Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Bicicleta buget 1200

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#1
RIP

RIP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 27.05.2003
Am nevoie de ajutor in alegerea unei biciclete.
Am 176 si 83kg. Am un stil mai sportiv sau brutal de a pedala... imi place sa sar cu bitza sa trec peste borduri, nu ma opresc niciodata sa cobor de pe trotuar...
Ocazional o data la luna as merge prin padure sau pe ceva dealuri offroad, posibil sa iau si partea o data de doua ori pe an la ceva concursuri...just for fun.
Mai am si doi copii (nu stiu inca daca se pot atasa doua scaune, in fata si in spate) pana in 5ani pe care in weekend ias instala pe doua scuane cumva pe bicicleta. Deci as avea cam 35kg extra pe bicicleta.
Prefer zic eu sa am rotile cat mai mari de la 27.5 in sus, 29 de preferat. Sunt din Timisoara, nu am dealuri de urcat pe sosea, doar daca vreau sa fac excursii de 90km cu prietenii ar trebui sa nu imi dau duhul.
Consider ca sunt relativ in forma, alergand saptamanal cam 40km.
Alta conditie este ca trebuie sa fie noua, PT Decont am nevoie de bon factura, daca se vand sh si cu bon factura e ok

As aprecia daca imi puteti da linkuri directe. Eu pana acum am vazut si incercat la decathlon 520, marimea L si mi se parea ok

#2
greenlife

greenlife

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 29.07.2017
Pai te grabesti tare? Ca auzisem pe undeva ca si Timisoara are de gand sa dea voucere.

#3
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,012
  • Înscris: 06.09.2008
RR 520.

#4
RIP

RIP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 27.05.2003
Nu ma grabesc. Adica in august vreau sa o iau. Dar chiar si asa la nivelul meu de amatorism crezi ca am nevoie de ceva mai bun decat 1200ron? In plus la mine daca mai astept bugetul nu creste...scade... cheltui pe altceva banii :)
In Timisoara nu se dau vauchere http://debanat.ro/20...iat_198182.html

Edited by RIP, 30 July 2017 - 11:11.


#5
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,447
  • Înscris: 02.09.2016
Am fost zilele trecute tot la decathlon la noi aici in zona (la mall pe sosea ...) si exact la una din acelea din care spui matale m-am uitat...520 rockraider , negru la 1200 - sunt chiar primele asezate pe rastel ...dar , dar  era  una ( de fapt sunt mai multe ...) care parea super dar un pic mai scumpa ( i-am facut si poza...) MTB ROCKRIDER 520 S 27,5" .Este un pic,pic,pic mai scumpa dar cred ca merita ...

#6
RIP

RIP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 27.05.2003
Ok. Mersi. Daca te referi la asta http://m.decathlon.r...5quote-gri.html e mult peste buget. Mai mult de 1250ron chiar nu am de unde. Plus ca in perioada asta incep reducerile parca.
Caut alte varianta daca exista vreo alternativa mai buna decat decathlon.
Xfact si dhs am inteles ca sunt mult mai proaste...

Edited by RIP, 30 July 2017 - 11:16.


#7
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015
La cum spui tu ca te dai, una de 1200 o rupi in maxim o luna. Gandeste-te ca pe la 2000 sunt inca biciclete echipate cu cele mai entry level componente. Mai pune ceva bani si cauta ceva sh, ai sanse mai bune sa iei ceva ok.

#8
RIP

RIP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 27.05.2003
Nu am de unde... si nici nu mi se arata...sa fac rost de mai multi bani.
Si second hand nu pot ca am nevoie de bon sau factura.
Eu la fel mergeam inainte cu biciclete simple de oras fara suspensi si alte nebunii si au rezistat. Chiar asa chinezisme sunt pe piata? Adica cele din auchan sau praktiker la 500ron ce mai sunt? Se rup la prima pedalare? :)

#9
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015
daca tii la viata ta, nu lua din alea niciodata. nici macar dusmanilor. Posted Image). ca idee, eu am dat 3000 pe ea si nu pot spune ca e vreo piesa. Are componente ok, pentru ture de agrement usoare, sosea sau offroad si fara teama ca de deschioleaza sub mine. Cand am luat-o nu eram asa in tema si aveam impresia ca am luat un avion. mi s-a dus entuziasmul cand am inceput sa invat despre biciclete. Stiu, si mie mi se pare ca au preturi exagerate, insa.... asta e piata.

Edited by usrnm, 30 July 2017 - 11:46.


#10
sceptic_schizo

sceptic_schizo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 23.02.2009
Asa e Xfact "e proaste" Am un Xfact de 4 ani - 699 lei - si am schimbat doar axul spate si un lant Lantul trebuie schimbat la mia de km Cat priveste axul spate, am portbagaj pe spate si merg cu bicla la piata, Carrefour etc Dar daca vrei tu sa dai 1200 e problema ta

#11
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015
exact tu ai spus-o: mergi cu ea la piata. e perfecta la carat cartofi Posted Image. ai citit ce vrea el sa faca cu ea?

Edited by usrnm, 30 July 2017 - 12:00.


#12
sceptic_schizo

sceptic_schizo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 23.02.2009
Mestere, eu cu ea urc Buciumul , daca stii ce e ala

#13
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015
go for it, mestere

#14
QuickSpeed

QuickSpeed

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.03.2017
Urci buciumul?Suna cam "ghei"...

#15
sceptic_schizo

sceptic_schizo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 23.02.2009
Ai urechea tunata prost Sau "ghei'

https://www.google.r...014418?hl=en-RO

DN24

#16
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015
dar care e chestia ca urci buciumu? orice toroapa face asta. Ideea e de ce vrea fiecare de la o bicicleta. tu vrei sa cari cartofi si sa urci buciumu, 1-2-3 km pe zi sau cat oi face. daca vrei o bicicleta cu care sa mergi serios si sa te mai dai si tare cum vrea initiatorul, una ca a ta ii va manca nervii, banii si poate si sanatatea. iti spune unul care face cateva mii de km pe an pe bicicleta si caruia i-au trecut n biciclete prin maini. daca tie iti e de ajuns xfactu ala, sa fii sanatos, dar nu o mai recomanda macar.

#17
sceptic_schizo

sceptic_schizo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 23.02.2009
Uite ca nu o recomand Multumit ?
Care e chestia cu Buciumul ? Daca treci prin Iasi nu-l rata Vei intelege Sunt vreo 8 km de rampa, pe alocuri foarte dura Sunt putini cei care se incumeta, si mai putini cei care reusesc sa-l urce

#18
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015
si ce are a face bicicleta in cazul asta? am impresia ca nu ai prins ideea topicului.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate