Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Bombita , masina de 400 euro ...

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
174 replies to this topic

#73
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Ai zis ca mai ai o masina mai mare si ca asta e de fataiala prin oras. Nu te complici cu barele alea?

#74
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Nu pentru ca cealalta nu e pt carat materiale si birjelit prin oras , e strict pt drumurile lungi din concedii :)
Inainte de Bombita am avut un break cu care imi faceam treaba in oras , carat tot felul  dar i-o fatat motorul si am dat-o la fier vechi ( nu mai merita sa bag bani ca era si coapta .
Deci am nevoie de bare transversale ca sa pot transporta chestii ca de ex o placa de osb ...

#75
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,051
  • Înscris: 29.01.2016
Vezi ca o sa sara "ecologistii" pe tine ca umblii cu "un cazan" prin oras si n-au loc de tine...Posted Image
In rest, masina arata bine, daca o si intretii in continuare, iti faci treaba cu ea brici. Pana la urma pt asta este masina, nu fitze. Dar unii nu inteleg...Posted Image

#76
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
N-au decat sa sara in sus , in lateral , unde vor , atata timp cat Bombita e in stare tehnica mai buna decat multe surate mai noi ca ea . Oricum eu ii voi plati impozit , reparatii si rca nu " ei " .
Treaba e ca nici macar nu circul cu ea atat de des ( doar cand am de carat ceva si niciodata la ore de varf Posted Image ) intru-cat imi place sa merg pe jos , mai descopar una alta :)

#77
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Asa cum am precizat aici https://forum.softpe...21710214  azi am avut surpriza placuta la inoirea RCA-ului sa am din nou clasa B8 , astfel am facut asigurare pe 6 luni la 124 lei - excelent ! Tine cu casa , Bombita Posted Image  !

#78
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Pai cum asa? Nu se ia de la zero la o masina noua pe numele tau?

#79
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Se lua inainte , acuma se trece automat daca ai vandut masina precedenta inainte s-o cumperi pe actuala . Ceva lege de la 1 septembrie ( ?)  prin care ti se acorda automat clasele de bonus .
Inainte trebuia sa faci cerere si sa duci documente care sa ateste ca ai vandut cealalta masina .

Edited by Baxon, 11 October 2017 - 16:56.


#80
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Bine de stiut! Mersi :)

#81
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,743
  • Înscris: 04.10.2006
Exista si reversul medalie. Eu aveam B12 anul trecut. Acum am B8, ca asta e maxim. De la 50% am 30% reducere. Minunat.

#82
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Am zis ca vreau sa iau niste bare transversale la Bombita , am gasit ceva decent ca pret la Norauto dar nu raspund ai drq la telefon bighidii aia , naiba sa-i pieptene . As iesi in 200 de lei pt 2 bare si 4 picioare specifice Saxo , in rest  , mai peste tot au niste preturi de zici ca-s tesute cu fir de aur .
Mai incerc zilele astea sa dau de ei , sper sa-si repare telefoanele ....

#83
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,465
  • Înscris: 21.12.2006
nu raspund la telefoane... mergi in magazin, eventual dai comanda acolo

#84
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Ca-s nebun sa bat 400 km  doar ca aia nu raspund la telefoane Posted Image . le-oi scrie un mail /fax mai degraba .

#85
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Le-am scris pe mail si surprinzator mi-au raspuns imediat asa ca am facut o comanda ferma si m-au sunat sa confirme . Azi au si ajuns si le-am si montat !! Posted Image
Urmeaza sa le testez la .. carat chestii .

Attached Files


Edited by Baxon, 26 October 2017 - 14:41.


#86
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,322
  • Înscris: 24.02.2017
Nu o sa scoata diverse sunete la viteze mari ??

#87
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005

 Bogotta, on 03 noiembrie 2017 - 15:10, said:

Nu o sa scoata diverse sunete la viteze mari ??
Nu-i bai. Daca dai muzica mai tare nici nu se aude.. :)

#88
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 Bogotta, on 03 noiembrie 2017 - 15:10, said:

Nu o sa scoata diverse sunete la viteze mari ??
Suiera putin dar numai cand merg foarte tare Posted Image  si cum masina e pt oras nu apuc sa merg cu viteza . Suieratul l-am perceput cand sufla vantul din fata Posted Image
Oricum , vorba lui @tehnics , la ce volum ascult eu muzica nu bag de seama .

Edited by Baxon, 03 November 2017 - 18:37.


#89
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,141
  • Înscris: 08.12.2008
Aoleu! Ce amintiri am cu suporții de genul ăla! In '96, când tatăl meu și-a luat Opelul Ascona, cel dinaintea lui a pus suporți din ăștia. Bine, pe lângă "banalele" geamuri fumurii, a mai pus și gratar pe luneta. Nu știu dacă va mai amintiți cum aveau Daciile "tunate" acum 15-20 de ani :D Asta pe langa abțibildurile de pe uși :D
Ideea e că, după 90-100 km/h, făceau un zgomot destul de nașpa. Astfel că după două zile, au fost date jos. La fel și grătarul de pe luneta. Și abțibildurile de pe uși și brusc mașina arata mult mai bine. Si atunci m-am jurat că nu voi pune niciodată așa ceva pe masina. :D Scuze de off topic. :)

#90
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,473
  • Înscris: 18.06.2007

 LauCalin, on 03 noiembrie 2017 - 22:54, said:

Aoleu! Ce amintiri am cu suporții de genul ăla! In '96, când tatăl meu și-a luat Opelul Ascona, cel dinaintea lui a pus suporți din ăștia. Bine, pe lângă "banalele" geamuri fumurii, a mai pus și gratar pe luneta. Nu știu dacă va mai amintiți cum aveau Daciile "tunate" acum 15-20 de ani Posted Image Asta pe langa abțibildurile de pe uși Posted Image
Ideea e că, după 90-100 km/h, făceau un zgomot destul de nașpa. Astfel că după două zile, au fost date jos. La fel și grătarul de pe luneta. Și abțibildurile de pe uși și brusc mașina arata mult mai bine. Si atunci m-am jurat că nu voi pune niciodată așa ceva pe masina. Posted Image Scuze de off topic. Posted Image
dacă nu aveai grătar aveai semnul de la Nike :))))

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate