Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Speedport Entry 2i

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
HouseFreak

HouseFreak

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 15.09.2008
Salut

A primit cineva acest router de la telekom pana acum ?

Este un produs ZTE ,am facut cateva poze la cutie

daca il are careva sa imi spuna si mie cum fac conexiune intre 2 routere pentru prelungirea retelei wifi

Attached Files



#2
djbiti1

djbiti1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 821
  • Înscris: 27.06.2009
Pui un cablu in speedport in lan 1 sau 2 si celalalt capat in celalalt router tot intr-unul din porturile lan. La speedport nu umbli la setari, la celalalalt dezactivezi DHCP si te uiti de vreo optiune pentru AcessPoint.

#3
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008
ZTE?!
Nu e AVM?

#4
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
AVM e Fritzbox.

#5
marelian

marelian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.11.2009
Salut, sunt Marelian, începător (pensionar) în domeniu.
Apelez la un ajutor - manual , pentru router Speedport entry 2i, în română dacă se poate.
Mulțumiri deosebite.
[email protected].

#6
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Acesta este?

#7
marelian

marelian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.11.2009
Mulțumesc, acesta este. Scuze pentru întârziere la răspuns. Am avut ceva probleme personale în familie (un deces).
Tot respectul pentru amabilitate.
Și dacă se poate.....
Cum poate fi utilizat ca stație de bază pentru un  (celălalt fiind un Tenda N300), respectiv cum fac „conexiunea” între cele două pentru a extinde aria de acoperire (locuiesc la curte).
Încă odată mulțumiri.

#8
darkwings

darkwings

    satana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 06.04.2006

View Postmarelian, on 13 iunie 2019 - 14:36, said:

Mulțumesc, acesta este. Scuze pentru întârziere la răspuns. Am avut ceva probleme personale în familie (un deces).
Tot respectul pentru amabilitate.
Și dacă se poate.....
Cum poate fi utilizat ca stație de bază pentru un  (celălalt fiind un Tenda N300), respectiv cum fac „conexiunea” între cele două pentru a extinde aria de acoperire (locuiesc la curte).
Încă odată mulțumiri.
accesati interfata folosind adresa 192.168.1.1 .o sa va ceara un nme de utilizator si o parola.acestea sint admin/webpassword(se gaseste pe spatele modemului).se merge la rubrica internet si se bifeaza campul bridged.

#9
maxxdanniel

maxxdanniel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 02.09.2012
Detin si eu acest tip de modem impreuna cu un abonament Telekom. Toate bune si frumoase pana acum cateva zile cand au inceput sa apara problemele.
Pe LAN, totul functioneaza ok, dar pe WLAN, scade viteza dramatic. De fiecare data cand dau reset, restart, viteza se apropie de cea contractuala, dar facand un test de viteza dupa 1 minut, scade aproape de 0. La fel, am schimbat canalele in setarile WLAN, am redenumit SSID-urile, le-am pus pe hide, etc, acelasi lucru. Dupa un minut ma lasa balta. Ce as putea sa mai fac ?

Edited by maxxdanniel, 21 July 2019 - 13:13.


#10
darkwings

darkwings

    satana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 06.04.2006

 maxxdanniel, on 21 iulie 2019 - 13:13, said:

Detin si eu acest tip de modem impreuna cu un abonament Telekom. Toate bune si frumoase pana acum cateva zile cand au inceput sa apara problemele.
Pe LAN, totul functioneaza ok, dar pe WLAN, scade viteza dramatic. De fiecare data cand dau reset, restart, viteza se apropie de cea contractuala, dar facand un test de viteza dupa 1 minut, scade aproape de 0. La fel, am schimbat canalele in setarile WLAN, am redenumit SSID-urile, le-am pus pe hide, etc, acelasi lucru. Dupa un minut ma lasa balta. Ce as putea sa mai fac ?

suna in cc.o sa se deschida un tichet pt verificari  la nivel de centrala si apoi o sa vina o echipa.mai mult ca sigur ca o sa fie inlocuit.o varianta ar fi cea de bridge.ramane la alegerea ta

Edited by darkwings, 25 July 2019 - 05:06.


#11
maxxdanniel

maxxdanniel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 02.09.2012
Am sunat deja la Telekom, care mi-au zis ca au verificat linia si totul ar in regula (desi asta le-am spus si eu, conectat pe LAN, totul e ok). Initial au spus ca nu vor trimite echipa, dar la insistentele mele m-au programat peste 2 zile. Astept acum sa vad ce se intampla. Cand ai spus bridge, te-ai referit la un alt router setat astfel, nu ? Multumesc oricum pentru sfaturi.

#12
darkwings

darkwings

    satana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 06.04.2006

 maxxdanniel, on 25 iulie 2019 - 14:42, said:

Am sunat deja la Telekom, care mi-au zis ca au verificat linia si totul ar in regula (desi asta le-am spus si eu, conectat pe LAN, totul e ok). Initial au spus ca nu vor trimite echipa, dar la insistentele mele m-au programat peste 2 zile. Astept acum sa vad ce se intampla. Cand ai spus bridge, te-ai referit la un alt router setat astfel, nu ? Multumesc oricum pentru sfaturi.
m'am referit ca poti lega tu un modem dedicat wi;fi.ce ofera telekom nu e facut pt asa ceva.

Edited by darkwings, 26 July 2019 - 04:10.


#13
Vali-71

Vali-71

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 15.09.2019

View Postmaxxdanniel, on 21 iulie 2019 - 13:13, said:

Detin si eu acest tip de modem impreuna cu un abonament Telekom. Toate bune si frumoase pana acum cateva zile cand au inceput sa apara problemele.
Pe LAN, totul functioneaza ok, dar pe WLAN, scade viteza dramatic. De fiecare data cand dau reset, restart, viteza se apropie de cea contractuala, dar facand un test de viteza dupa 1 minut, scade aproape de 0. La fel, am schimbat canalele in setarile WLAN, am redenumit SSID-urile, le-am pus pe hide, etc, acelasi lucru. Dupa un minut ma lasa balta. Ce as putea sa mai fac ?
La fel patesc si eu. Mi-am inlocuit vechiul router HG655 cu asta in ideea ca e mai nou si, speram eu, mai bun. Plus ca are standardul wifi pe 5Ghz. O prostie de router, merge doar pe 2.4Ghz iar viteza scade fluctueaza rau. Basca, raza de acoperire este f mica, scade dupa doar cativa metri, zidurile din rigips mascheaza si mai rau semnalul.
Cred ca le voi cere sa imi aduca inapoi vechiul router HG.


#14
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006
poti sa il pui in 2.4 si extinzi raza, pe 5ghz ai viteza mai mare si acoperire mica, pe 2.4 e invers

#15
Vali-71

Vali-71

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 15.09.2019

View Postxcit, on 16 septembrie 2019 - 08:25, said:

poti sa il pui in 2.4 si extinzi raza, pe 5ghz ai viteza mai mare si acoperire mica, pe 2.4 e invers
NU are 5Ghz. Aaa...scuze, acum vad ca am postat gresit. Deci NU are banda de 5Ghz!!!

#16
george_c_ro

george_c_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 06.04.2012
Dupa o saptamana de telefoane, resetare modem  prin care s-a constatat nefunctionarea pe partea de wi-fi a vechiului hg655 , acesta a fost inlocuit cu ZTE Speedport Entry 2i. Momentan pe partea de semnal are acoperire mai buna , minus ar fi ca nu il mai pot posta pe perete datorita suportului .

#17
zmeulcelrau

zmeulcelrau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 22.05.2004
Aveam un HG 658 care si-a dat duhul....Romtelefonul mi l-a inlocuit cu ZTE 2i asta de care ziceti voi....doar ca la HG 658 eu puteam sa pun doua telefoane in porturile phone 1 si phone 2 si desi aveam o singura linie de oras (daca la unul din ele telefoane ridicat receptorul celalalt primea ocupat la ridicarea receptorului) totusi acestea se puteau apela unul pe celalalt si puteam vorbi dintr-o camera in cealalta formind **1 sau **2 dupa caz. Evident fara costuri la Romtelecom. Se pare ca noul modem nu mai are facilitatea aceasta. Stie cineva daca se poate seta de undeva chestia asta sau ce combinatie ar trebui sa formez pentru a apela de pe un telefon pe celalalt?

#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Mi s-a dat si mie un ZTE ca acela sus-mentionat. Nu are buton on/off, iar la acoperire este slabut rau. In alta camerã mai am semnal doar doua liniute ori chiar una.
As vrea sa-i fac update de firmware, dar nu stiu de unde sa-l descarc in mod oficial.

Edited by MembruAnonim, 02 January 2020 - 22:47.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate