Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Ready Player One (2018)

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Blancone

Blancone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 23.11.2012
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VE71JOvLPvE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Urmatorul film al lui Steven Spielberg. Arata destul de bine din primul trailer.

#2
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Desene animate, parol!

#3
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 05.01.2004
Sunt fan SF si Spielberg. Dupa trailer, pare o mare cretinatate.

#4
bughy220

bughy220

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 02.03.2011
Filmul e facut dupa carte. Contine multe referinte si easter eggs din cultura pop, clar nu e pentru toata lumea.

#5
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,539
  • Înscris: 10.04.2009
vineri a avut premiera la noi, l-a vazut cineva ?

cum e ?

#6
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,940
  • Înscris: 18.10.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/X-rdbwLoeaY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by bullterrorist, 01 April 2018 - 13:54.


#7
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

 beavis03, on 01 aprilie 2018 - 12:18, said:

cum e ?
Azi l-am vazut, a fost suspans pana la capat Posted Image

Nota: 9.5/10

Edited by YourFan, 21 April 2018 - 22:03.


#8
hapumom

hapumom

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 65
  • Înscris: 02.05.2018
Cred ca e cel mai bun film comercial pe care l-am vazut pe anul asta.  Mult mai bun decat Avengers Infinity Craps .

Ar merita un Oscar macar pentru efecte. Demult n-am mai vazut un film cu efecte CGI asa de realiste, cred ca de la Avatar incoace.....

E ceva care o sa ramana in memoria culturii cinematografice.   Nu a avut actori cunoscuti, dar iata ca au facut treaba buna si povestea a fost excelenta.  
Imi pare rau ca nu l-am vazut la 4Dx cand rula.  Dar chiar si la 3d e frumos de vazut. Orice gamer trebuie sa-l vizioneze.  

9/10

Edited by hapumom, 03 May 2018 - 23:37.


#9
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
inca o mare prostie de film cu adolescenti pt copii sub 12 ani.

#10
hai_hui

hai_hui

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 18.09.2006

 bughy220, on 24 iulie 2017 - 21:43, said:

Filmul e facut dupa carte. Contine multe referinte si easter eggs din cultura pop, clar nu e pentru toata lumea.

Nu prea are multă treabă cu cartea. Două, trei referiri la cultura pop, au schimbat total questurile și dinamica personajelor și au reușit un mare bullshit, totul a fost pe fast forward. Pentru cei care n-au văzut încă filmul, mai bine citiți cartea :)

#11
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016
L-am vazut si eu ieri. Ce sa zic ? E parerea mea...nu dau nici 1 acestui film, intr-adevar cgi bun, ma uitam care a fost bugetul, scrie 175 milioane dolari ! pe imdb, oare astea vor fi filmele intr-un viitor apropiat ? Un amestec de desene animate 3d si o realitate supersimplificata ?
Nu mi-a placut, nu e pentru toate audientele, cel putin pentru mine nu e. Mai bine ma joc o ora jumate un fps.
Cu greu retin ceva memorabil din acest film, fie caracter sau scena. Singurul personaj oarecum amuzant mi s-a parut killer-ul (am si uitat cum ii zice) ala angajat de Sorrento sa-i distruga avatarul pustiului.

#12
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Mda... Dezamagitor, hai un 3 pentru ca mi-a adus aminte de niste chestii de cand eram pusti dar in rest fooooarte slab.
Nu am citit cartea dar filmul mi s-a parut pentru copii. E genul de film care trebuie dat la Tvr1 duminica la ora 11 in programul de copii. Cineva zice de suspans mai sus... Ce suspans ca la cate clisee are in el de la jumatatea filmului iti spuneam ce se intampla pana la final.
Pana si faza aia cu semnatul contractului era previzibila.

Si daca CGI-ul a fost bun ce? Nu dau note pentru cgi. in ritmul asta o sa avem filme doar cu cgi in care o sa ni se arate 10 minute de mers cu masina, 30 de fuga si impuscaturi, 30 minute de extraterestri si o ora de inchipuiri de planete si peisaje fara nici o legatura intre ele si gata, o sa ia nota 10 filmul ca "ia uite ce cgi misto are, sa il vezi in treideu". De fapt cam asa au inceput sa si fie deja multe filme, vezi marvel de exemplu, si lumea e innebunita.
Praf...

#13
ad3ds

ad3ds

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.05.2018
Mda, uite unde erau haterii de serviciu.

Normal ca nu intelegeti acest film de vreme ce n-ati jucat un joc in viata voastra.

#14
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,113
  • Înscris: 25.02.2007
Pacat ca nu mai am 15 ani sa ma bucur si eu de film.
Dragut, dar e pt. copii.



Si apropo de varste la filme. Cum exista filme 18+, sa faca si 18-, 15-, 10-.
Adica nu doar "de la 12 ani in sus" ci si "pana la 12 ani".
Filmul asta il bagam clar la "pana la 15 ani".

#15
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,352
  • Înscris: 21.04.2005
Eu as zice , pana in 10 ani.
Am incercat sa-l vad , dar cu toata bunavointa nu am putut rezista mai mult de 30 minute
.

 ad3ds, on 17 mai 2018 - 07:55, said:

Normal ca nu intelegeti acest film de vreme ce n-ati jucat un joc in viata voastra.
Daca n-ai aflat , jocurile pe calculator , dauneaza grav sanatatii .

#16
EUtraveler

EUtraveler

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 03.06.2018

 ad3ds, on 17 mai 2018 - 07:55, said:

Mda, uite unde erau haterii de serviciu.

Normal ca nu intelegeti acest film de vreme ce n-ati jucat un joc in viata voastra.
Asta se intampla cand un forum precum Softpedia care cica ar trebui sa fie despre software, hardware si jocuri,  e mai degraba accesat de babalaci de peste 40 de ani si al carui centru de discutii  e Poiana lui Iocan.  Si nivelul discutiilor e la cel de crasma de la coltul blocului.  Ca doar nu ai vedea pusti sau tineri de 20-30 de ani frecventand forumul asta ca ei mai mult o freaca pe Facebook sau orice alta platforma mai putin toxica decat forumurile romanesti in general.Faptul ca unul ti-o spune in 2018 ca jocurile video dauneaza grav sanatatii demonstreaza clar ineptia unora de a discerne.
Bai omule, nu jocurile video dauneaza grav sanatatii,  ci dependenta de ele sau jucatul in exces.Asa, si eu as putea spune ca urmarirea excesiva de politica romaneasca dauneaza grav sanatatii psihice fiindca mass media te deprima in mod voit numai cu stiri negative.  Si urmaritul excesiv de seriale ca Las Fierbinti si Baietii de oras diminueaza grav IQ-ul.


Pana una alta,  au fost trailere si recenzii si stiri anticipate despre filmul respectiv cu mult timp dinainte de lansare prin care se comunica ca filmul va fi jumatate CGI.
Am mai vazut frustrati din astia si cand a fost Avatar, ca vai, e numai CGI.
Pai normal ca e CGI tataie,  ca nu te-ai informat dinainte sa te duci la film CGI de vreme ce sunt alte filme non-CGI pe piata acum gen  Book Club,  Dovlatov, Taxi 5, Ocean's 8 , TAG, Red Sparrow, Death of Stalin etc.  pentru tine. Ma cam indoiesc ca le-au vizionat...  
Partea proasta e ca se pretind si critici pe net, cu toate ca ei nu stiu ce aia "critica" . Critica de film nu se poare rezuma "bleah, e film pentru copii, prea mult CGI, harrr, harrr".
Critica de film implica ceva analiza obiectiva, sa analizezi povestea, realismul efectelor CGI, interpretarea actorilor, dialogurile, replicile, scenariul etc.
Dar ce sa stie romanul de varsta mijlocie mancator de mititei, urmaritor de Las Fierbinti si alegator de politicieni corupti  despre toate astea?  


Pana una alta, indiferent ce zic unii, filmul e oficial  de succes financiar si calitativ  si chiar va ramane in istorie ca un film de referinta marca Spielberg, orice ar zice uraciosii.
De nota 7-8 chiar este. Nu poti sa spui ca-i capodopera, dar nici o mizerie.

In mod sigur au mai fost aceleasi non-critici similari  si cand Spielberg a lansat ET si Jaws si Jurassic Park originalul.

Edited by EUtraveler, 16 June 2018 - 12:34.


#17
jamesbond007.5

jamesbond007.5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 26.01.2003
Mizerie! ! 1 din 10! Film pentru adolescentii plini de cosuri!

#18
jamesbond007.5

jamesbond007.5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 26.01.2003
Nu te enerva fiindca tot o mizerie de film ramane, facut pentru cei care au sub douazeci de ani sau pentru cei care la treizeci inca mai stau cu parintii si au camera impanzita cu afise cu femei si tot felul de jocuri inclusiv moaca lui Vader si care stau toata ziua cu ochii in monitor in nu stiu ce joc. Daca le pui o femeie in fata, se uita intai dupa manualul de folosire. Eu am glumit dar astea sunt puse in statistici si sondaje facute ca lumea.
Cand peste cinci ani isi va mai aduce aminte cineva de filmul asta vom discuta poate din nou. Este un film de box office si atat dar asta nu implica si faptul ca este si un film de referinta. Ce stiu sigur este insa, ca va exista pentru totdeauna "Apocalipsul Acum" sau "Plutonul" sau.....am ales la intamplare!

Edited by jamesbond007.5, 20 October 2018 - 05:44.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate