Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

tv mic de 9'' din china

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
daady

daady

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 10.07.2014
M-a rugat o ruda sa ii fac rost de un tv mic care sa il poata lua cu el la bai, sa asculte singur la casti si sa nu fie deranjat de cei din camera.... Omul are spliter si cabluri de conectare la reteaua din camera(digitala sau analoga, care o fi) .
Am gasit asa ceva in China:
https://www.aliexpre...9a-4fd0a49734c7

Nu ma pricep daca prinde si programele tv de la noi. Aveti idee daca trebuie tras in banda sau nu? Ma ajutati?
Sau imi puteti recomanda unul bun?
Multumesc

Edited by daady, 26 July 2017 - 14:16.


#2
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Mie imi da in rusa dar ce inteleg e DVB-T2/DVB-T. Ai postat la "TV cablu analogic". Deci raspunsul e la prima vedere "nu". Adica nu prinde nu ca nu te ajutam :-)

#3
lula_canci

lula_canci

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 24.03.2007
Scrie clar la Features: 2. With analog TV also

ATV =  Receive  Analogue  TV(PAL NTSC SECAM) (D / K I B / G M)

Edited by lula_canci, 26 July 2017 - 14:20.


#4
daady

daady

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 10.07.2014

 f300, on 26 iulie 2017 - 14:16, said:

Mie imi da in rusa dar ce inteleg e DVB-T2/DVB-T. Ai postat la "TV cablu analogic". Deci raspunsul e la prima vedere "nu". Adica nu prinde nu ca nu te ajutam :-)
Mie imi apare in engleza, ca nu va chinuiam cu rusa..
Am postat la analog pt ca deviceul e 2 in 1 adica si digital si analog. Postez si la digital acum:).
Pare o scula buna dar nu stiu daca prinde programele noastre. Please help ca sa nu dau banii degeaba pe el.

Edited by daady, 26 July 2017 - 14:28.


#5
lula_canci

lula_canci

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 24.03.2007
Din tot ce scrie in descriere, merge cu pe DVB-T la noi, si pe analog la noi.

#6
jadcomp

jadcomp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 27.09.2006
Merge pe cablu analogic dar nu pe cablu digital. Digitalul este cel TERESTRU (deci prin antena), merge unde exista semnal.

#7
alexandrualexww2

alexandrualexww2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 15.05.2017
mai bine merge la vodafone, isi i-a un abonament si o tableta de 10 inchi ieftina si are net si ce vrea cand vrea unde vrea :) ,mai nou si stirile se reposteaza pe internet :)

#8
z_e_n_i_t_h

z_e_n_i_t_h

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 24.10.2011
sau Digi Online

#9
daady

daady

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 10.07.2014

 jadcomp, on 26 iulie 2017 - 14:42, said:

Merge pe cablu analogic dar nu pe cablu digital. Digitalul este cel TERESTRU (deci prin antena), merge unde exista semnal.

Deci conectarea  la reteaua terestra digitala de cablu nu e posibila decat prin antenutza lui?

Edited by daady, 26 July 2017 - 14:54.


#10
jadcomp

jadcomp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 27.09.2006

 daady, on 26 iulie 2017 - 14:53, said:

Deci conectarea  la reteaua terestra digitala de cablu nu e posibila decat prin antenutza lui?
Pentru cablu digital trebuie DVB-C, DVB-T si DVB-T2 sunt standarde pentru tv digitala prin antena terestra.

#11
daady

daady

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 10.07.2014

 jadcomp, on 26 iulie 2017 - 14:56, said:

Pentru cablu digital trebuie DVB-C, DVB-T si DVB-T2 sunt standarde pentru tv digitala prin antena terestra.


Pai are de amandoua. Inseamna ca merge pe ce e la noi si digital si analog.
Oare pt digital se conecteaza pe  AV IN sau pe intrarea antenei din dotare?Scuze ca intreb asta dar chiar nu stiu.
Multumesc

Edited by daady, 26 July 2017 - 15:07.


#12
jadcomp

jadcomp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 27.09.2006
Are tuner analogic cu care prinde semnalul analogic de pe cablu. Ar merge si pe tv terestra analogica dar nu mai exista transmisii. Tunerul digital are standardele DVB-T si DVB-T2 deci nu merge pentru cablul digital care este pe standardul DVB-C.

#13
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,669
  • Înscris: 23.10.2006
Sunt cateva orase si pe linaga ele unde exista transmisie digitala terestra DVB T2, in rest nu prea ai ce sa receptionezi, asa ca trebuie sa te interesezi unde se duce si sa vezi daca exista receptie DVB T2 in zona.

Edited by baribalu, 26 July 2017 - 15:21.


#14
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006
Am sapat pe net si nu am gasit site-ul producatorului, nici un manual valabil. E o pocnitoare care nu are vreo specificatie clara.

#15
daady

daady

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 10.07.2014

 baribalu, on 26 iulie 2017 - 15:21, said:

Sunt cateva orase si pe linaga ele unde exista transmisie digitala terestra DVB T2, in rest nu prea ai ce sa receptionezi, asa ca trebuie sa te interesezi unde se duce si sa vezi daca exista receptie DVB T2 in zona.

Si daca are cablu in camera de hotel(sau acasa in bucatarie), oare nu se poate conecta (prin AV IN sau mufa de la antena?) sa prinda digi ?Ce i-ar mai trebui in plus?

 sonnydellmarco, on 26 iulie 2017 - 15:49, said:

Am sapat pe net si nu am gasit site-ul producatorului, nici un manual valabil. E o pocnitoare care nu are vreo specificatie clara.

Pe una din poze scrie lixin electric.Vad ca au site tot pe aliexpress si produc mai multe.Asa echipamentul pare bine facut insa nu stiu cat de fiabil este.

Edited by daady, 27 July 2017 - 09:07.


#16
jadcomp

jadcomp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 27.09.2006
Ti-am raspuns deja ca merge pe cablu analogic dar nu merge pe cablu digital. Digitalul merge doar cu semnal din antena, transmisie terestra. Daca ai un receptor DVB-C sau DVB-S il poti cupla pe AV dar nu vad rostul.

#17
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,985
  • Înscris: 21.08.2008
Receptoare din acestea ar trebui să cumpere TVR și să le vândă telespectatorilor.

Este un receptor pentru televiziunea digitală terestră de generația a doua (DVB-T2), iar pe acest sistem de transmitere nu avem deocamdată la nivel național decât posturile centrale și regionale ale TVR.

Este într-adevăr util pentru că este portabil, dar există destul de puțini oameni interesați de acest tip de recepție.

(Într-adevăr poate fi legat și la cablu, dar nu va putea recepționa decât canalele transmise analogic - din ce în ce mai puține.)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate