Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Al treilea ochi si masochismul

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Destini

Destini

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 24.10.2016
Ai avut mereu impresia ca esti stapanul vietii tale di ca sirul evenimentelor depinde numai si numai de tine? Ei bine afla acum ceva ce s-ar putea sa iti spulbere aceasta impresie.
Creierul nostru functioneaza datorita milioanelor de neuroni care transmit informatiile unii catre ceilalti prin niste canale numite sinapse care transmit informatia printr-un soi de bioelectricitate.
Unii s-ar putea sa se intrebe cine sau ce dirijeaza aceasta scurgere de informatii. Ei bine, raspunsul este: glanda pineala sau ochiul lui Ra la egipteni, ochiul lui Shiva la indieni, ochiul lui Lucifer la crestini.
Glanda pineala este cea care transmite stomacului senzatia de foame,  iar creierului dorinta spre acte erotice mai mult sau mai putin normale.
Deviatiile sexuale de tip fetish ori sado-maso sunt la randul lor un rezultat al perturbarii acestei glande. Masochistii ating placerea in mod exponential in momentul in care o persoana in anumite circumstante le aplica o doza de superioritate din partea acesteia oral ori prin fapte.
In PNL ( nu partidul national liberal ci programare neuro lingvistica ) sau in engleza nlp ( neuro linguistic programming ) se evidentiiaza faptul cum o persoana poate fi usor influentata in momentul in care ii copiezi anumite trasaturi adaugand apoi ceea ce doresti sa ii expui.
Un masochist este o persoana care, in urma unui soc emotiv ce se imprima la nivel subconstient si ramane latent, ramane intr-o realitate ce incepe sa o interpreteze diferit.
Acel soc incepe sa se inradacineze din ce in ce mai mult pe masura ce subiectului in cauza ii sunt atribuite socuri de tip negativ in experiente pozitive. Iar aici exemplele pot fi multe, dar ca sa nu te plictisesti am sa fiu cat mai scurt. Glanda pineala este cea care este responsabila cu acest tip de comportament.
In egiptul antic,  al treilea ochi alias glanda pineala alias epifiza era ceea ce zeii foloseau pentru a-si atinge scopurile cum de exemplu a facut Horus ca sa infrunte pe fratele sau Seth.
In ziua de astazi suntem doar niste marionete conduse de forte straine ce ne fac sa credem ca noi putem sa ne creeam propria realitate, cand de fapt, nu este asa.
Astept parerile voastre, va multumesc.

Edited by Destini, 24 July 2017 - 11:25.


#2
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 Destini, on 24 iulie 2017 - 11:23, said:

In ziua de astazi suntem doar niste marionete conduse de forte straine ce ne fac sa credem ca noi putem sa ne creeam propria realitate, cand de fapt, nu este asa.
Astept parerile voastre, va multumesc.

Asta da. Guvernele si corporatiile ne tin intr-o realitate controlata prin mass-media, care promoveaza elitismul si sclavia.

#3
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014
Pierdere de timp cu asemenea ''informatii'' gasite cine stie pe unde. Si daca nu a mai auzit asa ceva...le-a luat de bune.

#4
high_energy

high_energy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,366
  • Înscris: 18.05.2017
ma rog. probabil ca egiptenii sau altii habarnaveau ca asa se numeste.
insa e de la sine inteles ca un corp omenesc functioneaza cu semnale electrice si substante. deregleaza adica schimba cantitatea uneia din substante sau adauga o mancare anume si pac ai dereglat omul. ce e asa greu de inteles?
lucruri din astea se pot face si se fac in masura mai mica sau mai mare. nu exista un consens anume asupra ce  este creierul si constiinta. sunt unii de parere ca ai dreptul sa faci ce vrei in creierul altora atata timp cat scopul lor cere asta. ma rog intrebarea ar fi daca scopul lor este moral intai si intai.

#5
Jerichoo

Jerichoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 01.07.2017

 Destini, on 24 iulie 2017 - 11:23, said:


In ziua de astazi suntem doar niste marionete conduse de forte straine ce ne fac sa credem ca noi putem sa ne creeam propria realitate, cand de fapt, nu este asa.
Astept parerile voastre, va multumesc.

Concret, cine spui tu ca ne controleaza glanda pineala?

#6
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,001
  • Înscris: 09.01.2007
Mihai Bendeac a postat un mesaj surprinzător pe pagina sa de Facebook prin care afirmă că îl iubeşte pe Dumnezeu şi că scientologia i-a schimbat viaţa.
„Având în vedere că am renunţat la religia ortodoxă în urmă cu ceva ani, multa lume mă întreabă dacă mai cred în Dumnezeu şi dacă am îmbrăţişat altă religie. Nu am o problemă cu a răspunde. ÎL IUBESC pe Dumnezeu. Acesta a fost motivul pentru care am renunţat la o religie care îl foloseşte…
Nu, nu am îmbrăţişat „altă religie”. Nu cred în ideea de religie. Dar pot spune, clar şi apăsat, că scientologia mi-a schimbat viaţa. În ce mod? Dacă vă spun că tot ce vreau se împlineşte, mă credeţi?.. Prieteni, dacă vă tăiaţi o mână sau un picior, vi se schimbă personalitatea? TOTUL e în minte. Dar nu în cea pe care o stiţi.. Sunteţi datori faţă de voi să ştiţi cine sunteţi. Interesaţi-vă ce e glanda pineală„, a scris Mihai Bendeac pe Facebook

#7
Jerichoo

Jerichoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 01.07.2017
Secreta melatonina.

#8
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,001
  • Înscris: 09.01.2007
Bendeac si-a dorit sa fie masochist si, cu ajutorul pinealei, a rezolvat.

#9
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

 overseas, on 24 iulie 2017 - 14:27, said:

Interesaţi-vă ce e glanda pineală„, a scris Mihai Bendeac pe Facebook
Ce este?
„Al treilea ochi” se deschide cu DMT – cel mai puternic halucinogen natural

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rY-0VxgN0sk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by poadol, 24 July 2017 - 15:44.


#10
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,001
  • Înscris: 09.01.2007
Fabulos.
Mult timp si apendicele a fost considerat o chestie misterioasa.
Porcii au pineala ?
Dimetiltriptamină ? Nope, mersi.

Edited by overseas, 24 July 2017 - 16:38.


#11
Destini

Destini

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 24.10.2016

 Jerichoo, on 24 iulie 2017 - 13:00, said:



Concret, cine spui tu ca ne controleaza glanda pineala?
Unul dintre hipnoterapeutii cei mai de succes cu sute de pacienti care au avut trairi ciudate a ajuns la un moment dat la concluzia ca in timp ce pacientii relatau trairi extrase din subconstient toti relatau si descriau amanuntit acelasi tip de persoane care ii subjugau la nivelul inconstientului. Numele sau este Corrado Malanga si daca urmariti video-ul cu atentie pana la sfarsit o sa intelegeti tot: https://m.youtube.co...h?v=DjP3cnTE30U

#12
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,001
  • Înscris: 09.01.2007
Ceva studii clinice la standarde stiintifice sau fabulam cu drag si spor ?

#13
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

 overseas, on 24 iulie 2017 - 16:36, said:

Dimetiltriptamină ? Nope, mersi.
- Unul dintre lucrurile despre DMT, in afara efectului sau, care m-a fascinat mereu, a fost faptul ca este o molecula atat de simpla.
- Biosintetic, se afla la doi pasi de triptofan ... doi pasi enzimatici banali, fata de el.
- Triptofanul este desigur un aminoacid si se afla peste tot,
deci toate organismele au triptofan si toate au cele doua enzime cheie, care conduc la sinteza DMT.
- Si aceste enzime sunt antice, raspandite peste tot, fiind componente de baza ale metabolismului.
- Deci teoretic, orice poate sintetiza DMT.

- DMT este uimitor de raspandita in plante si animale, peste tot in lume, dar pana acum nu stie nimeni exact de ce este asa sau care este functia sa.

Asta este o intrebare de 64 miliarde $.
- Adica de ce se afla in corpul nostru, de ce se afla in plante, in tot felul de mamifere?
- Ce rol joaca in oameni?

- Teoria conventionala, de acum 30 - 40 de ani, era ca aceasta nu are o functie anume,
este doar un fel de gunoi fiziologic, dar asta este o idee foarte naiva.
- Si ce intelegem acum, este ca aceste produse secundare, sunt cumva limbajul plantei.
- Acestea sunt molecule mesager.
- Asta folosesc plantele, pentru a stabili relatii cu alte organisme din mediu.

- De ce sistemul nervos central uman, este calibrat sa aiba aceste trairi?
- Trebuie sa fie ... informatii importante de3 aflat.


- Deci nu cred ca este universal prezent in natura, doar din intamplare.
- Are o functie reala, fiindca am co-evoluat cu aceste plante.
- Exista un scop si un rost al acestora.

- Chiar se potriveste cu ideea, ca DMT ar putea fi limbajul molecular comun, un limbaj rezonant ... al tuturor fiintelor vii.
- Si asta ar putea fi valabil si pentru altii.
- Nu ma pot gandi la o unealta mai puternica, pentru a explora problema definirii constiintei.

#14
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,001
  • Înscris: 09.01.2007
Au fost 1 trilion de teorii despre constiinta pana acum, mai merge una, de vara...
Cred ca mai sunt niste substante prin corpul asta mai putin cunoscute, poate alea ne fac legatura cu infinitul.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate