Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Am visat un atentat terorist

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
17 replies to this topic

#1
kudhos

kudhos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 21.07.2017
Jur ca n-am vazut niciun film sau joc  cu acest gen de atentat terorist.
Am avut azi noapte un cosmar care m-a facut  sa ma trezesc   panicat.......sunt si acum putin agitat.


Visul era asa:
Era o petrecere la piscina mare (piscina din aia de lux, parca cu fundul de culoare albastru, foarte eleganta, de lux) langa o viloaie.  Si in ele erau vreo 100 de oameni, inclusiv multi copii, adica multa agitatie, aglomeratie, cam ca la stranduri.
Si parca vad cum vine un electrician (nu-l vad la chip) care baga un cablu lipsit de curent in  apa piscinei (lumea nu observa acel cablu, dar probabil au crezut ca stie electricianul foarte  bine ce face ), apoi electricianul  se duce la tabloul electric,  desface,  umbla pe acolo,  si vad cum curentul electric  se duce prin acel cablu.  
Brusc, aud tipete de copii si adulti pe fundal, ca apoi sa vad o secventa cu  piscinele goale, fara apa in ele , fara oameni cu ele, dar niste politisti facand ancheta si ambulante la greu cu medici care carau cadavrele deja bagate in saci.
Autorul atentatului  era dat disparut.


Si m-am trezit.





E posibil sa se realizeze asa ceva?  

Parerea mea e ca in aceste vremuri cu atatea atentate teroriste parca realizate rudimentar (camioane in multimi,  arme albe), ar trebui sporita securitatea si la intrarea la piscine si stranduri si  de asemenea, limitat numarul de oameni (mai ales ca nu-i igienic sa fie atatia oameni intr-o piscina).
Poate sa fie un atentat care sa nu implice electrocutare,  dar poate ca atentatorul sa contamineze apa piscinelor cu ceva substanta chimica toxica pentru piele sau chiar cu vreun virus.

Edited by kudhos, 21 July 2017 - 09:43.


#2
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016
Tu vrei sa te destrabalezi la piscina, nebunule. Te enerveaza aglomeratia, este? Posted Image

#3
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

View Postkudhos, on 21 iulie 2017 - 09:40, said:

Poate sa fie un atentat care sa nu implice electrocutare,  dar poate ca atentatorul sa contamineze apa piscinelor cu ceva substanta chimica toxica pentru piele sau chiar cu vreun virus.
A piscinelor?!
Pff...
Dar cea curenta?
Traim vremuri in care indivizi cu carte de membru in Hezbollah is sefi de securitate in aeroporturi, deci io ma mir ca n-a fost deja ceva foarte rau...

#4
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,134
  • Înscris: 30.10.2003

View Postkudhos, on 21 iulie 2017 - 09:40, said:

E posibil sa se realizeze asa ceva?  
E posibil.

#5
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,001
  • Înscris: 09.01.2007
E foarte usor sa faci rau. Extrem de usor.

#6
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,558
  • Înscris: 30.07.2003

View Postkudhos, on 21 iulie 2017 - 09:40, said:

Autorul atentatului  era dat disparut.
Si m-am trezit.
Eu zic sa te culci la loc, sa preiei initiativa, sa-ti faci o echipa de comando si sa-i rezolvi pe nemernici. Apoi te poti trezi linistit.

#7
kudhos

kudhos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 21.07.2017
Tipic  , ma asteptam la asemenea raspunsuri in care sunt luat la misto de la utilizatori care probabil o freaca la rece ziua   in amiaza mare  care  se plictisesc prea tare cu atata timp liber, desi se pretind mari zmei pe forum.


Mai ales ca am deschis  topicul pe PARANORMAL, nu pe stiinta sau pe oricare arie unde da, as fi luat in ras . Dar  pot sa evite   acest topic daca nu le convine si sa-si foloseasca timpul liber mult prea mare pentru altceva mai constructiv.





Ce spun eu aici se poate realiza.  Adica, ar trebui ca in vremurile cand teroristi simpli folosesc mijloace rudimentare sa omoare oameni intrand cu camioanele in multimi sa luam orice scenariu   in serios.

Edited by kudhos, 21 July 2017 - 10:10.


#8
danyd83

danyd83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,047
  • Înscris: 04.11.2013
Si sigurantele alea ce ziceau? Sau avea un traf dupa el? :))))

#9
kudhos

kudhos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 21.07.2017

View Postdanyd83, on 21 iulie 2017 - 09:50, said:

Si sigurantele alea ce ziceau? Sau avea un traf dupa el? Posted Image)))
Cred ca si americanii radeau  prin anii 90  cand il auzea pe unul  catalogat ca "conspirationist paranormal psihopat"  cand prevestea atentat asupra New Yorkului.  
In 2001 n-au mai ras.





Nu de alta, dar chiar la un documentar numit Inside 9/11   de pe National Geografic (adica, atentie, NATIONAL GEOGRAPHIC , nu vreo nulitate  gen Info Wars),  ziceau la un moment dat ca in dimineata, pe la ora 8, inainte de atentat, la o scoala, un elev   care admira turnurile gemene  spunea intregii clase in timpul cursului  ca pana spre seara, acele turnuri gemene  nu vor mai fi.  

Cica multi new-yorkezi au avut premonitii.

Edited by kudhos, 21 July 2017 - 10:00.


#10
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,624
  • Înscris: 29.03.2006

View Postdanyd83, on 21 iulie 2017 - 09:50, said:

Si sigurantele alea ce ziceau? Sau avea un traf dupa el? Posted Image)))

In apa 0,2 A e mortal, deci 16 A e prea destul la 230 V c.a.
Daca exista diferentiala se poate sunta sau chiar pacalii ridicol de usor cu alt consumator mai mare in paralel.
Pt. a limita curentul sub valoarea sigurantei, se poate pune un limitator electronic compact, sau da - si cu transformator care poate avea chiar si primarul identic cu secundarul...daca oamenii sunt asa idioti sa stea in piscina cu un cablu, probabil ca nu o sa schimbe nimic o cutie de transformator indiferent ca e pus langa tablou sau piscina.
Se poate si fara cablu - o baterie de condensatori bagata intr-un colac plutitor sau chiar scufundat...
Un om normal la cap daca  vede pe unu' ca baga un cablu in piscina nu igonora, dar daca e in capatul celalalt, mascat de oameni buluciti, e posibil sa nu vada imediat. Iar condensatori scufundati cu atat mai mult nu vede.
Totusi chiar daca pare rudimentar si facil, e cam tras de par sa vina unu' cu cablu' in vazul lumii.
Sigur ca astia isi fac ultima rugaciune inainte, dar in general se straduiesc sa nu rateze planul din cauza unor idiotenii - si asta ar fi o mare idiotenie...

Edited by loock, 21 July 2017 - 10:11.


#11
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,644
  • Înscris: 13.06.2011

View Postkudhos, on 21 iulie 2017 - 09:40, said:

desface,  umbla pe acolo,  si vad cum curentul electric  se duce prin acel cablu.  

E posibil sa se realizeze asa ceva?  

dar daca electricianul scotea o arma automata si incepea sa traga la intamplare, ce faceai cand vedeai ca vine glontul spre tine?

#12
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,293
  • Înscris: 21.04.2014

View Postkudhos, on 21 iulie 2017 - 09:40, said:


E posibil sa se realizeze asa ceva?  

Poate sa fie un atentat care sa nu implice electrocutare,  dar poate ca atentatorul sa contamineze apa piscinelor cu ceva substanta chimica toxica pentru piele sau chiar cu vreun virus.

Da, s-a realizat filmul "Inferno" dupa un astfel de scenariu. Posted Image

#13
kudhos

kudhos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 21.07.2017

View Postloock, on 21 iulie 2017 - 09:58, said:

In apa 0,2 A e mortal, deci 16 A e prea destul la 230 V c.a.

N-am visat exact (nu le am cu domeniul asta), am visat  pur si simplu   cum mureau oameni electrocutati in piscine in urma unui atentat terorist si din cauza incompetentei societatii actuale.

Desi da, poate sa fie si ceva involuntar gen Colectiv, adica  un accident  pe motiv de incompetenta.  Oamenii in mare parte, sunt prosti si din cauza prostiei,  isi distrug vietile. Uita-te in istorie, uita-te si la stiri   cati oameni au murit si mor ca prostii absolut degeaba  din lipsa de precautie...sau care o fac in mod voluntar fara sa cunoasca consecintele.  



Pana una alta, vad cativa useri pe aici care nu au ce face  (mai ales ca suntem pe Paranormal, nu pe Stiinta, deci nu-i loc de bascalie pe seama viselor si premonitilor) si se tin de off-topic intr-o veselie , asa ca am impartit generos niste reporturi.
Continuati baieti!  Posted Image

Edited by kudhos, 21 July 2017 - 10:07.


#14
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,233
  • Înscris: 19.08.2005
In ziua de astazi totul este posibil.

#15
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017
Visul este simbolic cauta pe net ce inseamna cand visezi piscina si cabluri de curent

#16
kudhos

kudhos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 21.07.2017

View PostAN-UNNAMED-CELL, on 21 iulie 2017 - 10:08, said:

Da' tu muncesti ?
Sunt in concediu, si cu toate astea, nu ma duc la mare si nici la piscina.......nu-mi place:
1. pentru ca nu stiu sa inot
2. daca ar fi sa stiu  sa inot, prefer singur, nu cu alti oameni, nu in aglomeratie,  e neigienic, deci nici la mare, mai ales ca ultima data cand m-am dus la mare (acum 7 ani), in vreo statiune turistica romaneasca, m-am ales cu o minunatie de boala de piele dupa ce m-am scaldat in apa marii plina de alge , reziduri petroliere ,  gunoaie   (cred ca de aia i se zice si Marea Neagra, ca-i neagra de murdara, ca in alte mari, in alte statiuni straine,  vezi si fundul marii la cat de curate sunt marile respective).
Cu toate ca in mod normal, ar trebui sa se interzica scaldatul in marea respectiva care-i extrem de poluata,  multi romani continua sa umple statiunile alea, deci sa fie in bafta lor.

Edited by kudhos, 21 July 2017 - 10:15.


#17
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,823
  • Înscris: 06.01.2008

View Postkudhos, on 21 iulie 2017 - 10:03, said:

...Continuati baieti!  Posted Image
Continua si tu. SRI-ul nu doarme niciodata.

#18
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
@initiator
Nu exista nimic din care sa rezulte ca ar fi vorba de o manifestare paranormala. In plus, exista deja topicuri despre visul profetic unde te-ai putea lamuri prin ce se deosebeste un vis profetic de un banal... cosmar.

Iar ceilalti vad ca iar confundati aria de Paranormal cu aria de FUN. Voi inchide topicul pentru a nu incepe sa dau sanctiuni.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate