Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

Cinematograf Cinema City

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
afacerist

afacerist

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 02.09.2014
Am cumparat bilet de la ei. Am primit "Confirmarea Rezervarii". "Tranzactia Dumneavoastra a fost finalizata."

Scrie de trei variante: "Cum iti ridici biletul de la ATM?" , printare QR si "Arata-le colegilor nostri codul rezervarii pentru a-l introduce in sistem si printa biletul."

Am notat codul rezervarii.

Acolo ATM-ul: Ne pare rau, ATM-ul este defect.

Am mers pe a treia acolo am dat buletin, "Codul Rezervarii", numarul de telefon, sala, randul, locul, dar degeaba au spus ca nu au nici o dovada. Si nici banii inapoi nu au dat.

Am mers o ora pe canicula inapoi sa printez biletul. Filmul incepe peste 45 minute. Acum am zburat.

#2
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Si ai mai si platit in plus pt luxul de a lua biletul online... F***ing cinemacity.

Totusi, subforum gresit! Roaga un mod sa-l mute!
De ex aici: https://forum.softpe...e-sau-servicii/

Edited by easy90rider, 04 August 2017 - 11:11.


#3
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,818
  • Înscris: 10.12.2006
Dupa cum poti observa, scrie "arata-le colegilor codul", nu "spune-le colegilor codul".

#4
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Si daca a obosit pe canicula asta,doarme tot filmul.Pierdere totala

#5
SisterRay

SisterRay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 10.09.2005
„Arată-le” ăla e pentru ca poate ți-ai notat undeva codul ca să nu-ți bați capul să-l reții. Eu când fac rezervări le arăt mailul de pe telefon, atât când am plătit (până să descopăr automatul de bilete) cât și când e simplă rezervare. Cinema City încă n-am auzit să aibă ca la Grand de la Băneasa Shopping City opțiunea să prezinți biletul pe telefon să-l scaneze ei la intrarea în sală.

În altă ordine de idei, nu mă miră foarte tare întâmplarea. Cinema City sunt ăia care, la opt ani de la intrarea în funcțiune a sălii IMAX de la AFI Cotroceni, nu aveau proceduri clare de remediere a unei defecțiuni apărute în timpul filmului.

#6
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
cumpara biletul prin aplicatia mobila Cinemagia - eu numai asa fac de ani de zile, de cel putin 2 ori pe luna - zero probleme pana acum.

#7
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 10.10.2011
sau de la ghiseu. omg

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Este in urma rau Romania in tot ceea ce tine de plata electronica/virtuala. Sistemele sunt fie cazute, fie au deficiente in functionare, fie, fie.  Degeaba se tot bate moneda pe card si pe alte metode electronice/virtuale, daca nu sunt puse la punct. Cash-ul e sfant.

Edited by MembruAnonim, 04 August 2017 - 12:59.


#9
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
N-am mai platit cash de ani de zile decat cacaturi maruntele. Orice alta cumparatura o fac electronic.

Sigur, evit, cumparaturi electronice de pe site-uri sau de la institutii care au site-uri de cacat. Nu de alta, dar daca nu stii sa faci un site relativ ok, cu siguranta nu stii sa faci nici integrarea cu procesatori de plati.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate