Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Alegere aer conditionat

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
codroot67

codroot67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 21.02.2007
GREE de 12000Btu,al doilea an de functionare in plin ,consum redus energie,functionare fff buna.

#20
florin71_skoda

florin71_skoda

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 18,070
  • Înscris: 02.01.2008
Eu personal am luat un jeg de NordStar si pot spune ca sunt multumit de el. In cazul tau, cum vad ca esti mai pretentios, te sfatuiesc sa arunci un ochi si pe gama celor de la Inventor. Vad ca au si la Emag (de unde am inteles ca ai prefera tu sa cumperi) citeva modele de la Inventor .
De 2-3 ani nu am mai avut tangenta cu marca asta si nu mai stiu cum sunt modelele actuale, insa stiu ca inainte aveau produse bune. Ei zic ca cica ar fi tenologie americana, iar fabrica cica ar fi in Grecia, insa eu sunt ferm convins ca le fac in China. Stiu mai multe aparate care merg de peste 7 ani fara probleme, atit din gama industriala cit si rezidentiala. Stiu unul de 9000BTU/H montat de aproximativ 8-9 ani intr-o pivnita de ~ 20mp, spatiu care se doreste a fi crama, care merge toata vara aproape continuu, deoarece i-am modificat sonda de temperatura ca sa faca sub 10grd. Nu mai tin minte exact modelul si nici nu-s sigur daca este DC Invertor, deoarece la vremea respectiva se vindeau si modelele on/off.

Edited by florin71_skoda, 02 August 2017 - 11:08.


#21
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
finul a luat acum 3 ani pentru dormitorul copilului (avea sub 1 an) Hitachi Performance RAK-35RPB-RAC-35WPB - l-am studiat atent la functionare si e foarte bun - zgomot extrem de redus, face racoare fara sa simti senzatia de curenti de aer rece, il iau in calcul, dar caut si concurenti

#22
dennis_2005

dennis_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,322
  • Înscris: 17.09.2008

View PostAl3xandru35, on 01 august 2017 - 13:30, said:

Alege Daikin, dar nici Mitsubishi-ul ala nu e rau. Mitsubishi Electric sau Mitsubishi sunt bunicele, dar ar trebui sa te uiti si la cele de la Yamato/Hitachi/Fujitsu. Daca nu, atotputernicul Samsung sau Toshiba. Restul sunt de cacao.
Daikin ar fi numarul 1 ca performanta si fiabilitate din cele mentionate de tine?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate