Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Sita graepel combina

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
tihyyy

tihyyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 24.06.2010
Salutare tuturor,

Am o intrebare, nelamurire care cere raspuns mai exact, am si eu o combina sema 110 , si vreau sa treier porumb cu el , pana acu toate bune si frumoase, dar in cartea de piese imi da o sita tip graepel pentru echipament de porumb ,m-am interesat pt sita asta sa o achizitionez dar mi-au spus si pe la fosta fabrica si toti care au piese de sema ca a fost o tentativa sa modernizam si noi dar s-a renuntat, dar eu tot insist ca sezonul acesta sa recoltez porumbul cu acel graepel.

Combina asta sema 110 de fabricatie romaneasca este o copie xerox mai proasta a combinei laverda 3550. La laverda am gasit sita graepel pe un site american dar dupa cod de original nu gasesc multe informatii.

Asi vrea sa stiu de la cei care folosesc sita graepel, din cate stiu pe claas e raspandit, de unde pot face rost de o sita, daca e mai mare atunci sa mi-o fac la dimensiunea mea,. sau de unde pot face rost de tabla deaia perforata, pt ca fasii pt planul oscilant am gasit probabil si din asta se gaseste, si cum se comporta pe dealuri , daca mai pot treiera si altceva decat porumb cu graepelul asta.

Eu ma gandesc ca tot ar fii mai bun decat sita tip closz pentru ca nu de prosti o pus si romanii si italineii in catalogul de piese la echipament de porumb. Atasez 2 imagini cu sita pt laverda si sita romaneasca de negasit.

Multumesc,

Attached Files



#2
marinel1976

marinel1976

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 831
  • Înscris: 18.01.2016
Nu te complica cu alte site. Deschid-o pe aia de griu la maxim  si cea inferioara la fel. Eu am laverda si nu are site diferite  pentru griu si porumb, doar gratare.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate