Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Primarita de Petriș - Irina Onescu

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
116 replies to this topic

#37
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017
Ce vă mai mândriți cu Ardealul și cu Banatul vostru dar nu vă crapă obrazul de rusine că a venit una mititică de la București să vă spună să vă jumuliți bălăriile de la poartă.

Edited by owl1960, 27 July 2017 - 15:08.


#38
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,261
  • Înscris: 06.01.2007
E buna primarita asta, atat pot zice!

#39
morenno

morenno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 11.09.2007
chestia mai tare e ca a venit ea aici sa ne spuna asta, ma gandesc ca bucurestii au ramas fara balarii. ce oameni atractivi atrage zona asta...

#40
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007
lol la ce ineptii s-a ajuns Posted Image

#41
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,366
  • Înscris: 06.02.2008
Am ajuns să ne minunăm de câteva celule sănătoase într-un corp răpus de cancer. Îi urez succes în mica comună din Arad. Uneori mi-e ciudă că suntem un popor de proști când avem ștampila aia în mână.

#42
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Mie imi place.

Dar poate ca nu ar fi indicat sa o facem prea vizibila.  Poate citeste Codruta pe forum si daca o vede asa frumusica se oftica si o incatuseaza.  
Gaseste ea un motiv.

#43
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,960
  • Înscris: 14.09.2004

View PostPollux, on 27 iulie 2017 - 14:42, said:

exact la asta ma gandeam!
daca nu eram insurat, pe loc ma suiam in masina si plecam la Petris! Posted Image
Mai ales ca a organizat si "drumul regelui" ....Posted Image

#44
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,888
  • Înscris: 21.04.2011

View Postticusor, on 27 iulie 2017 - 14:36, said:

Imi povestea un primar de comuna, membru PNL, cum punea PSD-ul presiune pe el sa treaca la ei.
In primul rand de la judet i-au blocat toate cererile de finantare.
Dupa un timp cand a vazut ca toate comunele din jur primesc fonduri babane in timp ce el era inebunit ca nu poate sa faca nimic, a cedat si a mers la negocieri.
S-a negociat la nivel de cati metri de canalizare si cate strazi asfaltate.
In final PSD-ul a mai bifat un primar de comuna.
De o suta de ori asta!
Treaba cu curățenia mi-a plăcut, bla bla-urile de la început nu, chiar dacă o fi sinceră săraca femeie.

#45
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,960
  • Înscris: 14.09.2004

View Posttomaso, on 27 iulie 2017 - 15:28, said:

Mie imi place.

Dar poate ca nu ar fi indicat sa o facem prea vizibila.  Poate citeste Codruta pe forum si daca o vede asa frumusica se oftica si o incatuseaza.  
Gaseste ea un motiv.
Sau poate ii plezneste vena firutei ca nu e ceea mai manda dintre primarite....Posted Image
Apropo.....Olguta a fost promovata ca sa nu se imbranceasca pe acelasi culoar cu "preanascatoare" ? Posted Image

#46
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,366
  • Înscris: 06.02.2008

View Posttomaso, on 27 iulie 2017 - 15:28, said:

Mie imi place.

Dar poate ca nu ar fi indicat sa o facem prea vizibila.  Poate citeste Codruta pe forum si daca o vede asa frumusica se oftica si o incatuseaza.  
Gaseste ea un motiv.
Cumva o compari pe fătuca asta de toată isprava cu escroaca blondă din Pleșcoi? Las-o naibii de treabă.

#47
Memeito

Memeito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 20.05.2017
Ce parere are despre homosexuali, si care este pozitia ei in privinta aducerii refugiatilor la noi in tara?

#48
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,685
  • Înscris: 13.10.2003

View Posttomaso, on 27 iulie 2017 - 15:28, said:

Mie imi place.

Dar poate ca nu ar fi indicat sa o facem prea vizibila.  Poate citeste Codruta pe forum si daca o vede asa frumusica se oftica si o incatuseaza.  
Gaseste ea un motiv.

Daca majoritatea politicienilor ar fi ca si Irina Onescu cred ca aia de la DNA si-ar pierde joburile nemaiavand de lucru.  Posted Image
Eu am scris in primul post ca astfel de oameni ma fac sa cred ca mai avem totusi o sansa, ne apare o luminita. Astfel de oameni merita, chiar trebuie promovati. Cel putin eu o voi face. Nu e numai mizerie in Romania, nu sunt numai politicieni incrancenati, hoti, lenesi, incompetenti, pomanagii, etc. Exista si oameni de calitate si musai sa incercam sa-i inmultim in paralel cu starpirea jigodiilor.

Edited by radumiki, 27 July 2017 - 15:42.


#49
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View PostMemeito, on 27 iulie 2017 - 15:35, said:

Ce parere are despre homosexuali, si care este pozitia ei in privinta aducerii refugiatilor la noi in tara?
Probabil niciuna, in comuna aia  locuitorii nu au auzit nici de prima si nici de a doua categorie.
Abia a terminat de renovat scoala, mai ai rabdare si tu macar vreo 50-60 ani sa-si poata forma o parere.

#50
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,760
  • Înscris: 01.10.2002

View Postowl1960, on 27 iulie 2017 - 15:07, said:

Ce vă mai mândriți cu Ardealul și cu Banatul vostru dar nu vă crapă obrazul de rusine că a venit una mititică de la București să vă spună să vă jumuliți bălăriile de la poartă.
S-a integrat, a fost adoptata, amu e de-a noastra! Nu se mai intoarce! V-o lasam pe Firea!Posted Image

View Postbeavis03, on 27 iulie 2017 - 14:48, said:

daca ea n-a patit nimic la Mini One care are garda jos rau, restul masinilor sunt lux premier :D
Drumul e asfaltat pana in Corbesti, satul mai sus de Petris, si e in stare buna.

Edited by Wotan, 27 July 2017 - 15:47.


#51
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View PostWotan, on 27 iulie 2017 - 15:43, said:

S-a integrat, a fost adoptata, amu e de-a noastra! Nu se mai intoarce! V-o lasam pe Firea!Posted Image
Macar Firea ne da biciclete daca nu mai avem pe unde sa circulam cu masinile!

#52
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,888
  • Înscris: 21.04.2011
Nu știu dacă vede soluția, dar îmi place cum pune problema la final:


Ieri s-a publicat lista obiectivelor de investiții ce urmează a fi finanțate în perioada 2017-2020 prin Programul Național Pentru Dezvoltare Locală, pe scurt PNDL 2, în cadrul căruia Comuna Petriș a depus cereri de finanțare pentru trei proiecte de interes local:
- sistem integrat de "alimentare cu apă <--> canalizare și epurare a apelor uzate";
- modernizarea infrastructurii de transport, respectiv lucrări de asfaltare a străzilor din comună;
- construirea unui centru cultural multifuncțional.

"Surprinzător" NU ne-a fost aprobat niciunul dintre acestea, cu toate că 57 de comune arădene au primit finanțare pentru cel puțin un obiectiv de investiții, ba unele chiar pentru trei sau patru obiective.
Fie că valoarea proiectelor a fost considerată prea mare (cu toate că nu este specificat nicăieri un plafon maximal), fie că cei 1300 și un pic de petrișeni nu reprezintă o pondere electorală relevantă, fie că..., fie că...

Cert este că cineva a considerat că la Petriș este ok ca oamenii să consume apă (nu tocmai potabilă) din fântâni secate, să își îngroape excrementele în fundul curții, ori să circule pe drumuri de pietriș.

Ah, Petriș - pietriș, ce ironie fină... 😒

Ce-i drept este infinit mai rustic acest cadru rudimentar, deci probabil amatorii de turism tradițional vor da năvală în comuna noastră pentru a experimenta adevărata viață la țară... 🤔 Hmmm, cine știe, poate că forțați de împrejurări chiar vom întoarce acest "insucces" în favoarea noastră.

Concluzia? Sunt dezamăgită dar nicidecum descurajată. Cu sau fără ajutorul statului român comuna Petriș se va dezvolta și își va construi singură viitorul! Căci în timp ce unii ne văd și ne tratează ca pe o cantitate neglijabilă, eu în continuare cred în potențialul comunității pe care o reprezint.

Americanii au o vorbă, "good things happen to those who wait", în traducere liberă "lucrurile bune li se întâmplă celor care așteaptă". Eu zic că dimportivă, lucrurile bune încep să se întâmple de-abia atunci când nu mai aștepți... pomană, ci pui mâna și faci!

#haicăputem

#53
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Lipseste solutia din toata lozinca aceea.

View Postcatalina1, on 27 iulie 2017 - 15:49, said:

"Surprinzător" NU ne-a fost aprobat niciunul dintre acestea, cu toate că 57 de comune arădene au primit finanțare pentru cel puțin un obiectiv de investiții, ba unele chiar pentru trei sau patru obiective.
Ei, lasa asta, sa spuna ce culoare au alea 57 de comune.

Edited by gumball3000, 27 July 2017 - 15:58.


#54
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004

Quote

Americanii au o vorbă, "good things happen to those who wait", în traducere liberă "lucrurile bune li se întâmplă celor care așteaptă". Eu zic că dimportivă, lucrurile bune încep să se întâmple de-abia atunci când nu mai aștepți... pomană, ci pui mâna și faci!
Acum 3 ani scriam pe fb ceva de genul: Good things happends to those who wait, great things happends to those who act. :) - deh, imi facusem si eu o gagica noua...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate