Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

EXCLUSIV Dan Negru și Teo schimbă între ei televiziunile?

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 18.09.2008
Antena 1 este la un pas de a pierde cea mai bună piesă de pe tabla ei de şah, regele, odată cu decizia lui Dan Negru de a se transfera la Kanal D. Prezentatorul tv, care vreme de 17 ani a fost în topul audienţelor cu show-urile de divertisment, se află în negocieri avansate cu postul tv turcesc.
Dan Negru (47 de ani) este adesea ţinta glumelor colegilor săi de breaslă, care îl apostrofează că va ieşi la pensie de la Antena 1. Cu o vechime la acest post tv de mai bine de 17 ani, timp în care şi-a meritat cu prisosinţă salariul de mii de euro, Dan a prezentat show-uri cu recorduri de audienţă, printre care ”Ciao, Darwin!”, ”Te pui cu blondele”, ”Next Star”, ”Şerif de România”, dar şi deja tradiţionalele programe de Revelion, care l-au propulsat în Cartea Recordurilor.
Iată însă că aceste performanţe nu i-au lăsat indiferenţi pe şefii de la Kanal D, post tv care a crescut spectaculos în ultimii doi ani. Oferta financiară, spun gurile rele, ar fi aproape triplă faţă de actualul salariu al lui Negru, plus că va avea şi multe bonusuri.

Teo Trandafir, de la Kanal D, are o ofertă la Antena 1, însă nu a dorit să comenteze nimic
Dan a fost văzut săptămâna trecută în sediul televiziunii rivale, ba chiar a fost oprit pe holuri de angajaţi, care l-au felicitat pentru curajul de a intra la negocieri. Surse din Antena 1 ne-au dezvăluit că postul tv nu e deloc străin de apropiatul transfer al lui Dan şi, pentru a echilibra cumva balanţa, şi-ar dorit-o înapoi pe Teo Trandafir (49 de ani), gazda show-ului ”Teo Show”, difuzat de Kanal D, de luni până vineri, pe intervalul orar 15.00-16.30, şi care înregistrează audienţe frumoase- o medie de 4, 5 puncte de  rating.
Însă, dacă e să dăm timpul înapoi, Teo este o mai veche colaboratoare de-ale trustului Intact. Alături de Mircea Badea, ea a prezentat emisiunea matinală, vreme de trei ani, până în anul 2000, când s-a transferat la PRO TV.
Apropiaţii ei susţin că Teo ar fi dorită la emisiunea ”Acces Direct”, realizată în prezent de Mirela Boureanu Vaida, aceasta ţinându-i de fapt locul Simonei Gherghe, aflată în concediu postnatal, după ce în urmă cu două luni a născut o fetiţă. Vaida face faţă cu brio acestei provocări,  având o medie de 4, 9 puncte de rating.
O ajută însă şi subiectele zilei, cazul preotului Cristian Pomohaci, cercetat că ar fi vrut să corupă  sexual un minor de 17 ani, dar şi scandalul dintre Cornel Galeş şi cei doi fii ai regretatei Ileana Ciuculete.
Dan Negru a fost dorit şi de TVR
Cunoscutul prezentator a şocat în urmă cu o lună, când a postat pe  contul lui de Facebook un mesaj în care se oferea să ajute TVR la realizarea programului de Revelion.

Dan a intrat în Cartea Recordurilor cu Revelioanele sale
Iată însă că anunţul său nu a rămas atunci fără ecou, astfel că televiziunea publică s-a şi grăbit să-l oferteze, tot prin intermediul Internetului: ”Dragă Dan Negru, îţi mulţumim, pentru că orice ajutor din partea unui profesionist cu experienţă în domeniu e binevenit. Am dori însă că vedetele implicate în proiectele TVR să se şi alăture echipei noastre”.

http://www.click.ro/...i-televiziunile

Edited by miki07, 28 July 2017 - 20:59.


#2
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
E bine ca le schimba. Cu ocazia asta auzim si noi la ce televiziuni lucreaza si ca mai sunt in viata.

#3
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Eu nu m-am uitat la absolut nici o emisiune prezentată de individul ăsta.

Am avut o tentativă dar când l-am văzut tavalinsu-se pe jos și stand in 4 labe m-am lămurit.

#4
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Nici macar urletele lui dan negru nu mai ridica,kanakul ala.

#5
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 18.09.2008

View Postzzhunt, on 28 iulie 2017 - 21:04, said:

Eu nu m-am uitat la absolut nici o emisiune prezentată de individul ăsta.

Am avut o tentativă dar când l-am văzut tavalinsu-se pe jos și stand in 4 labe m-am lămurit.

Daca el zice ca il copie pe nu stiu ce italian, sa ii copieze si formatul de emisiune, nu doar stilul.

#6
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 25.12.2016
Mai schimba si ei "vedetele", ca prind mucegai...

#7
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
who gives a fuck???

#8
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,784
  • Înscris: 27.01.2009
nu se poate asa ceva , nu ma asteptam si sunt tare ingrijorat

#9
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017

View PostMr_Woppit, on 28 iulie 2017 - 21:11, said:

who gives a fuck???

Si off-topicul tau ce rost are? Uite ca mie imi pasa si sunt curios ce se intampla. Aria este Stiri din zona audiovizuala.

Dan Negru este un om de mare calitate.

Teo mi-ar placea sa faca emisiune din nou cu Mircea Badea. A mai fost la "In Gura Presei" si se potriveau foarte bine. Un talk-show de seara cu ei doi ar fi super tare.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pY6GKui2QVU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,426
  • Înscris: 10.08.2005
@Mr_Woppit recent cineva mi-a adus in atentie

View Postmyshyk, on 28 iulie 2017 - 20:10, said:

Asa ca nu prea urmaresti televiziunile? [...]
Inteleg ca mai exista lumea interesata de TV, unii de Dan Negru, ba alti chiar de dna Trandafir

ce nu inteleg eu din toata poveste asta

Quote

Dan Negru (47 de ani) este adesea ţinta glumelor colegilor săi de breaslă, care îl apostrofează că va ieşi la pensie de la Antena 1.
Daca omul este multumit de ceea ce face, si angajatorul la fel, care e problema glumetilor?
Mai stiu unul care are vechima la masuta, de ala nu se ia nimeni?

Edited by MarianG, 28 July 2017 - 21:21.


#11
Cosmin342

Cosmin342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 18.04.2017
Antena 1 nu va mai fi la fel fara Dan Negru

#12
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Zici "click", zici "căcat". Daca era o sursa mai credibila, era alta treaba. Dar nu stirile astea pe care le scot eu pe cur. Wake up, people, si nu mai mancati tot ce se scrie pe net.

#13
azaleh

azaleh

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.07.2017
Teo nu a murise intr-un accident de schi ? Posted Image

#14
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
De unde ai scos-o pe asta?
Ti se pare schioare?

Edited by don_dannielo, 28 July 2017 - 21:33.


#15
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,377
  • Înscris: 05.09.2005
cred ca se referea la huidu..el a avut probleme din astea da nu a murit

#16
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Pai, sa le uram succes, in continuare, in activitatile lor de indobitocire a romanilor.

Edited by pasilla, 28 July 2017 - 21:41.


#17
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Daca se adevereste stirea, cei de la A1 vor trebui sa filmeze un nou revelion, dupa ce timp de 10 ani l-au dat pe acelasi in reluare, ca tot nnu se prinde nimeni.
Spoiler


#18
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Anu asta a fost HD revelionul. Bine.. ala de "La Hanul Mirelei" a fost intradevar cel de anul trecut. =))

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate