Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Merita Skoda Octavia 3 - 2014

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#55
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

 Deenman, on 01 august 2017 - 07:08, said:

Bursul, tu esti persoana fizica, nu angajat al unei mari companii.

Unchiul meu a lucrat la a2a cea mai mare firma de farmaceutice din tara timp de 7 ani. La inchiderea firmei (ma rog, a fost cumparata de o companie mondiala mai mare) si-au vandut stockul de masini, angajatii au fost intrebati daca vor sa le cumpere, iar suma a fost aceea.

Ce sens avea sa ceara 12-15.000euro pe ea? nu o mai cumpara nici naiba. Ca si angajat ai anumite beneficii, deci nu poti cumpara situatia ta cu alta.


Eu pe un seat leon 2013 aproape full, am dat 12.000E din reprezentanta (masina de noua 22.000e) cu 54600km.

Uite aici, dreapta fata golf 7 luat de el, golf 6 stanga spate masina luata tot de el de la aceasi firma.

Astia de la Actavis numai darnici nu sunt, asa ca poate fi considerat cadou. Oricum, baba cu colacii s-a dus demult apropo de cumparat masini in farma, dar eu sunt printre ultimii care sa se planga, am luat 3, dintre care 2 la 15% din pretul de nou, dupa 3-4 ani in care le-am condus doar eu.

 Bursul, on 01 august 2017 - 07:17, said:

Atunci situatia unchiului e cam unica. Ocazii din alea le ai o data la cinci ani poate.
Noi comparam aici pretul masinilor de la firma respectiva cu cele de pe piata. Nu are rost sa comparam cu un caz singular.

Nu e singular, toata farma serioasa isi motiva oamenii (si) asa.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate