Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 

Router MikroTik RB750UPr2

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Gilmark

Gilmark

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 03.01.2015
Salutare natiune!

Se da un Router Ethernet MikroTik hEX PoE lite RB750UPr2, SOHO, 5x10/100 Mbps, PoE in, PoE out, USB Link

Acum intrebare pentru cei care s-au "jucat" cu un asemenea router: Portul USB, se poate folosi impreuna cu un stick wireless gen TP-Link TL-WN722N in scopul de a-l face Acces Point & Router wireless? Sau portul USB este doar pentru soft, modemuri 3G/4G, medii de stocare pe care sa le facem share in retea?

Multumesc anticipat pentru sugestii

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
si acel stick cum il accesezi ca sa-l faci sa emita daca nu poti instala softul din dotare? intreb si eu.

#3
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
@dany_darke:
Nica nu stii... iei firmwareul original, il desfaci, instalezi modulele (si pachetele) Linux necesare, modifici interfata WEB, adaugi ceva scripturi in spate. Apoi recompilezi firmwareul si il scrii pe echipament. Easy-peasy, treaba de o cafea!

Nu de alta, da' nu am vazut sa suporte WiFi nativ.

Edited by dexterash, 23 July 2017 - 01:45.


#4
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
si tu chiar crezi ca asta va face colegul? ca de modat stiu si eu ca se modeaza, dar m-am limitat la cum a scris initiatorul.

#5
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Eu zic atat: sa nu subestimezi colegii de forum! ;)

#6
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 14.08.2006
Nu merge. Mikrotikurile merg cu chipseturi Atheros, au driverele modificate de ei. USB se foloseste la module 3G sau storage ptr. serverul proxy sau imprimanta. E adevarat ca poti sa faci multe lucruri cu un Mikrotik, dar la ce preturi derizorii au, mi se pare chiar bataie de joc sa incerci sa-i adaugi dongle wifi..pana la urma wifiul din Mikrotik este mult mai bun, ca nu-i orice pocnitoare.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate