Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Tab Google Chrome paralizeazã sistemul de operare

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
Arizona

Arizona

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 29.11.2005
Athlon II X4 610e, 2400 MHz, 4 GB RAM, Video Onboard, HDD WD 250 GB cu platan mecanic. Pagina respectiva in Google Chrome (ProFM) ia la lansare 45% din CPU pentru o fractiune de secunda, apoi sta cuminte la 2-3%. Din cate am inteles citind acest forum, Google Chrome e optimizat doar pentru Windows 7, asa ca ma mir sincer pentru ceea ce ti se intampla. Cei de la Google nici macar pentru Windows 7 nu sunt in stare sa faca un browser ca lumea... Poate ca ei lucreaza in continuare pentru a fi compatibili cu Windows XP, mai stii...? Ma asteptam ca tu la un i5 cu 12G RAM si video 4G sa nu treci de 10%... E clar ca va trebui sa schimbi browser-ul. P.S. Nu prea am timp, dar si eu voi trece la 7. Acum folosesc 10 (15063.502) dar prefer Google Chrome, asa ca voi trece si eu la 7, cat de curand...

#20
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,553
  • Înscris: 06.03.2016

View PostArizona, on 03 august 2017 - 13:50, said:

Athlon II X4 610e, 2400 MHz, 4 GB RAM, Video Onboard, HDD WD 250 GB cu platan mecanic. Pagina respectiva in Google Chrome (ProFM) ia la lansare 45% din CPU pentru o fractiune de secunda, apoi sta cuminte la 2-3%. Din cate am inteles citind acest forum, Google Chrome e optimizat doar pentru Windows 7, asa ca ma mir sincer pentru ceea ce ti se intampla. Cei de la Google nici macar pentru Windows 7 nu sunt in stare sa faca un browser ca lumea... Poate ca ei lucreaza in continuare pentru a fi compatibili cu Windows XP, mai stii...? Ma asteptam ca tu la un i5 cu 12G RAM si video 4G sa nu treci de 10%... E clar ca va trebui sa schimbi browser-ul. P.S. Nu prea am timp, dar si eu voi trece la 7. Acum folosesc 10 (15063.502) dar prefer Google Chrome, asa ca voi trece si eu la 7, cat de curand...
Există şi HDD fără "platan mecanic" ? Eu n-am auzit, poate s-o fi inventat recent. E mai rapid decât un SSD?
Nu există "Chrome e optimizat doar pentru Windows 7". Windows-ul nu reprezintă intreg ansamblul hardware + software al unui computer. Eu am Windows 10 pe un laptop ASUS din 2011 şi merge excelent. Firefox în schimb dă mari rateuri pe configurația mea..


#21
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
N-am fost niciodata (si nici nu voi fi) utilizator si fan al Chromului. Pe nici un sistem de operare (7, 8 sau 10).
Asta nu inseamna ca nu l-am incercat si testat.
Eu raman la "batranul" IE si FF.

Edited by colombo2003, 03 August 2017 - 17:51.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate