Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

a cumparat cineva de la mivarom ?

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
smartulet

smartulet

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.07.2017
dragii mei eu am cumparat de la mivarom Romania alexandria citeva produse si dupa ce am platit coletul ramburs la posta am deschis coletul acasa si ce credeti ca am gasit :un ghiveci de nedescis ,toate produsele amestecate si deteriorate precum si multe lipsa. in loc de 14 seturi de 4 baterii osel am primit doar 14 bucati baterii adica 3 seturi si 2 baterii ,pinzele bomfaier ruginite masiv si apoi unse cu ulei direct in colet de mi au uns cu ulei 13  perechi manusi de lucru ,cutiile de la becurile led ,factura toata mizgalita cu ulei ce mai vraiste totala asta dupa ce le dai bani ca la popa inainte ,si la aceasta spunindu mi se la telefon ca pe cheltuiala mea sa expediez produsele neconforme inapoi sperind apoi ca le voi primi in regula.oare asta este cartea de vizita a lor .feresca d zeu pe cine mai comanda de la asemenea smecheri de alexandria !

#2
robbie_ro

robbie_ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 24.08.2004
Poate am fost eu norocos, dar am comandat de 5 ori de la ei si totul a fost ok. Am mai citit review-uri negative despre ei facute de cateva persoane care au comandat niste tuburi CCFL si care le-au primit deteriorate, dar asta cred ca tine si de modul in care coletul este manipulat de catre cei de la posta. Eu am comandat atat componente electronice, cat si ceva scule si nu am avut ce sa le reprosez.

Edited by robbie_ro, 27 July 2017 - 16:22.


#3
jully1994

jully1994

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,401
  • Înscris: 27.02.2012
Eu am cumpărat direct din magazin și nu am avut probleme...

#4
downanddirty95

downanddirty95

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 22.07.2017
Cred ca pur si simplu ai avut tu ghinion.
Cred ca au vinzari masive online (am vazut de citeva ori la posta zeci de colete trimise de ei).
Majoritatea clientilor presupun sint multumiti, altfel s-ar fi inchis demult afacerea.
Eu cumpar din magazin de ani de zile si nu am avut niciodata probleme.
Ma rog, iau maruntisuri, dar totusi...

Returul este, la orice vinzare online, pe cheltuiala clientului.

Edited by downanddirty95, 27 July 2017 - 16:47.


#5
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
Am luat si eu un letcon de vreo 50 si ceva de lei, ca aveam nevoie, dar am dat vreo 16 lei in plus pentru ca am ales prin curier.
Pachetul a fost in stare buna. Nu inteleg chestia cu alesul postei.

 smartulet, on 27 iulie 2017 - 14:56, said:

Tu ai primit pachetul sigilat? Este posibil ca pe drum sa fi facut cineva niste schimbari in pachet.

Edited by menaloty, 27 July 2017 - 17:07.


#6
smartulet

smartulet

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.07.2017
da coletul era perfect sigilat ,mai scria pe el si FRAGIL dar necazul a fost sigur la magazin la ambalare -erau 11 tipuri de produse si nu trebuiau pur si simplu aruncate de a valma intr o cutie ci eventual ambalate separat cit de cit nu becuri unse cu ulei amestecate cu baterii, cu manusi de 2 feluri,cu surubelnite de 4 feluri ,cu panze bomfaier ruginite si unse cu ulei pe urma, creion de tensiune si chiar factura plina de ulei aproape ilizibila,si deasupra o gramada de gunoaie pentru a ocupa locul gol -pungi, suporti de scoci, diferite hartii de la alte ambalaje -ce mai un cos de gunoi....nu asa se procedeaza in afara Romaniei !

#7
gymy

gymy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,002
  • Înscris: 29.11.2005
Coletele se fac intradevar si cu cutii refolosite.Produsele sant cele obisnuite adica chinezesti.Calitatea produselor e de banii aia.Si eu am mai primit cantitati diferite cu o bucata doua cred ca e o obisnuinta sa mai puna in minus.De vreo cateva ori am primit si telecomenzi nefunctionale dar ma costa mai mult transportul sa le trimit inapoi asa ca am renuntat si la telecomenzi si la ei.

#8
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010
Am cumparat de zeci de ori, din pacate posta romana le face ferfelita coletele.  Mereu le primesc storcosite, gaurite, insa pana acum nu mi-a lipsit nimic din colet.

Si din cauza asta sunt atent ce comand, nimic fragil.  
Trebuie sa citesti review-urile  la fiecare lucru comandat, mai sunt si componente fake.  Pana acum am fost super multumit.Posted Image

#9
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 smartulet, on 27 iulie 2017 - 14:56, said:

dragii mei eu am cumparat de la mivarom Romania alexandria citeva produse si dupa ce am platit coletul ramburs la posta am deschis coletul acasa si ce credeti ca am gasit :un ghiveci de nedescis ,toate produsele amestecate si deteriorate precum si multe lipsa.

Am cumparat de multe ori, ca e ieftin si confirm, toate au venit alandala, impreuna, toate zdronganeau cand scuturai cutia, dar am primit de fiecare data ce am comandat.

 downanddirty95, on 27 iulie 2017 - 16:46, said:

Returul este, la orice vinzare online, pe cheltuiala clientului.

Nu si la DOA.

#10
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
Ce am comandat, am si primit.
Se pare ca ai avut ghinion.

#11
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 24.02.2011
Si eu am cumparat de la ei si intradevar nu isi dau silinta cu impachetatul individual al obiectelor. Deci daca cumperi becuri si ciocane, ai 99% sanse sa gasesti produsele deteriorate.

#12
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,496
  • Înscris: 02.09.2006
Nope! ciocanele ajung intregi!

#13
smartulet

smartulet

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.07.2017
intr un final si au recunoscut vina cu lipsurile, ca le aveau inregistrate pe camere de supraveghere si mi au confirmat intr un e mail ca mi le trimit postal pe cheltuiala lor,ce sa zic o bila alba pe linga toate celelalte negre !in rest cele ruginite si murdarite ,n am alta solutie rentabila decit sa le accept asa.......

#14
Yon59

Yon59

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 25.01.2011
Am comandat mereu la Mivarom ,De obicei vin greu coletele.O singura data am avut ceva lipsa dar au recunoscut si mi le-au trimis.Pe langa produse bune se mai strecoara si stifturi.Asta e ne bucuram ca au preturi mici.Se putea citi la comentarii despre calitatea lor.Acum Mivarom au sters toate comentariile si nu au lasat posibilitatea sa mai scriem ceva. Asa ca din acest moment o sa ne cam pacalim cu produsele lor.

#15
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Ce porci.

#16
georgica

georgica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,483
  • Înscris: 30.01.2003
Am cumpărat niște mizilicuri luni, încă erau comentariile pe site, acum văd că au dispărut.
Să sperăm că doar schimbă sistemul de comentarii că cel vechi era greu de citit.
Dacă le-au scos definitiv, nu mă mai ating de nimic de la ei.

Legat de subiect, confirm, toate vin cam vraiște în cutii, am luat și eu prima oara un ciocan de lipit românesc și un card reader, normal, au fost înghesuite cu forța în cutie și card reader-ul a venit spart.
De atunci m-am învățat să iau numai lucruri care suporta transport în orice condiții.

#17
Yon59

Yon59

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 25.01.2011
Eu cred ca nu mai permite comentarii ca sa-si mareasca vanzarile.  Nu le-au convenit comentariile negative.

#18
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Comand de cativa ani, totul e fost ok.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate