Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Dezactivare serviciu: Busola - Vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
miha90

miha90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 05.10.2010
deci vreau sa dezactivez busola , primesc sms-uri cu mesaje de unde receptionez semnalul la Vodafone, si nu gasesc in setari sa nchid busola,..telefonul merge ceas..

are cineva telefonu asta, stie cineva cum pot rezolva sa inchid mesajele??simu se umple de mesaje, nu sunt abonat doar cartela preplatita

Mesaj moderat:
Am modificat titlul pentru a fi relevant.
Modelul detinut de initiator: Vonino Jax x cu Android 6

Edited by Ciubex, 03 August 2017 - 10:25.


#2
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Ai incercat in aplicatia de trimis/primit mesaje sa dezactivezi mesajele de tip Push?
Messaging -> Settings -> Push settings (dezactivare)
Sau poate o fi din setarile legate de retele si setarile de Cell Broadcast (CB), ai intrat in Settings -> Mobile network sau cum s-o mai numi in cazul telefonului tau?
Insa s-ar putea sa fie o setare specifica modelului tau de telefon si a aplicatiilor instalate pe el.

#3
miha90

miha90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 05.10.2010
nu are asa ceva  ce zici acolo

mesaj moderat
Nu mai cita mesajul anterior, se intelege cui raspunzi.


am gasit mesaje wappush

Edited by miha90, 03 August 2017 - 10:47.


#4
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Suna la Relatii cu Clientii de la Vodafone si cere informatii despre dezactivarea serviciului de cell broadcast (serviciul busola Vodafone)

#5
miha90

miha90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 05.10.2010
da asa e cel mai bine

#6
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,380
  • Înscris: 08.02.2011
Dar busola vodafone nu trimite mesaje pe telefon, doar afiseaza numele celulei gsm pe ecranul principal.

#7
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Mda, ar fi fost mai bine daca initiatorul ne-ar fi oferit o captura de ecran cu mesajul "incriminat".

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Sigur e vorba de Busola Vodafone? Serviciul a fost dezactivat acum cativa ani.

 modoran, on 03 august 2017 - 11:09, said:

Dar busola vodafone nu trimite mesaje pe telefon, doar afiseaza numele celulei gsm pe ecranul principal.
Pe Smartphone-uri vine sub forma de mesaje.
Telefoanele destepte si moderne nu au fost implementate pentru serviciul asta si astfel ca mesajul nu va fi afisat pe ecran.

#9
miha90

miha90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 05.10.2010
cum pot sa fac o captura de ecran pe un smartphone cu android??
in windows e simplu print screen si apoi in paint salvare..
detin acest smart phone de putin timp, e primul meu telefon inteligent luat pe 26 iulie 2017

acu alta problema numai imi da voie sa ascult melodii incarcate de pe calculator, ca zice play music are nevoie sa redea muzica de pe acest dispozitiv,..iidau permite si apoi zice..ca se suprapune cu alte aplicatii si trebuie sa umblu prin setari..deja ma doare capu,..il las asa si gata..dezactivez aplicatia de mesaje din cartela sim si gata si scap de sms-urile alea: dobreni rovodafonero asa scrie in sms-uri,...sau comana rovodafonero

Edited by miha90, 03 August 2017 - 18:29.


#10
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Captura se face de obicei, la majoritatea telefoanelor cu Android, apasand deodata butoanele de volume down si power, la altele trebuie sa apesi pe Home si inca un buton, depinde cum l-a taiat capul pe producatorul tau de telefon.
De aceea indicat pentru proble specifice sa folosesti topicele existente, caci una e la Samsung, alta e la Sony si cu totul alta la Vonino sau mai stiu eu cum se numeste telefonul tau.

#11
miha90

miha90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 05.10.2010
am apelat la suport Vonino cu nume, email, seria telefonului, sa vedem ce zice producatorul,..telefonul e super misto, are rezolutie display Hd 1280 cu 720,  5 inci, il folosesc doar pt you tube si net atasi filme pun  din pc il el direct fara conversie si se vad superr, camera 8mp si 5mp,are 3g doar
pt mine e suficient la 290 lei cat am dat pe el era 395 pretul intreg, da e reducere de vara, ca de, lumea e la mare la munte in concedii

Edited by miha90, 03 August 2017 - 21:26.


#12
miha90

miha90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 05.10.2010
gata am rezolvat eu singur am gasit unde sa inchid mesajele alea,si mp3 merg acu,dar mi-a sters niste videoclipuri si cateva fotografii facute la inceput cand nu aveam nici cartela in telefon,..chiar asta ma supara rau mai rau decat toate pana acu...stiu cine le-a sters un nepot de al meu, si o sa ii zic dar e cam mincinos si hot seamana cu masa...
bandit asa,....

#13
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Util a fi fost sa fi scris cum ai scapat de acele mesaje, pentru ca in cazul in care vor mai exista utilizatori ai unui asemenea telefon sa gaseasca solutia.

Edited by Ciubex, 04 August 2017 - 08:52.


#14
miha90

miha90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 05.10.2010
model telefon Vonino Jax x cu android 6 updatat la versiunea din toamna 2016 sa zic asa nu stiu luna :) dezactivare mesaje tramsmisie celulara: apasam pe mesagerie de pe display sau din setari apoi sus in dreapta sunt 3 punctulete apasam pe iele > setari >general(setari generale)> setari transmisie celulara>difuzare celula>setari transmisie celulara cartela sim si acolo debifam difuzare celula casuta aia patrata sa fie goala exact cum era evaPosted ImagePosted Image Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate