Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 

Coca Cola Zero va si inlocuita de Coke Zero Sugar

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010

View PostLensFlare, on 27 iulie 2017 - 14:48, said:

Exista Cola cu stevie.

Da, exista cu urme de stevie.

Sa scoata indulcita 100% cu stevie,  NU sa puna 6gr/100ml de zahar si o urma de stevie.

Edited by badsica, 27 July 2017 - 14:53.


#20
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009

View Postbadsica, on 27 iulie 2017 - 14:51, said:

Da, exista cu urme de stevie.

Sa scoata indulcita 100% cu stevie,  NU sa puna 6gr/100ml de zahar si o urma de stevie.

Cola spovedita cu stevie :lol:

#21
catalin.t

catalin.t

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 23.02.2005
Apropo de toata povestea asta. Am auzit intr-o discutie cum ca interesul producatorilor e sa obisnuiasca consumatorii cu sucurile indulcite sintetic, nu cu zahar, deoarece e mai ieftina indulcirea cu sintetice. Asta ar fi si motivul pentru care au aparut sucuri pe care scrie "indulcit cu zahar si indulcitori"

#22
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017

View Postcatalin.t, on 27 iulie 2017 - 15:51, said:

Apropo de toata povestea asta. Am auzit intr-o discutie cum ca interesul producatorilor e sa obisnuiasca consumatorii cu sucurile indulcite sintetic, nu cu zahar, deoarece e mai ieftina indulcirea cu sintetice. Asta ar fi si motivul pentru care au aparut sucuri pe care scrie "indulcit cu zahar si indulcitori"
Am vazut multi oameni ce au impresii incredibil de proaste fata de zahar, dar de aspartam (*cancer) si alte mizerii profund artificiale...nimic.
Sa traiasca cum vor ei.

#23
catalin.t

catalin.t

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 23.02.2005
Da, așa e. Dar în postul de mai sus nu susțin că ar fi mai bun aspartamul, ci doar că e mai ieftin să îl folosească

#24
bc74abs

bc74abs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 08.01.2011

View Postcatalin.t, on 27 iulie 2017 - 13:38, said:

Pai si Coca Cola are doua SKU-uri din gama fara zahar: Coca Cola Light (aia cu eticheta argintie) si Coca Cola Zero (eticheta neagra). Diferenta dintre ele este data de cantitatea de indulcitor
"SKU" lucrezi sau ai prestat la marea companie?

#25
catalin.t

catalin.t

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 23.02.2005
Nu, dar lucrez la alta companie care folosește noțiunea de SKU :)

#26
republicall

republicall

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 26.02.2008
Coca cola se bea rece de la congelator. Daca e calda sau doar putin rece eu simt gustul de sirop de tuse si parca ma doare si burta.

#27
titacodita

titacodita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 07.01.2009

View Postandreic, on 27 iulie 2017 - 14:50, said:

Nu va mai prostiti, luati pepsi sau coca cola normala si gata... 9 grame zahar la 100 ml produs asta e... nu bei mult Posted Image

Uite cat zahar are o Cola normala de 0,5 litri comparativ cu Cola Zero.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OBzvN9FLx4Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#28
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,549
  • Înscris: 07.02.2003
Ti-am spus cat are, 9 grame la 100 mililitri versus zero/aspatam. Nu e un secret practic cam toate bauturile carbogazoase sau normale cu sucuri (exceptand energizantele) au aceasta proportie undeva intre 7.9 si 9.5 grame, e considerat numarul de aur Posted Image Filmul nu arata nimic relevant intrucat sunt mai multe componente care se leaga molecular acolo, combinatii ale glucozei in special si ramai cu toate nu doar cu zahar. Deci e pseudostiinta si mitologie cola nu stiinta...

Edited by andreic, 27 July 2017 - 19:34.


#29
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,593
  • Înscris: 05.12.2005
Păi e colorantul din caramel care la origine tot zahăr este, de aceea rămâne şi la zero ceva pe fundul tigăii.

#30
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,457
  • Înscris: 04.05.2006
Eu as scoate Coca cola șpriț edition. Specială pentru nemți și romani, care beau vinul cu cola 😂😂😂

#31
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,916
  • Înscris: 03.12.2005

View PostAdm, on 27 iulie 2017 - 13:32, said:

Coca Cola Zero va si inlocuita de Coke Zero Sugar

Cola cu zahar e buna si are extrem de mult zahar.
Colza 0 e ciudata, adica nu poti zice ca e dulce, ci cu un gust nedefinit.
Abia cand iti dai seama ca Pepsi are doua versiuni fara zahar (Light si Max), realizezi ca Cola Zero = Pepsi light = lipsa de gust.

Nu e asa. Cola light e aia asemanatoare cu pepsi light, indulcit cu <am uitat, nu mai beau de mult timp. parcadoar  aspartam?>, dubioasa la gust si face multa spuma. Cola zero are un amestec de indulcitori, cel putin ciclamat si acesulfam de K si , si-s mai ok la gust. Eu unul, cel putin, beau cola zero de ani si nu mi se mai pare baubila aia normala. E mult prea dulce si lipicioasa si cu aftertaste cumva acru.

Auchan si Carrefour aduc si cola zero cherry si dr pepper zero (mi-e greu sa ma uit acum ce indulcitori au fiecare) si cola life, cea cu stevia si zahar. Si chestii de nisa gen cola zero fara cofeina. Toate la doza.

View Postmihaicozac, on 27 iulie 2017 - 14:42, said:

Ştevia aia e controversată, am folosit-o la cafea şi dă un gust ambiguu, oscilează între dulce şi amar.

Mergi si ia de la un Auchan (acolo stiu sigur ca au) indulcitorul Gerble cu stevia, care arata asa:
http://4.bp.blogspot...rble_stevie.jpg
Sau asta, autohton:
https://s5emagst.aka...50x450_skc3.jpg

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate