Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Durere de rinichi

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,453
  • Înscris: 24.02.2017
Nu exista o astfel de analiza. Se face doar daca recuperezi piatra/granula de nisip sau ce naiba e. Iar ca sa faci asta trebuie sa urinezi intr-un borcan , prin tifon. E complicat . De regula nu o mai recuperezi.

Preventiv, trebuie baute multe lichide, evitata apa plata si minerala cu continut mare de minerale si un regim alimentar echilibrat. Sunt lucruri de bun simt pe care le poate urma oricine.

#38
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
Si...,un sfat pt cei care au pietre/nisip la rinichi;beti sifon in loc de apa minerala sau plata;de asemenea,este indicat sa beti apa cu lamaie.Asta o spun din proprie experienta.Bineinteles in masura in care stomacul vostru rezista la apa acidulata...

Edited by gcom61, 26 July 2017 - 17:06.


#39
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,453
  • Înscris: 24.02.2017
Si apa plata poate fi periculoasa, in functie de continutul de minerale pe care il are. Trebuie citita eticheta la fiecare.  Cel mai sanatos e ceaiul dar na ... pentru cine ii place.
Eu de exemplu nu suport ceaiul

#40
pisiculverde

pisiculverde

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 01.08.2014

 StickyFingaz, on 25 iulie 2017 - 08:00, said:


Ai avut? Daca da, atunci ar trebui sa stii cat de mult doare.

Am avut vreo 15...20 de crize de-a lungul a celor peste 30 de ani trecuti de la prima criza. Durerea este aproape insuportabila, insa nu ma mai tem atat de mult de durere cat de posibilitatea ca in urma acestor crize repetate rinichii sa isi piarda functia, sau sa ajung sa am o piatra mare care sa se blocheze la nivelul prostatei si sa necesite uretroscopie (internare, rahianestezie, tot tacamul) pentru a o scoate (asta mi s-a intamplat deja).

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate