Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

BMW 318d 2014

- - - - -
  • Please log in to reply
126 replies to this topic

#1
rogeralbu

rogeralbu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 20.07.2009
Hello all,
cum deja am inscris o definitiv, am zis sa i deschid si aici un topic, cel de la sfaturi achizitie ajutandu ma mult in luarea deciziei.
benzina doream, dar am renuntat cd am vazut ca nu gasesc si ce gasisem ori nu mi a placut ref dotari, ori s a vandut aproape imediat...
in esenta, BMW 318 d break, aprilie 2014, 107.000 km, revizii clean doar bmw. Achizitie pe srl de la dealer bmw koln, cu returnare TVA-asta a fost un aspect care m a incurcat un pic, deoarece gasisem la privati variante f misto.
Intre dotarile pe care le consider importante - piele Dakota venetto beige interior, tempomat, navigatie, climatronic, speed limit info, automata, incalz scaune, hi fi, scaune sport, pachet lumini, garantie bmw europlus 1 an.
de cand am luat o am mers efectiv 2 spt cu ea, totalizand 4400 km - inclusiv 2300 pe drumul din germ spre bucursti, restul in tara.
am fost la mare in primul wknd, in al doilea la poiana, f scurt insa, doar 2 zile.
multumit de ea, f ok pe drum virajat, imi plac scaunele sport si pozitia pe care o dau.

Attached Files



#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Mistoooo

#3
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,791
  • Înscris: 07.06.2014
ti-am corectat titlul, cel ales de tine f 31, 318d, 214 nu avea nici o treaba, mai era si gresit pe deasupra. cand pui titluri, fii mai intelept.

#4
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,473
  • Înscris: 18.06.2007
halatul?
mulți km fără probleme.

#5
rogeralbu

rogeralbu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 20.07.2009
mersi.
masina a fost 18 k eur. tva returnat dupa cca 10 zile.

#6
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Cam zgarcit cu pozele , altfel bafta cu ea !

#7
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,699
  • Înscris: 25.11.2014
Masina are vreo dotare de suspensie adaptabila sau s-au carat cartofi cu ea? Imi pare cam lasata de spate.

#8
rogeralbu

rogeralbu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 20.07.2009
well..nu cred ca au carat cartofi..dar cd am pozat o aveam niste brosuri in portbagaj..tocmai mi le adusesera de la tipografie...si zona unde era pozata e denivelata..
suspensie adaptabila nu are

#9
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,137
  • Înscris: 27.06.2007
ti-ai luat BMW... bun... da o carte de limba si literatura Română pe cand?

Quote

ref dotari, f scurt, f ok, dar cd am, 2 spt, primu wknd, din germ spre bucursti

Edited by STARTREK1, 22 July 2017 - 07:46.


#10
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,135
  • Înscris: 08.12.2008
Hai, bre, lasa omul in pace! Stii ce spun cercetatorii? Ca cei care se iau de persoanele care nu scriu sau nu vorbesc corect, au alte probleme. Bine, nu din acest punct de vedere. Dar intelegi tu.
Si revenind la masina, desi nu sunt fan BMW, nu prea ai cum sa ramai indiferent la o masina ca asta. Rulaj ok, dotari ok si pret, in opinia mea, acceptabil pentru o masina care noua a fost undeva pe la 40000 de euro. Drumuri bune si sa o conduci sanatos!

#11
rogeralbu

rogeralbu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 20.07.2009

 LauCalin, on 22 iulie 2017 - 08:17, said:

Hai, bre, lasa omul in pace! Stii ce spun cercetatorii? Ca cei care se iau de persoanele care nu scriu sau nu vorbesc corect, au alte probleme. Bine, nu din acest punct de vedere. Dar intelegi tu.
Si revenind la masina, desi nu sunt fan BMW, nu prea ai cum sa ramai indiferent la o masina ca asta. Rulaj ok, dotari ok si pret, in opinia mea, acceptabil pentru o masina care noua a fost undeva pe la 40000 de euro. Drumuri bune si sa o conduci sanatos!
mersi mult Calin
masina a fost 45 k noua, incl TVA. am vazut factura cd am luat o de la dealer. m a limitat f mult faptul ca am dorit sa fie cu unic proprietar, sa primesc garantie macar 1 an si sa fie cu interior piele bej..sunt f putine astfel de la firme..cele de la privat nu ma ajutau pt ca nu puteam deduce tva.

#12
Fatihh

Fatihh

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 08.07.2017
nava mica, break, jante urate, culoare urata, fara trapa/panorma. Gaseai seria 3 GT in banii astia cu nava mare, jante ca lumea, panorma in banii tai an tot 2014

#13
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 23.11.2005
Istoricul + garantia + numarul mic de km costa cel mai mult.
Sa o stapanesti sanatos, eu ma bucur foarte mult ca ai ales un 3-ar vechi de 3 ani decat un Astra/Focus nou.

Hai zi sincer, se uita femeile la tine la semafor ?

#14
rogeralbu

rogeralbu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 20.07.2009

 InTech, on 22 iulie 2017 - 23:04, said:

Istoricul + garantia + numarul mic de km costa cel mai mult.
Sa o stapanesti sanatos, eu ma bucur foarte mult ca ai ales un 3-ar vechi de 3 ani decat un Astra/Focus nou.

Hai zi sincer, se uita femeile la tine la semafor ?
salut, imi pare bine sa te ravad aici..thx pentru gandul bun..
well, stii ca voiam din prima f31, deci astra /focus samd  ieseau.. am avut ani de zile VW..golf hatch, golf break, Passat..toate de noi..dar acum am zis sa incerc BMW si nu mi pare rau deloc..desi golful il mai am si n o sa l vand..imi place si el..garantia am ales o pentru cazurile nedorite -daca ar cadea ceva important in primul an..si in plus daca da garantie neamtul se poate apoi prelungi la noi..
nu stiu dc se uita, am condus o fix inainte de concediu cd eram full la sv si vorbeam aproape mereu la tel in trafic..dar pot spune ca daca am admirat eu ceva, a fost o cetateana pe motocicleta..


pt fatih - am vrut break, culoarea mi a placut, n am gasit mai multe dotari la acei km si conditii financiare. navi mare/mic mi se pare ca si fac treaba la fel..jentile ce au, by the way? ai o propunere mai buna? pls feel free..

#15
fotbal5

fotbal5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,119
  • Înscris: 04.12.2015
Sa ai multi Km fara probleme si sa ne impartasesti cat mai multe pareri :)

#16
cavaliere

cavaliere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 13.09.2016

 Fatihh, on 22 iulie 2017 - 16:12, said:

nava mica, break, jante urate, culoare urata, fara trapa/panorma. Gaseai seria 3 GT in banii astia cu nava mare, jante ca lumea, panorma in banii tai an tot 2014

Da chiar asa, putea sa-si ia sheptar de banii astia, cu jante d-alea misto pa' 19, navigatie profesioanala, etc. Posted Image)
Da' tu ce masinan conduci de asta e asa nasoala? Posted Image

Singurul minus din punctul meu de vedere este doar lipsa xenon-ului. Navigatia mica e foarte ok, si eu am la x1 sotiei si nu simtim lipsa celei profi. Jantele sunt ok, cauciucuri ieftine, confort sporit, o grija in minus pt gropi.

Edited by cavaliere, 25 July 2017 - 12:13.


#17
rogeralbu

rogeralbu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 20.07.2009
thx Fotbal5

 cavaliere, on 25 iulie 2017 - 12:11, said:


Singurul minus din punctul meu de vedere este doar lipsa xenon-ului. Navigatia mica e foarte ok, si eu am la x1 sotiei si nu simtim lipsa celei profi. Jantele sunt ok, cauciucuri ieftine, confort sporit, o grija in minus pt gropi.

subscriu, aveam de ales xenon si interior plus banal si scaune nasoale dpmdv, si aceasta f ok estetic la interior, cu piele si sport,  dar fara xenon.
de aceea, chiar vreau sa va intreb dc ar merita un upgrade la xenon si dc da, ce sa pun, unde si cam ce costuri implica?
thx 4 help

#18
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,473
  • Înscris: 18.06.2007

 rogeralbu, on 26 iulie 2017 - 00:54, said:

thx Fotbal5
subscriu, aveam de ales xenon si interior plus banal si scaune nasoale dpmdv, si aceasta f ok estetic la interior, cu piele si sport,  dar fara xenon.
de aceea, chiar vreau sa va intreb dc ar merita un upgrade la xenon si dc da, ce sa pun, unde si cam ce costuri implica?
thx 4 help

nu lua în seamă toți experții. rămâi cu noi, ăștia mai prosți și necunoscători.

Dacă folosești mașina 99% din timp în oraș, nu are rost upgrade-ul la xenon. Dar fiind toți o mașină de „familie” și de rulaj, bănuiesc că o vei folosi și în ieșiri de weekend și concedii.

Diferența între faruri cu halogen și xenon este uriașă.

Îți recomand să faci retrofit complet, respectiv să iei faruri originale de la dezmembrări, instalația electrică necesară și eventual brațele cu senzor pentru autoleveling. Nu costă foarte mult, dar este adevărat că mult mai mult decât să montezi o instalație aftermarket.

Pentru componente, îți recomand allegro.pl dar trebuie să faci puțină cercetare și să vorbești cu cel care îți va face operațiunea pentru a identifica toate componentele de care ai nevoie  (cu coduri).

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate