Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

freelance web developer

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
lepnem

lepnem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 21.07.2017

View Postsorin147, on 21 iulie 2017 - 20:28, said:

Inainte de a aplica la un proiect de acolo, fa-l!
Poate ca nu-l faci cap-coada dar, atunci cand te si apuci sa aplici, vei atasa ceva din ce-si doreste clientul, un demo... ceva. Ideea e sa nu te duci cu mana goala si doar cu o promisiune.
Asa iti faci si un portofoliu.
E stresant si inutil, stiu (am trecut prin asta... si trec Posted Image ) dar asa inveti.
La tine, un alt mod de a te "lansa" e sa-ti faci propriul site. Poate ca n-o sa stie lumea de tine dar, cand te recomanzi, pui si linkul catre tine. Si uite asa ai si trafic, si mai cresti (poate) in statistici. Cine stie, poate, pana la urma, din toate demourile facute, se va gasi unu' sa vrea sa-i faci ceva. Si de aici...
Îmi place ideea. Nu m-am gândit să atașez demo-uri atunci când aplic pentru un proiect.
Credeam că e normal să încep să fac proiectul doar după ce sunt acceptat, deși e o bună practică ca să mai învăț lucruri.
M-am gândit că mi-aș putea face un site după ce am deja proiectele pentru portofoliu, însă nu eram chiar hotărât.

Mulțumesc pentru sfat!

#20
roxanaRabinowitz

roxanaRabinowitz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 21.02.2016

View Postlepnem, on 21 iulie 2017 - 16:19, said:

Nu sunt înscris de mult timp pe fiverr, pe freelancer am ceva timp, încă niciun proiect făcut, nu am fost ales.
Nu înțeleg cum ar trebui să postez un proiect pe fiverr, am postat un singur „topic” în care precizam că realizez aplicații web.
Cât despre copy-paste, voiam să spun că după un search pe google, probabil găsesc deja magazin online, făcut cap coadă sau cel puțin aplicații specifice pe care le pot aduna într-un proiect și aia e. Voiam câteva idei mai puțin consumate pentru portofoliu.
Ce inseamna "de mult timp", "ceva timp" ???
Adica neah, sa ne intelegem cit mai precis.
Fiver = gig = proiect = topic - faci cit mai multe, la Level 1 ai maxim 20.
Puteai sa pui link aici, sa ne dam cu pararea - da "aplicatii web" suna foarte bine, cuprinzator si, in acelasi timp, ZERO.
Poate, totusi, ai detaliat in descriere.
Copy/paste, idei mai puțin consumate pentru portofoliu - vrei sa reinventezi apa calda ?!
Poftim, idee de proiect: citire senzori de temperatura (prin raspberyy pi), salvare in baza de date, access usor (cautare, filtre...), alarme




View PostroxanaRabinowitz, on 21 iulie 2017 - 14:27, said:

Idei de portofoliu - nu ai, serios ?
Iei 10 proiecte de pe site-uri si le faci tu, chiar daca nu ai cistigat job-ul!

View PostroxanaRabinowitz, on 21 iulie 2017 - 16:04, said:

Tu faci proiectul, de la cap la coada.
Daca mai apuci sa te inscrii (cu sample, bineinteles, nu proiect complet), bine.
Daca nu, oricum pui frumos proiectul la portofoliu !

View Postsorin147, on 21 iulie 2017 - 20:28, said:

Inainte de a aplica la un proiect de acolo, fa-l!
Poate ca nu-l faci cap-coada dar, atunci cand te si apuci sa aplici, vei atasa ceva din ce-si doreste clientul, un demo... ceva.


View Postlepnem, on 21 iulie 2017 - 22:38, said:

Îmi place ideea. Nu m-am gândit să atașez demo-uri atunci când aplic pentru un proiect.
Credeam că e normal să încep să fac proiectul doar după ce sunt acceptat, deși e o bună practică ca să mai învăț lucruri.

'Ai serios, iti place ideea aia pe care eu deja o spusesem de vreo 2 ori ?!
Sau poate nu ai citit sau nu ai inteles bine toate raspunsurile ?!

#21
lepnem

lepnem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 21.07.2017

View PostroxanaRabinowitz, on 22 iulie 2017 - 09:35, said:

'Ai serios, iti place ideea aia pe care eu deja o spusesem de vreo 2 ori ?!
Sau poate nu ai citit sau nu ai inteles bine toate raspunsurile ?!
Am luat în considerare ce mi-ai zis, nu te-am ignorat, desigur, îți mulțumesc și ție.
Nu vreau să reinventez nimic, o să fac cât mai multe lucruri ca să învăț cât mai multe, exact cum mi-ai sugerat, asta aveam în plan.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate