Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?
 Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 

Pagini nedorite, agresive, ce se deschid singure in Chrome

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
12 replies to this topic

#1
mkam

mkam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 08.05.2013
Salutare tuturor!
Am incercat sa gasesc raspunsuri la problema mea pe net, dar mi-am prins urechile...
Am nevoie de putin ajutor. Am vrut sa vad filme pe net si nu mai scap de ferestrele care mi se deschid non-stop pe chrome. Reclamele ca reclamele, dar celelalte... numai tampenii!!
Am vazut Mandrie si prejudecata de n-spe ori. Acum nu mai pot.
Antivirusul meu este Bit. Foarte bun. Daaar, de ce nu imi blocheaza ferestrele nedorite?
Ce ar trebui sa fac sa revin la normal? Si, daca mai vreau sa caut vreun serial (nu spun suleyman... *)) cum sa ma pazesc? Chiar nu exista un control?
Nu le mai dau voie copiilor pe laptop si sunt disperati. Ii inteleg. Dar, nu am ce sa le fac.
Ce solutii imi propuneti?
Va multumesc anticipat.

#2
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 06.09.2004
netflix si amazon video, nu-ti mai trebuie absolut nimic. eventual hbo go, dar de asta cred ca te poti lipsi.

#3
romanasu

romanasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 26.05.2005
Instaleaza extensia/pluginul de chrome a_x_d_x_b_x_l_x_o_x_k plus - ar trebui sa ajute (la foarte mare parte din probleme).

Edited by romanasu, 28 July 2017 - 10:01.


#4
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015
Ai prins vreun adware daca se deschid si cand nu intri pe siteul respectiv. Si lasa copiii sa stie de mici Posted Image

#5
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,238
  • Înscris: 19.08.2005
Votez si eu pentru Netflix.

#6
Spaghete

Spaghete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 22.05.2007
Aceeasi probema am avut-o si eu zilele trecute. Am incercat cu addblock si pop up blocker, dar nu a dat nici un rezultat. Am cautat pe net si am gasit asta si am rezolvat.

#7
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
Initiator - sus al Important, ca sa fie usor de vazut este un topic - Instructiuni inainte de a deschide topic nou.
Ai urmat acei pasi ptr a deschide acest topic ? Ca nu vad sa o fi facut. Probabil ai fi rezolvat deja.

#8
vasy86le

vasy86le

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 673
  • Înscris: 18.03.2008
Incearca Ad Block Hyper(extensie mozilla,banuiesc ca e si pe chrome), daca selectezi block all popups, nu iti va mai da nici redirect pe alte pagini. Problema e ca unele playere nu vor sa funtioneze daca nu dezactivezi *****-ul.

Edited by vasy86le, 31 July 2017 - 07:20.


#9
mkam

mkam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 08.05.2013

View Postborn2lose, on 28 iulie 2017 - 09:58, said:

netflix si amazon video, nu-ti mai trebuie absolut nimic. eventual hbo go, dar de asta cred ca te poti lipsi.

Multumesc pentru raspuns. Dar, eu trebuie sa fac un clean up first apoi sa intru pe hbo. O seara buna!

View Postromanasu, on 28 iulie 2017 - 09:59, said:

Instaleaza extensia/pluginul de chrome a_x_d_x_b_x_l_x_o_x_k plus - ar trebui sa ajute (la foarte mare parte din probleme).

Multumesc. Incerc. 👋

View Postusrnm, on 28 iulie 2017 - 09:59, said:

Ai prins vreun adware daca se deschid si cand nu intri pe siteul respectiv. Si lasa copiii sa stie de mici Posted Image

Oi fi prins eu ceva... 🤒 Cei mici... hm... oricum copii de astazi stiu mult mai multe lucruri decat am vrea noi. Pe cat posibil, astept sa li se coace mintea pentru fiecare lucru nou in parte. 😌 Multumesc pentru raspuns!

View Postdanyel61, on 28 iulie 2017 - 10:01, said:

Votez si eu pentru Netflix.

Multumesc!

View PostSpaghete, on 28 iulie 2017 - 10:28, said:

Aceeasi probema am avut-o si eu zilele trecute. Am incercat cu addblock si pop up blocker, dar nu a dat nici un rezultat. Am cautat pe net si am gasit asta si am rezolvat.

Multumesc Spaghete! O seara lina!

View Posteiffel, on 28 iulie 2017 - 12:03, said:

Initiator - sus al Important, ca sa fie usor de vazut este un topic - Instructiuni inainte de a deschide topic nou.
Ai urmat acei pasi ptr a deschide acest topic ? Ca nu vad sa o fi facut. Probabil ai fi rezolvat deja.

Am facut ceva gresit? Scuze, dar nu imi dau seama din raspuns... 🤔

View Postvasy86le, on 31 iulie 2017 - 07:19, said:

Incearca Ad Block Hyper(extensie mozilla,banuiesc ca e si pe chrome), daca selectezi block all popups, nu iti va mai da nici redirect pe alte pagini. Problema e ca unele playere nu vor sa funtioneze daca nu dezactivezi *****-ul.

Multumesc pentru raspuns. Am inteles totul pana la ****... 😃 O seara linistita!

#10
monolite

monolite

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 991
  • Înscris: 15.08.2011
pe langa ad block mai instaleaza si Ad Muncher ... eu am astea doua si nu prea ma deranjeaza reclamele

#11
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004

View Postmkam, on 31 iulie 2017 - 19:31, said:

Am facut ceva gresit? Scuze, dar nu imi dau seama din raspuns... ��

Pai ai deschis topic fara sa citesti ce scrie in acel topic indicat.
Si acum intrebi dar tot nu te-ai obosit sa-l citesti. Si in el era rezolvarea problemei tale.

Vorbim doar ca sa ne aflam in treaba...

#12
mkam

mkam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 08.05.2013

View Posteiffel, on 01 august 2017 - 10:13, said:



Pai ai deschis topic fara sa citesti ce scrie in acel topic indicat.
Si acum intrebi dar tot nu te-ai obosit sa-l citesti. Si in el era rezolvarea problemei tale.

Vorbim doar ca sa ne aflam in treaba...

Ei bine eiffel, ai dreptate. Nu am citit nimic. Si nici nu am incercat sa intru sa vad.
Nu ma pricep. Asta este! Am spus-o!
Tocmai din cauza asta am sperat sa gasesc aici un raspuns la ceva ce habar n-aveam.
Si, am gasit!
Te-oi pricepe la softuri si alte cele, dar, in rest... nu ti-am dat cu parul in cap ca sa imi dai peste nas. Puteai foarte bine sa faci orice altceva, ce iti place.
Incearca data viitoare si nu mai cauta sa imi raspunzi.
Si acum vorbesc ca sa ma bag in seama.
Multumesc oricum pentru timpul si atentia acordate.
Spor la treaba!

#13
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
Pe forumul asta pe care intrii odata la cativa ani sunt totusi niste reguli.
Daca nu le accepti vei fi atentionat, pe orice arie.

Asta am facut. Si asa cum ti-am spus - acolo erau pasii pe care trebuia sa-i urmezi ptr a scapa de problema.
Ptr asta am facut acel topic, ptr ca astea nu sunt probleme grave si pasii de urmat sunt aceiasi.
Daca dupa ce ai urmat toti pasii inca ai probleme atunci e ceva serios si se posteaza logurile cerute acolo ptr a putea fi ajutat cat mai la obiect.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate