Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Anvelopa ciupita superficial-e vreo problema?

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005

 Memeito, on 31 iulie 2017 - 20:27, said:

Pare topit, cineva s-o fi jucat cu bricheta pe acolo.
E zgariat si s-a rupt, se vad si urmele de zgarieturi.
Cauciucuri bune....

Edited by arg, 01 August 2017 - 09:33.


#20
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Nicivorba de galma si a fost umflat si cu 2,8 bari. Anvelopa e XL, intarita bine pe flancuri.

Aveti pareri diferite si e normal asa. Cred ca pana la urma, pentru linistea mea, o voi inlocui cu una noua, ca e mai sanatos. Nu fac rabat la calitatea anvelopelor niciodata, chestie de confort psihic pana la urma.

#21
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007
încearcă să filtrezi cine ce răspuns ți-a dat......

Sau mergi la o vulcanizare mai serioasă și vezi ce îți spun cei de acolo....

Mie pentru urma de la bordura din poza, evaluarea dealer-ului îmi spunea că trebuie să schimb cauciucul.

la vulcanizări serioase au râs de mine.

Attached File  urma bordura.jpg   512.88K   120 downloads

#22
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Nu se vede in poza ta nimic! Eram curios.

Am cerut si parerea unor vulcanizatori. Unii spun ba, altii spun da. Pe cine sa cred? E raspunderea si interesul meu, asa ca am comandat azi anvelopa, maine vine, o montez si gata. Dorm linistit!

Mi s-a spus ca ar putea fi de la un colt de bordura, cand am dat cu spatele cu masina. Cauze pot fi multe, important e ce decizie sa iau in final. Sa risc sau nu. Am preferat sa nu risc deloc.

Edited by arab, 01 August 2017 - 14:25.


#23
greenlife

greenlife

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 29.07.2017

 bobalex18, on 01 august 2017 - 09:29, said:

la vulcanizări serioase au râs de mine.
Nu te poti lua dupa tot ce spun astia de la vulcanizare. Cand mi-am schimbat cauciucurile de vara, cateva vulcanizari serioase vroiau sa-mi vanda ca bune cauciucuri cu DOT 2001 si 2002. Cand le-am zis ca eu nu pun cauciucuri de peste 15 ani pe masina radeau ca sunt exagerat de prevazator.

#24
Antirsipowermate

Antirsipowermate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 26.08.2012
Cauciucul mai vechi de 7 ani, ,mai ales daca a stat nefolosit, e deja opinca. Nu mai ai aderenta, nu mai rezista la temeperaturi, presiune, lovituri; pierde aer prin pori, etc. Cauciucul poate face diferenta intre un accident si o frana zdravana, sau intre "mi-a taiat unu' calea si am derapat", sau "mi-a taiat unu calea si l-am evitat".

#25
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,893
  • Înscris: 12.03.2009

 shiva, on 31 iulie 2017 - 20:16, said:

Mie numai superficiala nu mi se pare. Mergi la o vulcanizare - daca insertiile nu-s atinse atunci iti vor petici cauciucul (ceri petec si pe interior, nu doar pe exterior). Asa vei putea folosi cauciucul linistit inca cel putin 3-4 ani.
Petic pe exterior? Pai ala merge doar la ciorapi si la chiloti tanga! :)

#26
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,860
  • Înscris: 06.10.2003

 misu78, on 02 august 2017 - 18:41, said:

Petic pe exterior? Pai ala merge doar la ciorapi si la chiloti tanga! Posted Image
Dap. Tre' sa am pe-acasa o poza cu cauciucul meu peticit de care am mai tras inca cativa ani buni pana s-au dezlipit marginile la petec. La vulcanizare mi-au zis ca e riscant sa schimbe petecul pentru ca trebuie sa rascheteze mai mult din cauciuc si ii pot afecta rezistenta.

Edited by shiva, 07 August 2017 - 14:48.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate