Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Degoo Cloud

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,699
  • Înscris: 25.11.2014
A folosit cineva acest serviciu de stocare cloud? Am vazut ca ofera 100 gb spatiu de stocare. Ba mai mult, pt fiecare reclama vizionata pe telefon mai primesti 1 gb bonus. Eu am strans vreo 5 gb din reclame.

Cat de sigur este aceasta platforma? Eu am cautat informatii, dar sunt impartite. Si de bine si de rau. E un cloud de incredere gen google drive sau one drive? Ai siguranta ca nu vor disparea peste noapte cu datele tale?
Ca orice roman, am nevoie de mult si moca :lol:. De asta ma si intereseaza daca e ok si nu imi dispar datele peste noapte. Nu ca ar fi cine stie ce date. Back-up automat la pozele facute cu telefonul. Dar sa fie.

#2
hulk90

hulk90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 10.11.2010
Cică sunt noi, cu criptare militară a datelor dar încă sunt instabili, cu diferite bug-uri și crash-uri servere. Nu se compară cu Google Drive sau alte platforme, de aici și mărinimia lor (100Gb pe degeaba), însă mergi pe propriul risc acolo. S-ar putea să fie totul super s-ar putea să și nu... Eu aș aștepta să se stabilizeze puțin treaba, ai deja cont, deci teoretic ai pe viață 100 GB.

#3
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,699
  • Înscris: 25.11.2014
105 gb de fapt Posted Image. Si daca mai pierd timp pe vazut reclame ajung lejer la 200 intr-o saptamana. Si cica poti ajunge la 500 daca recomanzi la prieteni.
Pare interesant. Ma gandesc sa il tin acolo sa fie si sa vad cum evolueaza. N-ar fi rau sa se dovedeasca a fi de incredere. Ar prinde bine un 200 de gb moca de stocare in cloud Posted Image.

Edited by Serafim606, 22 July 2017 - 01:21.


#4
hulk90

hulk90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 10.11.2010

View PostSerafim606, on 22 iulie 2017 - 01:21, said:

105 gb de fapt Posted Image. Si daca mai pierd timp pe vazut reclame ajung lejer la 200 intr-o saptamana. Si cica poti ajunge la 500 daca recomanzi la prieteni.
Pare interesant. Ma gandesc sa il tin acolo sa fie si sa vad cum evolueaza. N-ar fi rau sa se dovedeasca a fi de incredere. Ar prinde bine un 200 de gb moca de stocare in cloud Posted Image.
Și eu așa aș face. Succes

#5
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,751
  • Înscris: 09.05.2005
Google Photos nu e nelimitat daca le permiti sa optimizeze fotografiile? Eu zic ca asa esti mai sigur, nu te trezesti peste noapte ca nu mai exista firma...

Edited by LensFlare, 22 July 2017 - 06:34.


#6
roxanaRabinowitz

roxanaRabinowitz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 21.02.2016
Eu l-am folosit.
You have 103 GB backup space
You are using 0 GB (0%).
Aveam fisiere uploadate, chiar destul de multe.
Din pacate, s-a intimplat ceva pe la ei si a disparut tot.
Asta era acum un an si ceva, probabil erau la inceput (?).
Nu a fost tragedie, eram in teste, deja aveam fisierele respective in alte 2 locuri.

Google Photos accepta doar poze.

Edited by roxanaRabinowitz, 22 July 2017 - 08:26.


#7
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,416
  • Înscris: 19.04.2009
Roxana, fata mea, ai încercat sa apelezi l support?

Cs îs curios dacă rezolva tichetele. Sau care ar fi fost motivele golirii contului tău.

#8
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,699
  • Înscris: 25.11.2014

View PostLensFlare, on 22 iulie 2017 - 06:31, said:

Google Photos nu e nelimitat daca le permiti sa optimizeze fotografiile? Eu zic ca asa esti mai sigur, nu te trezesti peste noapte ca nu mai exista firma...

Ba da. Dar e trist sa iti strice calitatea unei poze de 5 mb si sa o stocheze la 200-300 de kb. Treaba asta se vede.

#9
roxanaRabinowitz

roxanaRabinowitz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 21.02.2016
> > > > > > NU sint femeie. NU ma cheama Roxana. Posted Image

View PostLex404, on 22 iulie 2017 - 08:45, said:

Roxana, fata mea, ai încercat sa apelezi l support?

Cs îs curios dacă rezolva tichetele. Sau care ar fi fost motivele golirii contului tău.
> > > > > > NU sint femeie. NU ma cheama Roxana. Posted Image

Nope, n-am apelat la suport tehnic.
Cum ziceam, erau doar teste si n-am stat sa-mi bat capul cu ei.
Desi, vad ca au rezistat un an si ceva pe piata, aceeasi oferta, lumea devine interesata... poate mai incerc inca o data.

> > > > > > NU sint femeie. NU ma cheama Roxana. Posted Image

Edited by roxanaRabinowitz, 22 July 2017 - 09:39.


#10
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,751
  • Înscris: 09.05.2005

View PostSerafim606, on 22 iulie 2017 - 09:12, said:



Ba da. Dar e trist sa iti strice calitatea unei poze de 5 mb si sa o stocheze la 200-300 de kb. Treaba asta se vede.

Ai testat si ai fost nemultumit de calitate?

#11
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,699
  • Înscris: 25.11.2014
Da. Am back-up automat cand se conecteaza telefonul la wi-fi. Si nu e cine stie ce calitate in google photo.

#12
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Viteza de upload de pe pc, cu aplicatia lor, net excelent, fara probleme in alte parti, e varzaaaaa.
N-am incercat viteza upload de pe telefon.
Attached File  Screenshot_20171113-153305.png   165.59K   24 downloads

#13
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Se pare ca de pe telefon ar merge mai rapid upload, am testat un fisier de 500 Mb si s-a dus repejor, in citeva minute.
Prima data a sarit direct la 25% upload, apoi crestea, mai incet, dar constant.
Telefonul imi arata upload intre 200 kb/s si 6 mb/s.... sarea destul de mult.
Problema e ca uploadez cite 50 Gb odata, iar cei 9 Gb liberi pe telefon fac treaba complicata....
In schimb, stau bine la spatiul de stocare ;)
Attached File  Screenshot_20171122-094342.png   176.3K   14 downloads

#14
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 12.09.2015
A mai folosit cineva acest Degoo Cloud?.Sunt cativa ani de cand a fost lansat si de cand a fost facut acest topic.In continuare sunt 100 de gb in clowd.

Edited by PiticVerde, 31 August 2022 - 13:40.


#15
mikemanic

mikemanic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.10.2011
Degoo: New Account Terms - Action Required! | 12/10/2022 From January 1, 2023 - Only 20 GB Degoo Free

Due to the high inflation, our costs have increased significantly. As a result, we're unfortunately forced to reduce the Degoo Free account to 20 GB. We understand if this comes as an inconvenience to you and for that, we sincerely apologize. If we could have avoided this we would have. Degoo Free is still significantly more generous than the competition and if you need more free storage you can still earn bonus from watching sponsored videos in our Android app. In addition, our premium offers remain the most generous in the industry.
This change means you're above the new limit and need to get more storage or remove files to continue to use Degoo.
If you choose to do nothing your account will be terminated on Sunday, January 1, 2023.
As compensation for this inconvenience, we're providing huge discounts to Degoo Pro especially for you. You get 500 GB Degoo Pro with a 50% discount for a period of 3 months.
Upgrade to Pro - $1.49/month only 3 months

Degoo Pro includes a 14 days free trial, cancel anytime. $2.99 after 3 months, renews automatically on a monthly basis.


Am primit acest e-mail de la ei, niste nesimtiti (din Suedia).
Firma de RAHAT cu doar 6 angajati inregistrati oficial.

Edited by mikemanic, 11 December 2022 - 11:56.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate