Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Site de bratari argint dama

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
gogosaru100

gogosaru100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,449
  • Înscris: 06.08.2015
Buna ziua!Se apropie Sf Maria,si cum pretioasele noaste iubite doresc atentia cuvenita,m-am gandit sa o surprind cu o bratara de argint.Intrebarea mea este,ce site imi recomandati pentru bratari de argint de dama, un model mai rafinat(puteti sa recomandati si modelul :) ) .Pret maxim 200 lei.

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 07.06.2014
coriolan, ori chiar pandora, unde poti face chiar o colectie

#3
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,495
  • Înscris: 16.03.2007

 gogosaru100, on 03 august 2017 - 11:18, said:

Buna ziua!Se apropie Sf Maria,si cum pretioasele noaste iubite doresc atentia cuvenita,m-am gandit sa o surprind cu o bratara de argint.Intrebarea mea este,ce site imi recomandati pentru bratari de argint de dama, un model mai rafinat(puteti sa recomandati si modelul Posted Image ) .Pret maxim 200 lei.

Cati ani ai? Mai pune Mariuca botu' la prosteli din astea cu bratari de argint?

#4
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Pe 15 August e Adormirea Maicii Domnului.
Onomasticele nu prea se tin la decese nu?
Pe 9 Septembrie e Sf. şi Drepţii părinţi Ioachim şi Ana, 8 sptembrie Naşterea Maicii Domnului adica teoretic pe 9 8 septembrie ar fi de sarbatorit ceva.

corectare ulterioara
Scuzati greseala :D

Edited by Ciubex, 03 August 2017 - 12:42.


#5
gogosaru100

gogosaru100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,449
  • Înscris: 06.08.2015

 Ciubex, on 03 august 2017 - 11:25, said:

Pe 15 August e Adormirea Maicii Domnului.
Onomasticele nu prea se tin la decese nu?
Pe 9 Septembrie e Sf. şi Drepţii părinţi Ioachim şi Ana, adica teoretic pe 9 septembrie ar fi de sarbatorit ceva.
din ce stiu eu pe 15 august se serbeaza onomastica

#6
sSorsy

sSorsy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 24.03.2017
Decat bratara de argint, ma bine ii cumperi un telefon ceva, un S8 sau iPhone 7/7 PLUS.

#7
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
vezi ca-s o gramada de site-uri care vand, rahaturi in general. si exista si "site-uri pe facebook", ca sa citez niste cumparatori
de-a dreptul cretini, pe care nu-i intereseaza daca exista o oarecare legalitate a lor, prin afisarea unui minim de informatii de
contact si date de inregistrare.

si apoi, se duc cu mucii curgand la ANPC, ca nu se mai poate asa ceva, trebuie luate masuri, bla bla bla. deci, vezi in ce te bagi.

#8
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005

 gogosaru100, on 03 august 2017 - 11:34, said:

din ce stiu eu pe 15 august se serbeaza onomastica
Da, am observat si eu asta pe la cei de prin Muntenia/Oltenia (Bucuresti) in Moldova este o usoara jignire, sa ii spui cuiva cu nume derivat din Maria (Marian, Maricica...) La Multi Ani pe 15 August, in sensul ca ti se atrage atentia asupra insemnatatii datei.
E o chestie ce tine de regiuni si de mentalul colectiv, la sarmale si bautura primii, dar putini stiu ce-i de fapt in calendarul ala ortodox. Multi asociaza cu Ziua Marinei Romane, caci Sf. Maria este considerata ocrotitoarea marinarilor de pretutindeni, adica se gandesc, daca aia sarbatoresc, noi de ce nu am sarbatori, ori una-i serbarea marinareasca care-i legata de faptul ca Maria i-ar ocroti si ii se aduce poate si ei un omagiu si alta-i sarbatoarea de acasa, din familie cu sarmaua sau micu-n gura.
Reiau, e cam ciudat sa sarbatoresti o onomastica cand cineva de fapt a murit, cum e asta? Ii spui La Multi Ani, bine c-a murit Maria?

Daca vrei sa-ti surprinzi cu adevarat prietena/iubita, ia-i o floare sau ceva intr-o zi de luni... ori oricare alta zi a saptamanii, fara nici o insemnatate, atunci cand nu se asteapta ai mai multe sanse sa surprinzi, atunci cand se asteapta trebuie sa "plusezi" sa iesi in evidenta.

ERATA!
Am gresit mesajul anterior, data la care se serbeaza onomasticile Mariilor (si derivatilor) este: 8 sptembrie Naşterea Maicii Domnului

Link: Calendar Crestin Ortodox

Edited by Ciubex, 03 August 2017 - 12:52.


#9
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006

 sSorsy, on 03 august 2017 - 11:47, said:

Decat bratara de argint, ma bine ii cumperi un telefon ceva, un S8 sau iPhone 7/7 PLUS.
In rate...si prima o suporta el.

#10
cataspo

cataspo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,045
  • Înscris: 29.01.2017
Fa-i cadou un ou Faberge.

#11
gogosaru100

gogosaru100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,449
  • Înscris: 06.08.2015
alte variante?

#12
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006
Vrea ea neaparat bratara din argint? Te intreb pentru ca nu am mai vazut la fete asa ceva.

Daca nu esti constrans de argint, vezi ca este un magazin swarovski in AFI Cotroceni (pe asta il stiu eu) unde poti gasi ceva mai finut in suma ta + 50/100 lei.

...si mai sunt vreo 2-3 magazine tot acolo cu argintarie si alte chestii.

Edited by Reynolds, 03 August 2017 - 15:39.


#13
gogosaru100

gogosaru100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,449
  • Înscris: 06.08.2015

 Reynolds, on 03 august 2017 - 15:37, said:

Vrea ea neaparat bratara din argint? Te intreb pentru ca nu am mai vazut la fete asa ceva.

Daca nu esti constrans de argint, vezi ca este un magazin swarovski in AFI Cotroceni (pe asta il stiu eu) unde poti gasi ceva mai finut in suma ta + 50/100 lei.

...si mai sunt vreo 2-3 magazine tot acolo cu argintarie si alte chestii.
am fost si la swarovski si nu i-a placut nimic..
nu vrea neaparat argint,dar nu prea vad o alta alternativa,pentru ca si flori ii duc

#14
cataspo

cataspo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,045
  • Înscris: 29.01.2017

 gogosaru100, on 03 august 2017 - 16:39, said:

am fost si la swarovski si nu i-a placut nimic..
nu vrea neaparat argint,dar nu prea vad o alta alternativa,pentru ca si flori ii duc
Chihlimbar.

#15
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006
Atunci vezi o pereche de cercei din perle negre...mai sunt unele verzui sau cu tenta verzuie (nu ma pricep). Sunt finuti, cred ca oricarei fete ii stau bine...da un search pe gugle si ai sa vezi despre ce vorbesc.

#16
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015

 cataspo, on 03 august 2017 - 13:50, said:

Fa-i cadou un ou Faberge.

Asta se ia de pasti mai

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate