Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Renault Fluence

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
hotnheavy22

hotnheavy22

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 31.07.2017
Salut. Ce parere aveti despre Renault Fluence 1.5 diesel? Doresc sa achizitionez acest model second hand. Ca si design imi place foarte mult, insa nu stiu cum se comporta pe strada. Mentionez ca am 20 ani si doresc ca o masina sa aiba o oarecare sportivitate.

Masina pe care am gasit-o este aceasta : https://www.autovit....lmGP.html#bcbe9 f521c

#2
Fatihh

Fatihh

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 08.07.2017
masina de flota de proasta calitate luata inapoi de la vreo firma la care angajatii si-au batut joc de ea. Interiorul ala bej e cel mai de rahat interior care poate fi la o masina si stiu asta de pe Megane  2. Volanul o sa ti se scorojeasca de o sa se duca pana la fier plus, consola la fel, manerele de la usa din interior la fel

#3
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Parcul ala auto am impresia ca sunt niste tepari...
E o masina buna in general, m-am plimbat cu vreo 4 la taximetristi prin oras si ziceau ca nu au avut probleme cu ea. (bine... toate rulate pana in 150.000km).

#4
Mihai_mb

Mihai_mb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,570
  • Înscris: 23.09.2016

 Fatihh, on 02 august 2017 - 19:15, said:

Volanul o sa ti se scorojeasca de o sa se duca pana la fier plus, consola la fel, manerele de la usa din interior la fel

Volanul a fost deja retapitat din cate pare in poze, dupa nuanta. 142.000 km.. nu prea cred

#5
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,973
  • Înscris: 06.01.2006
La banii astia mergi pe Golf sau Astra sau Focus. Daca vrei Renault mai bine mai puti 2 mii euro si iei un Logan nou. Megane/Fluence e una din cele mai slabe masini de pe piata, tu de ce crezi ca se vinde asa de ieftin raportat la concurenta?

Edited by Kroghy, 02 August 2017 - 20:56.


#6
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Daca doresti o "oarecare sportivitate" iti recomand Ford focus, Renault face masini moi care nu-ti rup spatele pe drumuri nasoale dar care nu se preteaza la condus agresiv.

#7
sctnicu

sctnicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 26.02.2016
mai degraba un VW golf 5 1,9 - 2.0 tdi pd

#8
RamboX

RamboX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 02.04.2006
am acest model facelift cu 1.6 dci luat de nou,masina e spatioasa  si pb. nu am avut.suspensia moale confortabila destul de silentioasa verifica la reprezentanta airbagurile ca mie acolo mi se pare la volan ceva ciudat.interiorul bej se tine bine iar ca si ergonomie e ok.am avut 1.5 dci pe Megane 2 vezi sa fie cel de 110cp cu 6 trepte ca cel de 90cp are pb la injectoare.nu te lua dupa ce zic unii sa iei o cazatura de jermanika cu min 250k de km reali ca nu sunt cu nimic mai bune.pb cu rugina nu sunt iar multe piese sunt standard la renault-nu f scumpe.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate