Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 

De ce nu imi asculta Dumnezeu rugaciunile?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
118 replies to this topic

#19
alexandrualexww2

alexandrualexww2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 15.05.2017
Inca o victima a religiei ... RIP SON Posted Image.

View PostAlynutzTigerAtlantic, on 28 iulie 2017 - 20:49, said:

De ce Dumnezeu nu ma iubeste si imi da o depresie si anxietate crunta? Si de-a lungul timpului am suferit mult.De ce Il rog si nu ma aude? De ce trebuie sa sufar atat? Vreau doar sanatate, nu imi doresc nimic mai mult. Vreau ca Dumnezeu sa imi auda rugaciunile umile.Ce pot face? Nu ma iubeste? Si Iau tratament cu antidepresive dar degeaba. Voia Lui e ca eu sa sufar de depresie si anxietate?[ https://assetsro.tpu.ro/design/images/emoticons/2.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] Am trait o adolescenta si o tinerete plina de suferinta.Cum sa ma scoata Dumnezeu din suferinta asta? Fiindca singura speranta mi-a ramas la El.As vrea sa ma iubeasca, sa ma ajute, sa fie langa mine si sa-L simt aproape.De ce nu vrea? De ce nu.imi asculta rugile?Cum sa-l cunosc pe Dumnezeu si sa ma ajute?

Prietene, nu te aude pentru ca nu exista, pune -ti 30 de catralioane de intrebari si o sa vezi ca ajungi la concluzia asta, constiinta ta e inchisa in cusca religioasa, vrea sa scape,da-i voie...scapa de religie si o sa traiesti bine mersi.

Edited by alexandrualexww2, 28 July 2017 - 21:25.


#20
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Taigare ...daca nu te asculta inseamna ca l-ai dezamagit.. Fac pariu ca o sa ajungi in iad .

Edited by JurasikMan, 28 July 2017 - 21:26.


#21
cristel81

cristel81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 11.05.2010

View Postleul_nostru, on 28 iulie 2017 - 21:12, said:

Eu cred ca il vei cunoaste pe Dumnezeu, daca cumva nu l-ai cunoscut... religia e nociva...
Asta e o replica STANDARD de indoctrinare.
Deci mesajul tau tradus ar veni cam asa:

enuntare doctrina religioasa...religia e nociva...
LOL

In fine nu o sa stau sa port discutii religioase, am petrecut poate mii de ore dezbatand cu diversi mai mult sau mai putin cunoscatori de subiect pe youtube pana am realizat ca pierd timpul degeaba.
Am postat pentru ca in cazul in care tipul vorbeste pe bune , ma identific in el. Asa am fost si eu .
Apropo OP daca alegi sa ma asculti si ajungi fericit , da un PM si trimite 1000 lei cand iti dai seama ca te-am ajutat Posted Image
Just kidding... ia sfatul daca vrei si sa fii sanatos

Edited by cristel81, 28 July 2017 - 21:35.


#22
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006

View PostAlynutzTigerAtlantic, on 28 iulie 2017 - 20:49, said:

[b]
    De ce Dumnezeu nu ma iubeste si imi da o depresie si anxietate crunta? Si de-a lungul timpului am suferit mult.De ce Il rog si nu ma aude?

Poate te aude si nu ii pasa. Cine esti tu sa ii pui la indoiala judecata si deciziile? Daca faci asta, inseamna ca de fapt nu crezi cu adevarat in el. Si atunci de ce sa te asculte?

#23
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,550
  • Înscris: 06.03.2016
Ştii vorba aia, "D-zeu îți dă, dar nu-ți bagă în traistă".
Ai cumva pareză, alte boli reale sau îți lipsesc membre/organe de simț? Dacă nu, atunci nu te mai plânge atât. Fă-ti prieteni, ieşi afară şi bucură-te de viață. Degeaba te rogi la Dumnezeu dacă TU nu faci nimic ca să te simți mai bine.

Eu unul nu cred ca e troll, ci un om care încă trăieşte cu impresia ca toți oamenii au ceva personal cu el şi care crede că este neînțeles. Ăsta e tipul acela de oameni care n-a avut parte de iubirea şi de educația necesară, iar acum au o parere greşită despre absolut tot ce îi înconjoară şi se simt marginalizați. De aceea nu se poate discuta cu asemenea oameni pe un forum. Practic e o pierdere de timp, pentru ca oamenii aceştia refuză să înțeleagă criticile constructive ale altora şi mai mult de atât, le iau în nume de rău.

#24
DeCeCe

DeCeCe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 20.07.2017

View PostAlynutzTigerAtlantic, on 28 iulie 2017 - 20:49, said:


De ce Dumnezeu nu ma iubeste si imi da o depresie si anxietate crunta?

Pentru ca esti un troll.

#25
Zuy

Zuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 19.11.2006
Îți răspund mâine , acum e prea târziu și eu am trecut prin dilemele astea acum câțiva ani și erau probleme mult mai grave. Noapte bună.

#26
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Incepe prin a schimba numele la acest cont Posted Image  Si sa nu te mai rogi sa-ti cada bamve din cer. Noapte buna ;)

PS: Ai incercat sa socializezi cu oamenii ? Cand stai singur si nu vb cu nimeni, atunci apare depresia si anxietatea.

#27
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
poti sa dai un exemplu de rugaciune[dintre multele] pe care nu ti-a ascultat-o?Posted Image


ps: bre useristilor, mai nou va pricepeti si la rugaciuni? nu mai incercati explicatii care mai de care mai hazlii, ca sunteti habarnisti. :)

Edited by Dude_2nd, 28 July 2017 - 22:16.


#28
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postcristel81, on 28 iulie 2017 - 21:08, said:


Daca vrei sa fii fericit , renunta la credinta si pune-ti increderea in tine.

Imi permiti o corectura...?
"Renunta la religie", nu la credinta.
Fara credinta omul nu poate trai ca un om, credinta in echilibru, in frumos, in bine, in natura...
Religia este o institutie, o banca de unde imprumuti o asa zisa polita de mantuire, la care platesti ca sclavul toata viata
Finalul este acelasi 1,5x0.70x1.0 metrii

Edited by vio69a, 28 July 2017 - 22:18.


#29
Ayami

Ayami

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,062
  • Înscris: 08.12.2013
vio, imi permiti sa te directionez pe alta arie?
poti emite prostii si in alta parte

#30
iliketoforkmyself

iliketoforkmyself

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 30.08.2016
Dumnezeu nu exista. Dovada sunt cei peste 10 milioane de oameni care mor de foame anual. Mai sunt si altele...

#31
Ayami

Ayami

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,062
  • Înscris: 08.12.2013
dumnezeu nu exista pentru tine, pentru altii nu stii
niciodata n-o sa poti combate asta

#32
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostAlynutzTigerAtlantic, on 28 iulie 2017 - 20:49, said:


De ce Dumnezeu nu ma iubeste si imi da o depresie si anxietate crunta?

Ca asa vrea.

View Postcristel81, on 28 iulie 2017 - 21:08, said:

Si eu am fost exact ca tine, un crestin depresiv, inchis in "lanturi" de niste idei pana cand am inceput sa imi deschid mintea.
In termen de 5 ani am fost alt om. Trecerea de la credinta la ateism pentru cei ca noi e lunga, dar cand ai facut-o esti complet alt om.
Nu sunt bogat , dar cu siguranta sunt fericit.

Piei satana! :)

#33
Ayami

Ayami

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,062
  • Înscris: 08.12.2013
ai crapat? nu
ai prins la coaja, da.
ma rog, tu stii

#34
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostQuantum, on 28 iulie 2017 - 21:11, said:

NU te astepta sa iti bage fructele in buzunare sau mintea in cap!
Astea trebuie sa le culegi tu cu mainile tale si sa le bagi in traista.

Aiurea. Unora le baga. Poate sa o faca si chiar o face. Noi sintem experimente pentru el. Vrea sa vada cum reactionam. Pe unii ne minte in fata sa vada cum reactionam. Pe altii ii chinuie doar sa vada cum reactioneaza. Pe altii ii tine in puf pentru a vedea cum reactioneaza. Individul nu cred ca inseamna nimic pentru el. Doar omenirea, ca entitate.

Edited by Ion_de_la_Raion, 28 July 2017 - 23:43.


#35
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostAyami, on 28 iulie 2017 - 22:24, said:

vio, imi permiti sa te directionez pe alta arie?
poti emite prostii si in alta parte

Mersi....am sa ies la aer curat

#36
Ayami

Ayami

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,062
  • Înscris: 08.12.2013
cel mai bine Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate