Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Cost transport auto Timisoara - Saint-Tropez

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,924
  • Înscris: 21.04.2009
Salut!

N-am fost niciodaat dincolo cu masina, saptamana viitoare intetionez sa mergem, 4 persoane in san tropez, cu masina mea, am vorbit cu o gramada de lumne care a fost prin pana in franta sau dupa franta, si am intrebat la ce sa ma astept, majoritatea mi-au spus ca o sa chelutiesi foarte foarte mult pe drum, in sensu ca cineva mi-a zis ca prin franta viniete sunt vreo 200 euro pana in san tropez mai ales motorina , si inapoi la fel, inafara ca mai dai si alti bani prin italia, si prin ce tari mai treci. Noi de fapt mergem la cineva acolo, deci cazare e gratis, avem fiecare  minim 500 de euro in buzunar, asa ca intrebarea mea, credetica o sa ne ajunga 2000 de euro 4 persoane pana in san tropez, mancare+transport? La ce trebuie sa ma astept pe drum? o sa cheltui multi bani pe viniete/drum?

Edited by Calypsso, 22 July 2017 - 01:37.


#2
andrei_ionut

andrei_ionut

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 29.10.2016
Pai stai asa, si bani de cheltuiala? Pt ca daca dai toti cei 500 euro pe drum, motorina, taxe etc, ce bani mai aveti pt distractie?

#3
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,924
  • Înscris: 21.04.2009
Nu ma duc acolo prin cluburi si sa-mi dau gesturi etc, vizita, la o plaja și cam aia e, cu mâncarea dacă e sa mergem la un super Market e ok, ne descurcam 5 zile.
Chestia e ca nu știu cât cheltui pe drum, pe viniete, aia din Franța e 200 D euro ... dus doar..

#4
kristina_racoasa

kristina_racoasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 17.06.2007
Uite ce zice cineva...

Attached Files



#5
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,123
  • Înscris: 24.05.2006
Poate la Saint Tropez vrei sa ajungi...santropez e la Salam.

https://www.vab.be/f...agesetvignettes

#6
madalina2008

madalina2008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 21.05.2008
Salutare!
Nu exista vinieta in Franta. Platesti autostrada. Noi am fost in 2012 pina la Cannes cu masina. Depinde si ce drum alegi. Noi am fost prin Serbia, Croatia, Slovenia, Italia. In toate, in afara de Slovenia ( se merg cam 40 de km pe o portiune unde nu trebuie vinieta)  platesti autostrada. Daca te duci pe Ungaria, atunci ai viniete in Ungaria, Slovenia. Oricum cred ca drumul cel mai scurt este prin Serbia. Apoi trebuie sa va opriti o noapte undeva pentru ca sunt in jur de 1600 Km pina acolo.
Drum bun si daca mai aveti nelamuriri va mai ajut cu raspunsuri.

#7
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,233
  • Înscris: 05.01.2004
Am fost anul trecut la Nisa (deci putin mai aproape, nu mult). Eu am plecat din Bucuresti, dar am dormit la Arad si am plecat dimineata. Am facut plinul la Arad si la iesirea din Slovenia (deci doua plinuri - benzina). Viniete luate pentru Slovenia si Ungaria. Italia si Franta, taxa pe autostrada (cam 200 de euro dus-intors).

Drumul se poate face intr-o singura etapa, daca sunt doi soferi e si mai bine, eu am condus de unul singur si a fost OK.

Nu recomand alimentarea in Italia, foarte scump pe autostrada, daca iesi din autostrada e mai ieftin dar pierzi timp.

#8
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
Recomand traseul prin ungaria slovenia italia franta.
De la TM cumperi matrice ( vigneta pt ungaria ) de la orice benzinarie mol vreo 10-12 euro slovenia 20 de euro parca italia se platesc autostrazile vreo 50 de euro dintr-o parca in alta iesi la monaco 5 euro pe acolo e autostrada apoi intri in franta pe la ventimiglia.
Pe franta e e mai usor si mai ieftin sa circuli pe nationale decat pe autostrada.
In franta pe autostrada de la ventimiglia la Toulouse e 37-40 de euro parca.
Alimenteaza din Romania si apoi din slovenia plinul.
Plateste cu carte de credit-nu te pot fura cand fac conversia moneda nationala-euro mai ales ungurii

#9
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009
In Slo e 15 euro pe saptamana si 30 pe luna.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate