Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Devirusare sistem

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
aLexCM

aLexCM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 26.01.2014
Salut.

De la o vreme a inceput sa mearga laptopul tot mai greu. Se blocheaza browser-ul (folosesc Firefox) in diferite momente si mi se deschid pagini web aiurea atunci cand intru pe anumite site-uri (chiar daca am ad-block activat). Vreau sa verific daca am virusi, keyloggere sau altceva in sistem.

Am urmat toti pasii de aici.
1. System restore era deja dezactivat pentru partitia D si pentru inca un folder numit System Reserved si am mai dezactivat eu partitia C. Dupa ce termin cu tot procesul asta de devirusare, ar trebui sa le activez pe toate trei?

2, 3 si 4: Am rulat Adwcleaner, JRT si CCleaner.

5. Am scanat apoi cu Malwarebytes. Tin sa mentionez ca pasii 1-4 i-am efectuat si sambata trecuta insa am avut o pana de curent si nu am putut avea acces la net pana astazi. S-a luat curentul in timp ce rulam Malwarebytes si azi am refacut tot procesul. Am luat-o de la inceput (pasii 1-4), iar apoi Malwarebytes. Cel din urma nu a gasit nimic, insa am facut totusi si un test FRST chiar daca in tutorial spunea sa nu mai fac. Daca considerati ca nu mai e nevoie si de FRST, puteti sterge topicul.

Log FRST:
Spoiler

Multumesc!

Edited by Adm, 13 October 2017 - 22:54.


#2
MhG_51

MhG_51

    :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,319
  • Înscris: 04.05.2009
Buna.

Ruleaza ZHPCleaner.
http://www.softpedia...HPCleaner.shtml

Ataseaza FRST.txt si Addition.txt in urmatorul raspuns.

#3
aLexCM

aLexCM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 26.01.2014
Am rulat ZHPCleaner insa mi-a dat eroare la sfarsit. Iar cand era pe la 86% mi-a afisat un mesaj de genul "Have our installed this server?" (si imi dadea o adresa ip cred). Mi-a aparut un fisier pe desktop de la ZhpCleaner si o sa-l atasez. Am facut iar FRST

ZHP:Attached File  ZHPCleaner.txt   7.03K   4 downloads

LOG FRST: Attached File  FRST.txt   31.21K   2 downloads si addition:Attached File  Addition.txt   47.86K   2 downloads

Edited by aLexCM, 25 July 2017 - 08:06.


#4
sommne

sommne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 31.07.2012
Dacă le-ai încerat deja pe toate și nu ai găsit nimic, asta înseamnă, cel mai probabil, că nu ai nimic dăunător în PC.

Aici ai un tutorial pentru addon-uri, verifică dacă nu cumva ai vreun toolbar care a sosit în același timp cu un alt program : https://support.mozi...a-suplimentelor

Ceea ce ai menționat tu mai sus, par a fi ferestre pop-up & reclame. Instalează-ți addon-urile Ad Block Plus și Strict Pop-up Blocker.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate