Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Comrade Detective (2017) - Comisarul Moldovan@2017

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#1
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,574
  • Înscris: 05.11.2009
Deci nu mai pot de ras,trailerul cel putin m-a amuzat de numa numa prin stilul filmelor de actiune al anilor 80 Posted Image


http://www.imdb.com/title/tt5834198/

Edited by vanitty, 29 July 2017 - 04:13.


#2
Pekiasan

Pekiasan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,556
  • Înscris: 16.12.2011
Mi se pare o porcarie. Un film de mana a 5-a . Cu actori de toata jena si efecte speciale 3 la 1 dolar.
Posted Image Posted Image Posted Image

#3
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Premiera e pe 4 August. Ai viziuni din viitor?

#4
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,191
  • Înscris: 21.08.2003
Singura chestie imputabila ar fi traducerea titlului, Tovaras Detectiv sau Tovarasul  sau Tovarasii Detectivi s-ar fi  potrivit  mai bine.  Iar Channing Tatum  si Joseph Gordon-Levitt nu-s chiar de mana a 5-a, filmul va fi inteles si gustat de cei care  aveau minim 10-12 ani in '89.

Edited by cristian_sen, 29 July 2017 - 06:22.


#5
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Filmul e facut la misto, Captain Obvious. De 'parodie' ai auzit?

#6
Memeito

Memeito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 20.05.2017
La asta am lucrat si eu. Au venit in Constanta si cautau figuranti si m-am inscris. Am filmat intr-o bodega prafuita, ramasa exact ca pe vremea lui Ceausescu. Stateam la mese cu alte persoane si ne uitam la un televizor din ala antic cu tub, iar apoi intra Florin Piersic Jr. si comanda o vodca dubla. Pe urma il invita chelnerul in alta camera unde schimba cativa pumni cu altcineva, iar apoi pleca. Am tot repetat cateva ore scena, o filmau ba dintr-un unghi, ba din altul..
Pe urma Florinel a iesit afara, s-a pus intr-o Dacie 1300 si s-a tot plimbat cu ea pe strada de sus in jus, la fel fiind filmat de afara, din masina, de pe capota, etc.

#7
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 05.01.2004
Trailerul mi-a ajuns. Poate pentru cei din alte tari ar fi un film de actiune, pentru noi e o parodie jalnica.

#8
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017
Frumos se mai rade de noi. Daca am rade printr-un film 100% romanesc de soldatii americani care mesteca frunze de coca prin Afganistan si infuleca hot dogs plasticati, ba mai omoara câtiva actori pe trecerile de pietoni prin tarisoara niggateniana limbinc..ista.. ca Unchiul Sam este mandru de slugarnicia trendului neo-liberal progresist dictatorial, am fi teroristii planetei nr. 1.

Asa cum rad ei de noi, ''e parodie man'', ''nu te supara'', ''ati fost comunisti'', etc.
Asa s-au mai facut filme de genul asta in Slovacia, Serbia, Ucraina, Rusia, era randul nostru si vor urma bulgarii (cu gluma nesarata americana ''What is that country? - Bulgaria! - I never heard about it.''

Edited by Erwin_Rommel, 29 July 2017 - 09:08.


#9
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,012
  • Înscris: 09.12.2015
Un film relativ ieftin, o parodie cu unele aparențe de seriozitate actoricească ... însă așa cum știm Posted Image de foarte multe ori Posted Image aparențele înșeală

Edited by TheStarkestTruthMatters, 29 July 2017 - 09:37.


#10
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostErwin_Rommel, on 29 iulie 2017 - 09:05, said:

cu gluma nesarata americana ''What is that country? - Bulgaria! - I never heard about it.''

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rM83FToyjC8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017

View PostIon_de_la_Raion, on 29 iulie 2017 - 09:57, said:


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rM83FToyjC8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Pentru gluma asta este si inversa: '' I've got Murika...I mean hemorrhoids ''

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NrjbeE90vVY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#12
MateiEvi

MateiEvi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 17.07.2017
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ObfvbbByU0s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Asta este film romanesc dublat in engleza?

#13
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,574
  • Înscris: 05.11.2009
cum erau filmele chinezesti dublate in engleza :P

#14
Memeito

Memeito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 20.05.2017

View PostPekiasan, on 29 iulie 2017 - 06:03, said:

Mi se pare o porcarie. Un film de mana a 5-a . Cu actori de toata jena si efecte speciale 3 la 1 dolar.
E asa in mod intentionat. Channing Tatum descopera o cutie cu casete video ale unui serial romanesc fictiv facut in anii '80, si este atat de emotionat de el, incat decide sa il restaureze si sa il dubleze in engleza.

View Postcristian_sen, on 29 iulie 2017 - 06:19, said:

Iar Channing Tatum  si Joseph Gordon-Levitt nu-s chiar de mana a 5-a, filmul va fi inteles si gustat de cei care  aveau minim 10-12 ani in '89.
Actorii americani asigura doar dublajul in engleza, actorii care joaca sunt romani si vorbesc in romana.

View Postsorin61, on 29 iulie 2017 - 07:44, said:

Trailerul mi-a ajuns. Poate pentru cei din alte tari ar fi un film de actiune, pentru noi e o parodie jalnica.
Pai asa erau si filmele romanesti in perioada aia din anii '80.

Edited by Memeito, 29 July 2017 - 10:32.


#15
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017
Channing Tatum il dubleaza pe Florin Piersic Junior (Gregor Anghel).

Edited by Erwin_Rommel, 29 July 2017 - 10:41.


#16
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,118
  • Înscris: 25.02.2007
Abia astept. Pare funny :)

#17
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,951
  • Înscris: 09.04.2005
De ce vorbesc engleza cu accent rusesc?

#18
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017

View Postgepres, on 29 iulie 2017 - 10:52, said:

De ce vorbesc engleza cu accent rusesc?
Glume americanesti: Romania era ''comunista'', Razboiul Rece, la granita cu URSS, Bukarest, ''saracie'', carduri, alimentara, Casa Poporului, Ceausescu, Canal Dunare-Marea Neagra, FMI, etc.

Edited by Erwin_Rommel, 29 July 2017 - 11:22.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate