Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Ziua în care Nu jandarmii au fost mineri

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
154 replies to this topic

#1
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012
Moderatorul pana la urma a inchis acel  topic. Ma rog subiect  de pe la pagina 30 deraiaza

Sa ne aducem aminte : la Cluj o  actrita si-a manifestat talentele incercand sa ... nu stiu ce dorea la un miting al Noi Drepte care portestau impotriva unei parade Gay Pride .
Pentru ca actrita a fost ridicata (cam la propriu ) si bagata in duba (scurta plimbare pana la politie) poptop de acuzatii ... "democratice"

Azi insa la Tusnad una bucata tanara (mai tanara decat actrita aia) a tulburat un miting de a lui Orban. Orban Vicktator premierul ungur care face mitinguri politice in Romania.

Quote

Incidente violente la Universitatea de Vară din Băile Tușnad! În timpul discursului premierului maghiar, Viktor Orban, la Universitatea de Vară și Tabără Studențească din Tușnad, o femeie a protestat și a încercat să fluiere. Protestatara a fost atacată de câțiva bărbați, care purtau pălării verzi și a fost evacuată din apropierea tribunei, anunță rador.ro.
Ulterior, o femeie care s-a declarat soția ziaristului Bayer Zsolt (un influent formator de opinie și membru fondator al partidului de guvernământ din Ungaria, Fidesz) a susținut că ea a eliminat-o pe protestatară pe care a jignit-o. Redactoarea de la Radio România Târgu Mureș, Parászka Boróka, a încercat să obțină informații, dar ea a fost agresată verbal de către amintitul ziarist Bayer Zsolt.
http://www.ziuanews....an-video-742291
Daca va duceti la linku ala vedeti si imaginile. Tanara nu pare a fi o "proasta mica cu tupeu" precum Sabina pen' ca are +20 , vorbeste ungureste si are steag unguresc asupra ei deci se pare ca este de etnie "corecta" mitelorrorpeana insa si asa este tratata cu "mars fa de aici!".

Ma rog cum zic nu este recomadabil sa te duci in milocul galeriei de fotbal si sa zbieri "hai ailati".
Insa am si eu o curiozitate: cine este ala care o scoate afara si cu care tanra are und dialoga ca cu peretele? Este jandar roman ? Sau cine este? Este cumva om din garda lui Orban?! Adica musiu Orban are dreptu nu numai sa tina mitinguri poitice pe teritoriul Romaniei dar in plus SPPostii lui au dreptul sa faca ordine pe teritoriul Romaniei?

A da. Lui Orban Victor i se mai zice (in Ungaria) Viktator  (de la dictator). este contestat ca nefiind suficent de european si pen'ca este anti-Soros cel putin cat era Tribunatecu'
Deci tanara aia se prea poa sa nu fie inca o romanca  "proasta mica cu tupeu".
Tupeu insa au altii ...

Si poate   edy_wheazel zice daca nu si fetei asteia i-a fost "incalcat dreptu' sfant la exprimare si libertate" ...

Eu unul parca as fi doriot ca un jandar roman sa ii zica aluia "actele ba!"  eventual si o observatie mai grobiana "imi bag @@@@ in ###ul lui ma doare-n @@@@ ca e Viktataor. Aici este Romania si numa organili romanesti reprima!"  intarita cu bulanu' ... penmtru o mai buna intelegera a cuvantului reprimare ...
Nu de alta dar suveranitaea este si suprematia pe teritoriul tau.

Dar se pare ca Viktator este Supremul ... din Romania!

#2
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
Postare ca postare, dar era de preferat în limba română...
Și foarte bine i-a făcut! Dacă susține așa ceva, să rămână doar la un cur, nu la două.

#3
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Eu va tot zic ca cea mai buna metoda de a rezolva problemele Bucurestiului si ale tarii este mutarea capitalei (facute de la 0) undeva in Harghita sau Triunghiul magic.
Sa vedem apoi autonomie si tabere de vara si Orban si kurtos

#4
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Cam dese discursurile lui Orban prin Romania.....

#5
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,303
  • Înscris: 31.08.2006

View PostDaian95, on 22 iulie 2017 - 16:31, said:

Cam dese discursurile lui Orban prin Romania.....

  Plus ca individul asta se plimba ca voda prin loboda in Romania. Cred ca trateaza Har-Cox de ca si cum ar fi parte din tarisoara lui.

#6
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011

View PostGhita_Bizonu, on 22 iulie 2017 - 16:03, said:

Eu unul parca as fi doriot ca un jandar roman sa ii zica aluia "actele ba!"  eventual si o observatie mai grobiana "imi bag @@@@ in ###ul lui ma doare-n @@@@ ca e Viktataor. Aici este Romania si numa organili romanesti reprima!"  intarita cu bulanu' ... penmtru o mai buna intelegera a cuvantului reprimare ...

Complet de acord cu matale. Singura reprimare onesta si corecta la manifestarea lu' nenea Orban ar fi fost cea savarsita de catre jandarmii romani. Care ar fi imprastiat cuibu' asta de iredentisti si revizionisti. In fiecare an secta asta se aduna ca sa bata campii pe tema aolo, aolo, ce ne facem cu romanii?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DA3wZleNNSk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ce frumos ar fi fost. Sa fuga nenea Orban si ciaracii lui ca potarnichile. Posted Image

Edited by Alecsandru010, 22 July 2017 - 16:36.


#7
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,010
  • Înscris: 09.12.2015

View PostJammalan-the-Prophet, on 22 iulie 2017 - 16:19, said:

Eu va tot zic ca cea mai buna metoda de a rezolva problemele Bucurestiului si ale tarii este mutarea capitalei (facute de la 0) undeva in Harghita sau Triunghiul magic. Sa vedem apoi autonomie si tabere de vara si Orban si kurtos
viktor orban e un orberte în căutare de vrajbă, toți alogenii și trădătorii Posted Image trebuie înălțați în ''lancea lui Horia''
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nb-2zCvIF24?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/eQj-GMeApQs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4gh9RHOe0O8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Posted Image Sumanele negre Posted Image nu au apucat să-și ducă la îndeplinire misiunea înălțătoare de curățare a Ardealului!

Edited by TheStarkestTruthMatters, 22 July 2017 - 17:53.


#8
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
da intrebarea este: fatuca aia este romanca? ca daca este romanca ii f..t in gat pe unguri cu tot neamul lor de huni in frunte cu rahatul lor de Orban....
daca nu este romanca si are ceva de impartit cu Orban nu ma intereseaza

#9
zippo68

zippo68

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 10.11.2008

View PostDaian95, on 22 iulie 2017 - 16:31, said:

Cam dese discursurile lui Orban prin Romania.....
Numai intr.-o tara guvernata de idioti alesi de un popor de idipti poate sa-si permita asa ceva in restul unde sant si peste tot fac scandal ciocul mic ca-i ard

#10
BogzaG

BogzaG

    nu pot trăi fără multiculti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,357
  • Înscris: 03.07.2016
nu asa tratezi o d-ra.
indiferent ce a facut, ...

#11
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,529
  • Înscris: 30.01.2008

View PostGhita_Bizonu, on 22 iulie 2017 - 16:03, said:

Moderatorul pana la urma a inchis acel  topic. Ma rog subiect  de pe la pagina 30 deraiaza

Sa ne aducem aminte : la Cluj o  actrita si-a manifestat talentele incercand sa ... nu stiu ce dorea la un miting al Noi Drepte care portestau impotriva unei parade Gay Pride .
Pentru ca actrita a fost ridicata (cam la propriu ) si bagata in duba (scurta plimbare pana la politie) poptop de acuzatii ... "democratice"

Azi insa la Tusnad una bucata tanara (mai tanara decat actrita aia) a tulburat un miting de a lui Orban. Orban Vicktator premierul ungur care face mitinguri politice in Romania.

Daca va duceti la linku ala vedeti si imaginile. Tanara nu pare a fi o "proasta mica cu tupeu" precum Sabina pen' ca are +20 , vorbeste ungureste si are steag unguresc asupra ei deci se pare ca este de etnie "corecta" mitelorrorpeana insa si asa este tratata cu "mars fa de aici!".

Ma rog cum zic nu este recomadabil sa te duci in milocul galeriei de fotbal si sa zbieri "hai ailati".
Insa am si eu o curiozitate: cine este ala care o scoate afara si cu care tanra are und dialoga ca cu peretele? Este jandar roman ? Sau cine este? Este cumva om din garda lui Orban?! Adica musiu Orban are dreptu nu numai sa tina mitinguri poitice pe teritoriul Romaniei dar in plus SPPostii lui au dreptul sa faca ordine pe teritoriul Romaniei?

A da. Lui Orban Victor i se mai zice (in Ungaria) Viktator  (de la dictator). este contestat ca nefiind suficent de european si pen'ca este anti-Soros cel putin cat era Tribunatecu'
Deci tanara aia se prea poa sa nu fie inca o romanca  "proasta mica cu tupeu".
Tupeu insa au altii ...

Si poate   edy_wheazel zice daca nu si fetei asteia i-a fost "incalcat dreptu' sfant la exprimare si libertate" ...

Eu unul parca as fi doriot ca un jandar roman sa ii zica aluia "actele ba!"  eventual si o observatie mai grobiana "imi bag @@@@ in ###ul lui ma doare-n @@@@ ca e Viktataor. Aici este Romania si numa organili romanesti reprima!"  intarita cu bulanu' ... penmtru o mai buna intelegera a cuvantului reprimare ...
Nu de alta dar suveranitaea este si suprematia pe teritoriul tau.

Dar se pare ca Viktator este Supremul ... din Romania!

Nimic anormal .Obisnuiti-va cu asta .O sa vedeti scene de astea din ce in ce mai des in Romania .

Ce vedeti la secunda 06-08 este vestita "civilizatie " ungara in actiune Posted Image Acuma ginditi-va daca facea unul de la noua dreapta asa ceva in Cluj,,,,,,


http://index.indavid...vanyos_futyules

http://www.ziuanews....an-video-742291

Edited by Daco_Get, 22 July 2017 - 19:03.


#12
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Eu nu am inteles ce s-a intampla ...dar daca nu stiti va spun eu ......la orice miting, manifestare, concert in aer liber, manifestare sportiva....etc.....printre oameni sunt si jandarmi, angajati ai diferitelor servicii secrete (atat romanesti cat si straine)  ...etc.....cu diferite misiuni....
de exemplu jandarmii au misiunea de a fila diferite persoane, de a filma diferiti indivizi...de a atenua orice incercare de razmelita, de scandal.....aia din sevicii functie de unde sunt pot fi cei care excita populatia la scandal, sunt agitatori....etc.....Toti astia sunt in civil ....evident....Tehnicile astea se foloseau si in perioada de dinainte de 89...deci nimic nou sub soare....

Edited by Clovis, 22 July 2017 - 19:04.


#13
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012
Mai invers ...

View PostTheStarkestTruthMatters, on 22 iulie 2017 - 17:43, said:

Sumanele negre nu au apucat să-și ducă la îndeplinire misiunea înălțătoare de curățare a Ardealului!
Unele lucuri se fac aplocand si legea lu' Mucles!!! Porstanii aia au facut galagie, s-au umplut de inexprimabil si la urma cam nimic.

View PostDaian95, on 22 iulie 2017 - 16:31, said:

Cam dese discursurile lui Orban prin Romania.....

View Postfansat, on 22 iulie 2017 - 16:34, said:

  Plus ca individul asta se plimba ca voda prin loboda in Romania. Cred ca trateaza Har-Cox de ca si cum ar fi parte din tarisoara lui.
Nu este primul. De ani de zile vara Tusnadu a devenit o extensie a Ungariei . Satbii unguri se plimba ca prin loboda dar nu ca un oaresce cetatean ungur venit la baile Tusnad adica mofete extern si palinca intern (buna! Aproape ca aia de Maramu') ci ca politiceni in turneu politic. Pana al urma sa zic asa Tuansu devine vara un condominium si oficalii romani sunt cam in vizita pe cand aia de la Budapesta acasa ...

View PostValmont43, on 22 iulie 2017 - 17:45, said:

da intrebarea este: fatuca aia este romanca? ca daca este romanca ii f..t in gat pe unguri cu tot neamul lor de huni in frunte cu rahatul lor de Orban....
daca nu este romanca si are ceva de impartit cu Orban nu ma intereseaza
De data asta nu are emportanta.
Fatuca aia poa sa fie si din Budapesta sa fie si nepoata lu'  Andrassy INSSA este o cestiune de prinzip :

PE TERITORIUL ROMANESC NUMAI AUTORITAILE ROMANESTI POT EXERCITA IN MOD LEGAL REPRESIUNEA!

Nu imi pasa daca este unguroaica din Ungaria sau inca "o proasta mica plina de tupeu"*  eu sunt de moda veche suntem o tara SUVERANA!!!
Daca ala e "gorila" lu Vicktator ...  nu poa interveni decat daca "obectivul" lui risca sa fie "sifonat" fizic  dar si atunci verific dovezile ca a actionat "in legitima aparare" cf normelor romanesti! Ca altfel le explic la amandoi cum este  cu "iliberalismul" ....

Hm .. candva decenii in urma parca pe la 1910 in armata romana se facea un soi de educatie "patriotica"...  cam asa .
Majurul in fata letilor:
- Cu cine se invecineaza Romania la Rasarit?
- Cu Rusia dom' majur!! zbierau letii
- Cu cine se invecineaza Romania la Miazanoapte  si Apus?
-  Cu Austria dom' majur!!
-  Cu cine se invecineaza Romania la Miazazi?
- Cu Bulgaria  dom' majur!!
-  Cu cine se invecineaza Romania in sus?
- Numai cu Dumnezeu ! tuna trupa....


Numai cu Dumnezeu ... Numai cu Dumnezeu !!!

Si acum 100 de ani a fost o vara de foc si otel. Ziare de prin tari neutre au publicat titluir de genul Pe frontul de la Marasesti invie mortii!
De ce?
Fiindca mai sus de Tara era NUMAI DUMNEZEU .

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"o proasta mica plina de tupeu"* este expresia lu Sorin Ionita ....   barbat matur, intelectual, GDSist samd

Edited by Ghita_Bizonu, 22 July 2017 - 19:37.


#14
zippo68

zippo68

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 10.11.2008
Banditi astia de neam rromesc Carora le dai un deget si iti i-au toata mana peste tot unde exista ca minoritate fac scandal.UkrainaSLOVACIA Romania. dar ce fac la noi in tara doar aici isi permit ca in restul le da multa UE autoritatile

Specific un rromesc ci  GIPSY  dar se pare ca softpedia curva corectitudini politIce sta capra la mizeria impusa a termenului rrom care numai la idioti si slugoi exista si ti-l baga din oficiu gestapoul iudeobolcevic de dupa 47 se pare ca a reinviat  in rest GYPSI,GITANOS.GITANO.TSZIGEUNER...rusine softpedia greata.Neam mai sadomasochist ca al vostru in toata plimbarea mea prin lume un am vazut

Edited by zippo68, 22 July 2017 - 21:24.


#15
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

View PostValmont43, on 22 iulie 2017 - 17:45, said:

da intrebarea este: fatuca aia este romanca?
Nu.

View PostGhita_Bizonu, on 22 iulie 2017 - 19:31, said:

PE TERITORIUL ROMANESC NUMAI AUTORITAILE ROMANESTI POT EXERCITA IN MOD LEGAL REPRESIUNEA!
Orice adunare, asociatie, grup etc. poate avea (si chiar e bine sa aiba), personal de ORDINE din partea organizatorilor.

#16
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,529
  • Înscris: 30.01.2008

View PostHunor_66, on 22 iulie 2017 - 21:26, said:

Orice adunare, asociatie, grup etc. poate avea (si chiar e bine sa aiba), personal de ORDINE din partea organizatorilor.
Sigur ,personal de la care ia femeile de cap si le trinteste jos ..

Numai ca "personalul ala" nu are voie sa isi faca singur dreptate . Anunta jandarmeria ROMANA sau Politia Romana si aia iau masuri,daca se impun  !

Oricum nu i-a interesat vreodata pe maghiari sa respecte legile din Romania . De ce le-ar fi pasat acum ....

Edited by Daco_Get, 22 July 2017 - 21:37.


#17
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

View PostDaco_Get, on 22 iulie 2017 - 21:35, said:

Anunta jandarmeria ROMANA sau Politia Romana si aia iau masuri,daca se impun  !
Daca e cazul.
Daca NU, doar scot afara manifestantii turbulenti.

Iar noi am decis ca nu e cazul.

#18
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011

View PostHunor_66, on 22 iulie 2017 - 21:38, said:

Iar noi am decis ca nu e cazul.

I-ai dat si tu vreun bobarnac duduii? sau vreo sudalma? 'r-ar ea a dracu' de perturbatoare! Posted Image

Edited by Alecsandru010, 22 July 2017 - 21:42.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate