Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Cascaval mucegait

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017
Nu am patit sa mucegaiesca cascavalul in frigider, probabil pentru ca il iau nefeliat si de acela mai uscat (maturat).

#38
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View PostLensFlare, on 30 iulie 2017 - 05:51, said:

@I2O, crezi ca doar in ardeal exista branza si carne? Posted Image
Evident ca nu...dar aici e foarte multa si de calitate si oamenii sunt foarte cunoascatori cand vine vorba de ales o branza si o carne de calitate...
La bucurestean poti sa-i vinzi si ficat cu calbeaza si il mananca fara probleme pentru ca nu stie ce-i aia..dar aici 90% isi dau seama imediat ca ala e un ficat bolnav...si pot continua cu exemple la nesfarsit

View Postmariovrs, on 30 iulie 2017 - 06:48, said:

Da bravo BO$$....crezi ca numa acolo se face branza? Sau oile de acolo pasc iarba mov?

Treaba cu produsele de la tarani ( gen lactate ) e cam riscanta, daca sursa nu e de incredere..  Majoritatea is cam nespalati. Da rau de tot ( gen baie o data pe saptamana..)

Daca nu-l cunosc pe taran, prefer porcariile de la market. Macar nu iau dracu' vreo boala..

PS; Stiu...stiu...in Ardeal taranii fac dus in fiecare seara si mulg oile cu manusi latex..
Vezi ca toti copii aia de au facut nu stiu ce infectie de au murit pe capete prin spitale au cumparat branza infectata din market...
Asa ca eu prefer mai bine taranii aia nespalati...de sute de ani oamenii au mancat de la taranii aia jegosi si nu au mai facut ecoli...cum au dat de market a explodat ecoli in ei...

Edited by I2O, 30 July 2017 - 12:51.


#39
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006

View PostBibulus, on 29 iulie 2017 - 19:49, said:

Frigiderul ingheata foarte bine , alte mancaruri nu se strica,

Nu-i in regula atunci.
Frigiderul trebuie sa raceasca,nu sa inghete.
N-are oricum tangenta cu mucegaiul.

#40
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,866
  • Înscris: 05.08.2014
Cu frigiderul nu am probleme, o sa incerc sa pastrez cascavalul altfel, sa nu il mai tin in hartia cerata in care mi-l da. Si o sa testez si alt tip de cascaval, mi s-a recomandat cascavalul Mirdatod ca cica asta ar fi cel mai bun din Romania. sa vad insa daca o sa-mi placa, caci eu m-am invatat cu produsele din Kaufland si luam de la ei multe alte branzeturi feliate : gouda, tilsit,  emmentaller.......toate foarte bune.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate