Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Porto Santo

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#55
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Mobil.

Attached Files



#56
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,113
  • Înscris: 06.12.2012
Foarte frumos :)

#57
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Tot mobil. Deocamdatã.

Attached Files



#58
koalu

koalu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 14.05.2005
Porto Santo - 7-20 August

Transport:
Am ajuns pe insula cu TAP, zbor din Bucuresti cu escala la Lisabona, bilet 370 eur de persoana cu bagaj de cala.
Pe insula am mers mai mult pe jos, o singura zi am inchiriat masina (Duster - 77 eur) si ne-am plimbat pe toata insula.
Destul de mari preturile la inchirieri:
- masini de la 65 euro pe zi
- biciclete 10/12 euro pe zi
- scooter 25 euro pe zi
Din descrierile anterioare si mai ales avand in vedere ca insula este foarte mica ma asteptam sa fie foarte putine masini pe insula, dar erau foarte multe, la anumite ore era chiar traficul dirijat in centru.

Cazare:
Am avut inchiriata o casa (2 dormitoare + living) de pe airbnb.

Mancare:
sunt destule restaurante, recomand Vila Alencastre unde am mancat "espetada madeirense" foarte bun.
O masa de seara la restaurant, cam 40-50 euro pentru 2 persoane (supa de peste sau legume (3-5 euro), fel principal + salata + garnitura (12-20 euro), vin (10-15 euro))
La pranz, la terasele de pe plaja, mancam cu 30-40 eur 2 persoane (aperitive 3-5 euro, pestele zilei 25 eur kg, bere 1.3 eur)
Daca mancam burger sau salate, pretul era mai mic.
Se gasesc de toate la restaurante (desi pestele si fructele de mare sunt majoritare) am gasit si pui, vaca, porc, burgeri, pizza

Plaja:
2 sezlonguri + umbrela 15 euro
plaja lunga si goala cam pana pe la ora 16...apoi se mai aglomera in jurul locurilor prin care se ajungea la plaja...daca mergeai 200 metri mai incolo era liber Posted Image
Vremea a fost buna, cam 23-26 grade zilnic, in unele zile cu vant destul de puternic.

Cateva poze:
Zimbralinho , oceanul, plaja goala, plaja populata pe seara, espetada madeirense, urme Posted Image

Attached Files



#59
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,113
  • Înscris: 06.12.2012
Foarte frumos

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate