Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

TOPURI canale TV ; Grila ideală de canale TV

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Astea sunt chestii de gusturi, topul unuia poate fi anti-topul altuia. Daca iti place stiinta probabil ca vei alcatui un top cu posturi de profil. Daca iti plac filmele, muzica etc., la fel. Personal, imi place stiinta si imi place sa fiu la curent cu ea si de aceea am in top posturile de profil. Necazul e ca repeta pana la exasperare aceleasi documentare si nici calitatea lor nu mai e ce-a fost odata. Poate pentru a le face mai accesibile creierelor fara circumvolutiuni ce au sporit populatia lumii la peste 7,5 mld. de locuitori.

#20
Maryus89

Maryus89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 02.05.2008
La ce mai uit eu: IDx, Crime & Investigation, DTX, Discovery,  Discovery Science, Travel Channel, Nat Geo Wild, Comedy Central, Bollywood TV Film (am gasit cateva filme dragute pe postul asta, cautati  Luck :D ) si Digi 24 pentru stiri.
As pune Antena 1 pentru iUmor si ProTv pentru Las Fierbinti. Dar iUmor nu e mereu si la ProTv am renuntat din cauza publicitatii excesive.

#21
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017

 kudhos, on 25 iulie 2017 - 13:32, said:

Bine, hai sa fiu la obiect:


Cea mai ideala si educativa grila pe care o poti face in Romania ar fi formula urmatoare:
Digi24-Comedy Central-HBO- National Geographic- History- Digi Life-Viasat Explorer-Viasat History-Travel Channel- Eurosport-Paramount Channel-Discovery Science- Animal Planet- Discovery World


Daca ai copii, strict Da Vinci Learning si nimic altceva.

Discovery world nu mai există în România.

#22
alexandrualexww2

alexandrualexww2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 15.05.2017
Daca ai mai mult decat neuronii de caca,pipip,papa si nani...nu te uiti la TV, mie personal imi insulta inteligenta orice post "monden".

Eu unul refuz sa ma uit la televizor, inafara de stiri, de unde aflu informatiile, si alea mai rar, caci prind digi news si Romania actual la radio si pe telefon si in masina.Documentarele de la noi sunt cenzurate foarte mult,prefer sa le caut pe net.

Pot sa va spun, dupa aproximativ 8 ani de cand nu ma mai uit la TV, duc o viata mai linistita, fara nervi pe prostia din tara, e doar ca un drog, tine putin, apoi te trezesti ca in jurul tau auzi chestii de care nu aveai habar, e clar ca atunci cand am auzit de denisa manelista, a trebuit sa caut pe google, altfel habar nu aveam cine e si de ce ma bucuram ca i-a crapat pipota, la fel si pomohaci ...

NU URMARITI EMISIUNI TV ca sa fiti in randul "lumii", cu totii stim ca PROSTIMEA e majoritara in tara!

#23
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013

 alexandrualexww2, on 25 iulie 2017 - 14:05, said:

Daca ai mai mult decat neuronii de caca,pipip,papa si nani...nu te uiti la TV, mie personal imi insulta inteligenta orice post "monden".
Sunt destule posturi TV cu emisiuni cel putin interesante, doar trebuie sa stii pe care sa le urmaresti.

#24
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,708
  • Înscris: 31.12.2013
Pro tv și A1 au ajuns posturi de reclame, întrerupte din când în când de frânturi emisiuni sau filme.

#25
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Un top al celor mai bune sau la care mă uit eu mai des (în ordine aleatorie):
  • Cartoon Network;
  • VH1 Classic;
  • Da Vinci Learning;
  • BBC Earth;
  • Viasat History;
  • Nat Geo Wild HD;
  • TNT;
  • Comedy Central;
  • Paramount Channel;
  • AXN; (oricare din cele patru...)
Așa, după astea, mai vin TV Paprika, Viasat Nature, Filmcafe, VH1, cele străine...

Canale pe care le detest cel mai mult:
  • Taraf TV;
  • Antena Stars;
  • Pro TV;
  • Antena 1;
  • România TV;
  • Realitatea TV;
  • Etno;
  • Nașul TV;
  • Kiss TV;
  • U TV...
Și lista continuă cu restul canalelor de muzică pop românești (cu o excepție, totuși), TV 1000 etc....

#26
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,182
  • Înscris: 15.07.2005
ce kkt faceti topuri peste topuri . orice canal isi are publicul lui indiferent de zona si varsta.
cu cat mai multe canale in grila de toate genurile cu atat mai bine pentru butonisti ..o sa ai de unde alege!!
de exemplu eu mi-as dori in  grila mia multe canale straine!!!
ps:daca as avea firma de cablu as baga 10000 de posturi sa aiba lumea de unde alege si sa fie multumita toata lumea...

#27
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,825
  • Înscris: 07.07.2009

 COS_TUG, on 25 iulie 2017 - 12:20, said:

Am deschis acest topic pentru ca fiecare forum-ist să-și poată exprima părerea liber, creându-și TOPURI de câte 10 canale TV pentru cele mai bune, dar și cele mai slabe posturi TV ce emit în România. De asemenea, vom putea alcătui o grilă ideală, utopică de canale TV.

Urmăresc puține posturi de la noi dar topul ar arăta cam așa (în ordine aleatorie):
  • Auto Motor Sport HD
  • RTL
  • Arte HD
  • 3sat HD
  • NatGeo HD
  • Viasat Nature/History HD
  • Mooz Dance HD
  • VH 1 Classic
  • Deluxe Music
  • Kabel Eins Doku
  • N 24 DE
  • HBO HD
  • Pro 7
  • Servus TV HD
  • VIVA DE
  • N24 Doku
  • Fine Living
  • NatGeo Wild HD
  • DoQ
  • DaVinci Learning
Canale pe care nu le urmăresc și nici nu le voi urmări:
  • Pro TV
  • Antena 1
  • Antena 3
  • Antena Stars
  • sport.ro
  • Kanal D
  • Prima TV
  • National TV
  • Bollywood TV
  • Taraf TV
  • Look TV
  • Look Plus
  • Magyar ATV
  • Acasa TV
  • E! Entertainment
  • TLC
  • IDA TV
  • AXN
  • Filmbox
  • Romania TV


#28
rintintin

rintintin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 18.08.2010
aneta 3. the best

#29
jully1994

jully1994

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,401
  • Înscris: 27.02.2012
Voi face doar un top 10 al canalelor pe care le urmăresc eu (exact în ordine). Nu pot spune că restul sunt slabe, dar nu-mi prezintă interes.
1. Kanal D
2. Antena Stars
3. Antena 1
4. Pro TV
5. Digi 24
6. B1 TV
7. TVR HD
8. Etno TV
9. Taraf TV
10. ZU TV

#30
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Cele mai urmarite 10:
  • Antena 1
  • Rock TV
  • Antena Stars
  • Pro TV
  • Antena 3
  • Trace Urban
  • IDx
  • TLC
  • Kanal D
  • Nat Geo / Discovery-uri in functie de ce documentar interesant pica pe un anumit post
De neurmarit sunt foarte multe... includ in special posturile de muzica romanesti (exclus Mooz Dance), care sunt full de reclame si de muzica enervanta, Bollywood-urile, Romania TV + Realitatea TV (sunt 4:3 si Romania TV e vai mama lui), posturi de tip gunoi de la coada listei: Agro, eStrada, TV City, Neptun TV, National 24 Plus, Taraf (se schimba maneaua din 25 in 25 de secunde si se tot repeta maneaua care a cotizat mai mult la post).. etc.

Edited by ronuquet, 25 July 2017 - 18:00.


#31
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
ProTv
Digi24
DigiSport1si 2
Vh1
Paramoumt
TNT
Nat Geo Wild
Viasat Nature
Eurosport1
+DigiLife, world, aw. A1,
Music channel, UTV, HIT
Diva, Film cafe, Nat Geo, Discovery, Viasat Explorer, cartoon

Ce nu suport: A2,A3, RTV, Taraf, Etno, Favorit, Kanal D (cu foarte mici exceptii), E!,


*Nu am adaugat canalele cu plata (hbo, cinemax, digi film)

#32
andreyyshore

andreyyshore

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 23.02.2010
Ce-mi place: Pro TV, HBO, Digi 24, AXN, Antena 1, Comedy Central, Paramount Channel, Discovery Channel, TV Paprika, TVR HD (ca să mă limitez la 10).
Ce nu-mi place: Trinitas TV, Agro TV, E! Entertainment, Antena 3, The Fishing & Hunting Channel, România TV, Credo TV, Speranța TV, Alfa Omega TV, Telestar - nu le doresc nici celui mai mare dușman. Între astea și Taraf aș alege cu încredere Taraf. De fiecare dată.
În stânga-s cele mai bune din grupă, în dreapta sunt cele mai slabe din grupă.
Dacă ar fi să vorbim, cu adevărat, de grile ideale, aș adăuga și eu un Das Erste, un SVT1 acolo... preferabil în HD... dar cine le transmite pe astea în România? Noroc cu VPN-urile.

Edited by andreyyshore, 25 July 2017 - 18:34.


#33
Marin2514

Marin2514

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,047
  • Înscris: 22.09.2013
Top 10 posturi TV pe care le urmăresc cel mai mult :
1. Kanal D
2. Antena 1
3. Antena Stars
4. Digi24
5. Prima TV
6. Antena 3
7. Pro Cinema
8. TNT
9. Magic TV
10. Kiss TV

Ce nu urmăresc sunt multe, dar menționez câteva: tot ce ține de trustul Pro (mai puțin Pro Cinema), Happy Channel,Zu TV, Rock TV, Taraf, Etno, Favorit, TVR-urile toate, posturile de știri (mai puțin Digi24 și Antena 3),  etc.

Edited by Marin2514, 25 July 2017 - 18:46.


#34
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 ronuquet, on 25 iulie 2017 - 17:58, said:

TV City

Nu mă leg de preferințele tale, dar totuși, TV City este un post doar pentru bucureșteni...

#35
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017

 alfa_alfa, on 25 iulie 2017 - 18:55, said:


Nu mă leg de preferințele tale, dar totuși, TV City este un post doar pentru bucureșteni...

Si utilitatea lui este?.... 0....

Multe posturi sunt doar ca sa fie.. eStrada ar fi primul pe care l-as scoate daca as ajunge patron de CATV.

#36
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Eu ma uit frecvent la 10-12 posturi, si ar fi cam astea (ordinea e cea in care imi vin in minte): Nat Geo, Discovery Ch+Science, Eurosport, Paprika, TV5 Monde, ceva canale italiene (din pacate doar pe net), uneori TVR 1 si 2, VH1 si VH1 Classic.

La restul nu ma uit decat daca chiar sunt plictisit la maxim si ma apuc sa zapez. Totusi rar dau de cate o emisiune care sa ma retina in fata TV-ului.

OLa stiri ma uit in special la TVR, Euronews si France 24. Canalele romanesti de stiri le cam evit, pentru ca acoplo de regula dau peste niste tipi care vorbesc toti deodata si nu pricep nimic, plus ca ma ia si cu durerea de cap daca stau mai mult de 5 minute Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate