Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Tema wordpress pentru calatorii

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
Sonic3R

Sonic3R

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 835
  • Înscris: 02.02.2011
Salut,

Vreau sa cumpar o tema Wordpress dedicata pentru calatorii, sa pun cateva sfaturi, poze, tips&tricks, ce orase, muzee, am vizitat, etc.

Ce tema mi-ati recomada ? Buget maxim: 50-55 euro

Multumesc

#2
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,806
  • Înscris: 07.08.2008
Asta arata bine: https://themeforest....xplore/11443267 doar ca sare putin peste bugetul tau.

Vezi aici altele: https://themeforest....s/retail/travel

Edited by tigerheart, 22 July 2017 - 11:01.


#3
roxlol

roxlol

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 25.02.2016
A-ți dau un sfat,cumpăra  :visual composer plugin.
Avantaj: îl poți folosi pe diferite domenii,a-ți faci tema cum vrei tu.

#4
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,416
  • Înscris: 19.04.2009

View Postroxlol, on 22 iulie 2017 - 11:14, said:

A-ți dau un sfat,cumpăra  :visual composer plugin.
Avantaj: Ăźl poți folosi pe diferite domenii,a-ți faci tema cum vrei tu.


Vai de capul tău, "a-ți dau un sfat": pune mâna pe o carte, doua. Vorbesc foarte serios. Sunt lucruri in limba romana peste care mai trecem cu vederea, dar sa scrii "a-ți dau un sfat" e prostie pura. Și exista avertisment pentru gramatica deficitara, așa ca te rog sa nu ne mai belesti retina și sa acorzi mai multă atenție.


@tiger, aia recomandata de tine îmi da orgasm 😂 când o sa am buget poate ma bag la ceva de genul.

Edited by Lex404, 22 July 2017 - 12:18.


#5
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,806
  • Înscris: 07.08.2008
Recent am testat-o pe site-ul unui amic si am vazut cam ce poate face. Dezavantajul temei respective e ca nu prea are asa multe optiuni, e destul de rigida cand vine vorba de customizare, dar macar arata bine. Poate pe viitor o mai imbunatatesc astia de la Parallelus. Nu stiu de ce costa asa mult, ar fi meritat maxim 50$.

#6
Sonic3R

Sonic3R

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 835
  • Înscris: 02.02.2011
Mulțumesc pentru sfaturi

O sa downloadez de undeva și dacă îmi place atunci îl voi cumpara. Nu vreau sa ma complic cu returnare bani in caz ca nu îmi place.

Dacă merita banii aia, plusez, dacă nu, caut alte teme dar nu am idei cum ar arăta un blog de călătorii (ce teme as baga)

Tema aia e faina. O sa o testez

#7
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,519
  • Înscris: 06.03.2016

View PostSonic3R, on 22 iulie 2017 - 12:37, said:

Mulțumesc pentru sfaturi

O sa downloadez de undeva și dacă ĂŽmi place atunci ĂŽl voi cumpara. Nu vreau sa ma complic cu returnare bani in caz ca nu ĂŽmi place.

Dacă merita banii aia, plusez, dacă nu, caut alte teme dar nu am idei cum ar arăta un blog de călătorii (ce teme as baga)

Tema aia e faina. O sa o testez
Aşa zic toți.
Vezi că ai "demo" pe site ca să o încerci.

#8
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,416
  • Înscris: 19.04.2009

View Posttigerheart, on 22 iulie 2017 - 12:29, said:

Recent am testat-o pe site-ul unui amic si am vazut cam ce poate face. Dezavantajul temei respective e ca nu prea are asa multe optiuni, e destul de rigida cand vine vorba de customizare, dar macar arata bine. Poate pe viitor o mai imbunatatesc astia de la Parallelus. Nu stiu de ce costa asa mult, ar fi meritat maxim 50$.

Ideea e ca mie Mi-ar trebui una care să-mi permită multi language :/

#9
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,806
  • Înscris: 07.08.2008

View PostLex404, on 22 iulie 2017 - 13:47, said:

Nu ar trebui sa fie o problema asta... Pentru tema are deja fisierul in engleza, mai trebuie doar sa il traduci in celelalte limbi dorite, iar pentru continut poti folosi Polylang(gratis) sau WPML(cu plata). Daca te intereseaza, putem face niste teste pe tema asta, imi trimiti un pm si discutam.

#10
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,416
  • Înscris: 19.04.2009
Hmm, ma interesează sa fie compatibila cu plug-in-ul polylang.

Oricum, poate prin toamna dacă apuc sa achiziționez o tema cum trebuie. Momentan nu am nici destul conținut cât sa arate frumos 😂

#11
roxlol

roxlol

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 25.02.2016

View PostLex404, on 22 iulie 2017 - 12:16, said:

Vai de capul tău, "a-ți dau un sfat": pune mâna pe o carte, doua. Vorbesc foarte serios. Sunt lucruri in limba romana peste care mai trecem cu vederea, dar sa scrii "a-ți dau un sfat" e prostie pura. Și exista avertisment pentru gramatica deficitara, așa ca te rog sa nu ne mai belesti retina și sa acorzi mai multă atenție.


@tiger, aia recomandata de tine îmi da orgasm �� când o sa am buget poate ma bag la ceva de genul.
Nu stau sa corectez "autocorectul"dacă asa a scris,asa rămâne.
Plus ca:i don't give a shit about romanian language.
Citește tu cat mai multe cărți, succes.

#12
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
50+ WordPress Travel Themes : https://colorlib.com...-travel-themes/

#13
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,416
  • Înscris: 19.04.2009

View Posttigerheart, on 22 iulie 2017 - 14:05, said:

Nu ar trebui sa fie o problema asta... Pentru tema are deja fisierul in engleza, mai trebuie doar sa il traduci in celelalte limbi dorite, iar pentru continut poti folosi Polylang(gratis) sau WPML(cu plata). Daca te intereseaza, putem face niste teste pe tema asta, imi trimiti un pm si discutam.

https://themeforest....wspaper/5489609


Testez asta acum, ii super misto... poate in cateva saptamani imi migrez siteul pe tema asta.
Practic face toata treaba pe care ar face-o n-spe plug-inuri Posted Image SI arata bine.


Acuma cand voi migra siteul, ma gandesc sa reinstalez WP (ca sa scap de lucrurile inutile) si sa repostez articolele/ import. Crezi ca e o idee buna?

Edited by Lex404, 23 July 2017 - 17:35.


#14
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,806
  • Înscris: 07.08.2008
Da, ai putea sa incerci sa pui totul pe cat mai curat. La ce ai acum ii poti da o mentenanta cu Optimize Database after Deleting Revisions, sa mai golesti baza de date de lucruri inutile iar apoi iti faci planul de  transfer continut, poti sa ii dai un import. Nu prea am timp acum sa ma uit peste tema, dar in cazul in care ai taxonomii noi atunci mai bine introduci manual acolo articolele, depinde si de cum sunt salvate acum, pe site-ul actual. Dupa ce pui totul pe noua tema vezi ca trebuie sa dai regenerare imagini, sa afisezi imaginile asa cum trebuie.

#15
Sonic3R

Sonic3R

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 835
  • Înscris: 02.02.2011
Ce porcarie, pe langa preturi mari la teme, mai platesti TVA si 2$ daca platesti prin card sau PayPal ...

Adica la tema asta platesti TVA: 11.21$ + 2$ taxa de card adica total 70.21$ ...

Edited by Sonic3R, 24 July 2017 - 20:42.


#16
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,416
  • Înscris: 19.04.2009
Eu am adresa in turcia așa ca nu platesc TVA :lol:

TVA plătești doar in Europa.

#17
Sonic3R

Sonic3R

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 835
  • Înscris: 02.02.2011

View PostLex404, on 25 iulie 2017 - 08:56, said:

Eu am adresa in turcia așa ca nu platesc TVA Posted Image

TVA plătești doar in Europa.
Tu chiar stai in Turcia sau asa ai ales ca sa nu te factureze cu TVA ?

#18
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,416
  • Înscris: 19.04.2009
Nu stau (prea mult). Dar acum sunt aici, așa ca am dreptul :lol:
Dar e poveste lunga. TVA se încasează doar in Europa. La fel și la alte site-uri.

Alege alta țara și aia e

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate