Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Probleme accesare Forum Softpedia din Turcia

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
24 replies to this topic

#19
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009
Foarte ciudat.

Îs in alanya acum. Turk Telekom. La cineva acasă.

Forumul nu merge :/


Nici site-ul meu.

Deci e ceva cu SSL-urile prin rețeaua lor aici

In Antalya mergea (dar nu am verificat dacă ii Turk Telekom). In alanya yok.

Edited by Lex404, 11 August 2017 - 22:36.


#20
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,381
  • Înscris: 14.10.2008
Eu am avut Turkcell Superonline anul asta si am avut probleme, pana acum din 2011 incoace am avut numai Turk Telekom si mergea perfect, dar nici Softpedia nu avea acest https ci http simplu.

E naspa ca Turkcell a preluat Superonline, e ca si cum Cosmote (Telekom) ar prelua RDS-ul la noi, asa s-a intamplat in Turcia din pacate, au pierdut sansa de a avea viteze la net ca noi, cred.

#21
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,381
  • Înscris: 14.10.2008
Cu eroarea asta ce facem? Ea apare rar, dar problemele de nefunctionare temporara pana la 2-3 minute sunt dese. Mi-am format reflex de copy (CTRL+A si CTRL+C) la ce scriu in postare inainte de a o trimite pentru ca se intampla sa pierd tot din cauza erorilor de SQL Server. Dau trimitere si nu se trimite, uneori dupa un F5 se posteaza imediat, alteori se pierde, alteori pagina alba sau nici o schimbare.

Nu se incarca 1 minut, revine 10 secunde, iar nu se incarca 1 minut, apoi functionare normala. De 2-3 ori pe zi uneori. Cand observ ca postarea mea nu se trimite, deschid in alt Tab o alta arie/topic si nu se incarca.

Astazi doar 1 data am patit si mi-a aparut eroarea, cauza fenomenelor de blocare a forumului. Colegii de pe ariile frecventate patesc si ei in acelasi timp aceste probleme. E o problema veche, inainte aparea IPS Driver Error.

Cand eram in Turcia, eroarea asta ingreuna si mai mult accesarea forumului, complica mai mult lucrurile.

Attached Files


Edited by Neaceasca85, 22 August 2017 - 01:24.


#22
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,727
  • Înscris: 28.12.2008
Confirm şi eu, uneori forumul răspunde greu.

#23
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Erdogan e de vină cu cenzura lui. Io zic să-i tăiem capul, nu contează care dintre capuri. :lol:

Edited by androholic, 24 August 2017 - 07:40.


#24
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,381
  • Înscris: 14.10.2008
Eu cand am scris de acolo cuiva prin SMS ca sunt la mare la sultanul Erdogan, mi-a replicat ca imi taie putza fiindca e dictator.Posted Image

On: acum avem forum 4:3 CRT user type, oare va functiona mai bine asa? Posted Image

#25
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,381
  • Înscris: 14.10.2008
Acum merge de zbarnaie Softpedia din Turcia, hotel Premium din Side, se pare ca problema era la hotelul Ramada din Lara.

Si netul oferit este tot prost dar mai bun decat in 2016 si mai ales 2017 cand dupa ce ca a fost cel mai prost ever, a avut si problema de accesare a forumului.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate