiSl2y5, on 04 august 2017 - 22:15, said:

asa ca la instalarea windows-ului am zis ca am facut schimbari hardware si widows-ul sa activat vazand lenovo ca fiind asusul.
Detaliaza, suna interesant...

#3
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Posibil sa ai inca activat update la win si iti consuima toate resursele de internet. Dupa ce [ Windows] face update (dimineata) totul revine la normal.

Edited by pasilla, 04 August 2017 - 22:32.


#4
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,292
  • Înscris: 07.02.2003
Probabil nu se intelege cu power save-ul pe Wifi si ramane in aer. La mine de ex tel se conecteaza doar cand vrea la wifi, totul in mod automat. Daca mi se trimite un mesaj si tel e in idle/screen lock apare scurt in lista de device-uri active dupa care revine in power save adica off. E un mod avansat de economisire... la tine incearca sa-l dezactivezi daca-l ai in router.

#5
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007
Vezi ca ai un log cu datele de functionare la roter , si analizezi ce se intampla cu sistemul , ce erori apar si pe urma poti trage concluzii

#6
TibiSl2y5

TibiSl2y5

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.08.2017
Buna idee..asta nu ma gandisem. O sa verific si o sa revin. Multumesc

#7
TibiSl2y5

TibiSl2y5

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.08.2017
Schimbat router..rezolvat problema. Care era problema nu am aflat. :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate