Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Vouchere Biciclete Bucuresti 2017

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
238 replies to this topic

#199
black1990

black1990

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,290
  • Înscris: 09.04.2008

View Postarg, on 16 septembrie 2017 - 00:42, said:

Macar ca au stiut din timp cand sa trimita cererea,
Eu am trims dupa ce am aflat de pe topicul asta, nici macar numar de ordine nu am primit.

Aici stirea ajunge de la cel putin a 3-a mana, deci tarziu...

Edited by black1990, 16 September 2017 - 09:33.


#200
kevin79

kevin79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 18.09.2013
a mai primit cineva voucher? din cei care ar fi fost in "transa" a 2a?
pe situl PMB vad ca nu s-a mai actualizat nimic, nici macar ca s-a aprobat suplimentarea.......

#201
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017
Mai ales ca veni toamna, si daca ploua cum ploua we trecut, apoi numa' de mers pe bicicleta nu cred ca-i arde cuiva.

#202
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006
A inceput o noua campanie de biciclisti in Bucuresti, am primit pe mail un link unde mi-am pus datele personale si am atasat poza buletinului, dupa care am primit un numar de inregistrare.
  MI-a placut, a fost civilizat.

Edited by sonnydellmarco, 18 January 2018 - 09:39.


#203
Klasse

Klasse

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,041
  • Înscris: 29.05.2006

View Postsonnydellmarco, on 18 ianuarie 2018 - 09:36, said:

A inceput o noua campanie de biciclisti in Bucuresti, am primit pe mail un link unde mi-am pus datele personale si am atasat poza buletinului, dupa care am primit un numar de inregistrare.
UNDE?

#204
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
daca primesti link pe mail.

#205
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006
http://www.ziare.com...sa-faci-1497516

#206
I_want_to_know

I_want_to_know

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 28.06.2017
Buna ziua. Am si eu o mare neclaritate referitor la programul/proiectul ”Biciclişti în Bucureşti”...in regulament, Art. 24. Condiţii de utilizare a voucherului în achiziţia PRODUSULUI se specifica: "Utilizarea voucherului  atrage  obligaţia  beneficiarului  atât  de  declarare a  venitului  aferent  voucherului,  cât  şi  de  plată  a  impozitului  rezultat,  cu respectarea procedurilor stabilite de legislaţia în vigoare". Pe site-ul ANAF, la ghidul privind impozitul pe venit apare la Jocuri de noroc şi premii: "Explicaţii:Exemple: premii acordate oamenilor de cultură la simpozioane, festivaluri, concursuri; la concursuri pe meserii sau profesii; premii acordate sportivilor, antrenorilor etc., pentru rezultatele la competiţii sportive interne şi internaţionale (dar nu şi  sportivii medaliaţi la campionatele mondiale, europene şi la jocurile olimpice); premii obţinute la promovarea produselor sau serviciilor; venituri din jocuri de noroc.
Obligaţii privind declararea: Nu trebuie să faceţi nimic. Impozitul a fost reţinut în momentul când vi s-a plătit premiul sau câştigul."...si acum intrebarea fireasca: trebuie sa se declare la ANAF acest venit (primirea voucherelor de 500 RON) sau nu ?...ca regulamentul primariei Bucuresti zice da...ghidul ANAF zice nu...ce se intampla daca nu se declara la ANAF...faimosul voucher de 500 RON ? Care ar fi consecintele in cazul in care nu se declara acest voucher la ANAF ? Multumesc.

Edited by I_want_to_know, 18 January 2018 - 15:00.


#207
fst3fan

fst3fan

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 25.10.2015
Am primit si eu.. finaly....

Aflam dupa ce vin, un mic mail catre ANAF cred ca rezolva situatia.

#208
I_want_to_know

I_want_to_know

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 28.06.2017
E-mail...sigur o sa spuna: DA, domne, sigur !...ce sunt fraieri sa nu primeasca si ei un ban acolo...ideea e ca trebuie gasit ceva legal sa le dam peste nas.De intrebat putem intreba dar mai mult ca sigur o sa spuna ca trebuie...Cea mai OK varianta pentru cei care obtin astfel de vouchere ar fi...sa se faca ca ploua...dar...daca vor verifica nu stiu cum vor proceda: daca obliga sa se plateasca impozit (nu se stie cat...ca daca e 16 %...e destul de mult) ar fi ok...daca da vreo amenda (care iarasi nu se stie cat este)...nu e deloc ok

Edited by I_want_to_know, 18 January 2018 - 16:08.


#209
fst3fan

fst3fan

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 25.10.2015
Valoarea lui fiind aub 600 lei nu exista impozit ;). 16% impozit ce depaseste 600 lei.

#210
I_want_to_know

I_want_to_know

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 28.06.2017
@fst3fan deci...nu se plateste nimic sau e o gluma ? Posted Image ca de exemplu si bonurile de masa au valoare sun 600 ron...

http://www.gandul.in...-putin-16714421

http://infotva.manag...icam-10875.html

Edited by I_want_to_know, 18 January 2018 - 16:45.


#211
fst3fan

fst3fan

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 25.10.2015
Eu am luat-o pe logica de mai sus cu premiile, jocurile de noroc (precizez ca la jocurile de noroc nu intra pacanelele si pariurile)...
Nu stiu daca aceste vouchere se incadreaza la premii.

Edited by fst3fan, 18 January 2018 - 16:48.


#212
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
se incadreaza la mita, mita electorala

#213
fst3fan

fst3fan

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 25.10.2015
Se prea poate si asta, dar vreau sa cred ca marea majoritate care primesc aceste vouchere sunt persoane intre 18-35 ani, cu capul pe umeri care nu se lasa influentati de asa ceva si doar se vor bucura de acest voucher.

#214
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006
Firea buna , Firea rea. Prea multi oameni merg cu auto propriu in Bucuresti. Trebuie revigorat RATB-ul si multe biciclete.

#215
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017
Dap doar ca aia care merg cu ratbu fie au gratuite fie fraudeaza, singurele intrari de bani sigure sunt abonamentele iar taxiurile sunt ieftine (plus masinile personale). Daca taxiurile nu ar fi o asa alternativa ieftina, ratb-ul ar fi mai folosit. Doar ca metroul nu ajunge peste tot, dureaza decenii pana se fac noi magistrale, si mai nou poti sa o mierlesti daca folosesti metroul. All in all, oricum o dai nici cum nu e bine.

#216
I_want_to_know

I_want_to_know

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 28.06.2017
...sa nu ne abatem totusi de la intrebare...ce s-a propus/intrebat si ce discutii au aparut...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate