Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 

La bloc (serial)

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
kudhos

kudhos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 21.07.2017
Ca devenise de la un moment dat o peltea de neurmarit (si asta fiindca aia trei actori care il jucau pe Costel, Popa si Americanu plecasera la Kanal D)  ,  oricum preferam LA BLOC  de 10 ori mai mult  decat   glumele alea sinistre   de "Ai Nostri"  si Atletico Textila.
Asa cum la capitolul de umor taranesc  preferam de 100 de ori mai mult VACANTA MARE decat amatoreala  aia trista de Las Fierbinti.

Ala de il juca Nelu  avea mai mult umor inteligent decat Bendeac, Las Fierbinti, Divertisul politizat  si toti  Mondenii la un loc.  


Cu toate astea, sunt romani de 30-50 de ani care chiar rad la glumele de la Las Fierbinti, printre care si parintii mei. Au un umor din ala la care nu rad nici pustanii de 12-18 de ani. Si credeti-ma, pustanii din ziua de azi stiu ce-i ala umor cu subtilitati, numai ca astea de acum sunt prea pline de subtilitati sexuale de zici ca sunt emisiuni dedicate pentru oameni handicapati.
Umor de WC si nimic mai mult.

Edited by kudhos, 21 July 2017 - 09:25.


#20
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017
Va uitati la jegul ala de serial antic si de demult? Un chici protevist. Ma uit la taicamiu cand, aproape zilnic, il vad ca se uita la jegu ala de serial si nu stiu ce sa mai cred.... mai ales si cand il vad ca rade si vorbeste singur la serialu ala... ori a luat-o razna... ori nu mai are mult de trait pierzand contactu cu realitatea... de se poate uita la asa ceva?Posted Image In pauze MAI da si la Antena 3, injurand ce mai face "opozitia" si bucurandu-se enorm ca este liber "academicianu de renume mondial" celebrul "mafiot" Voiculescu... cred ca-i nebuneala... se uita la toate rahaturile

Edited by bogdan181180, 21 July 2017 - 10:29.


#21
high_energy

high_energy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,366
  • Înscris: 18.05.2017

 wiseguy76, on 21 iulie 2017 - 08:28, said:



Glumeam, dar, da, cred ca exact asa ar trebui sa fie.
deci dupa tine daca un om odata a fost nefericit nimeni nu mai are voie sa fie fericit?

 kudhos, on 21 iulie 2017 - 09:20, said:

Ca devenise de la un moment dat o peltea de neurmarit (si asta fiindca aia trei actori care il jucau pe Costel, Popa si Americanu plecasera la Kanal D)  ,  oricum preferam LA BLOC  de 10 ori mai mult  decat   glumele alea sinistre   de "Ai Nostri"  si Atletico Textila.
Asa cum la capitolul de umor taranesc  preferam de 100 de ori mai mult VACANTA MARE decat amatoreala  aia trista de Las Fierbinti.

Ala de il juca Nelu  avea mai mult umor inteligent decat Bendeac, Las Fierbinti, Divertisul politizat  si toti  Mondenii la un loc.  


Cu toate astea, sunt romani de 30-50 de ani care chiar rad la glumele de la Las Fierbinti, printre care si parintii mei. Au un umor din ala la care nu rad nici pustanii de 12-18 de ani. Si credeti-ma, pustanii din ziua de azi stiu ce-i ala umor cu subtilitati, numai ca astea de acum sunt prea pline de subtilitati sexuale de zici ca sunt emisiuni dedicate pentru oameni handicapati.
Umor de WC si nimic mai mult.
marea majoritate a oamenilor asta privesc. seriale cu umor scazut. devenise la un moment destul de repetitiv. "ai nostri" nu prea am urmarit  ca era tarziu. "atletico textila" cateva episoade si nu era chiar rau. "las fierbinti"...are un umor cand rau cand subtil. uneori sunt si ei repetitivi. probabil ca dupa un anumit timp lumea se plictiseste. da ce zici de "traznitii"? nici ala prea stralucit. ceva mai potolit cu limbajul.
cel mai tare sitcom a fost un serial pe prima ...stai sa ma uit pe youtube sa vad cum se  numeste...aha "nimeni nu-i perfect"
supertare. as mai vrea seriale in genul

#22
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
am urmarit serialul asta la prima difuzare, acum mi se pare o mizerie. serial facut ca pentru vremurile de atunci... acum nu mai are farmec. nu ii inteleg pe cei care inca il urmaresc in prezent. la fel ca si expiratul serial trasnitii, sau cum i s-o mai spune in prezent...

#23
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
De la La bloc doar gagicile alea trei mici mai te faceau sa-l urmaresti. Dar acum au imbatrinit si ele, nici nu stiu daca mai joaca.

#24
open-your-eyes

open-your-eyes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 04.01.2017
Multumesc frumos xmanyacs77, pentru episoade.
Nu stiu cum naiba unii dintre voi prefera "Las Fierbinti". Mie mi se pare "La bloc" cu 3 clase peste.
Cele 3 gagicute sexy sunt ca un bonus. Mai stiti ca jucau si in "Fete cu lipici"?

#25
high_energy

high_energy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,366
  • Înscris: 18.05.2017

 Ion_de_la_Raion, on 22 iulie 2017 - 10:57, said:

De la La bloc doar gagicile alea trei mici mai te faceau sa-l urmaresti. Dar acum au imbatrinit si ele, nici nu stiu daca mai joaca.
nu erau chiar mici...
aratau bine bine :)

#26
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Laura Cosoi era ceva mai mare, parca 20 sau 21. Dana Rogoz avea 16 si Tili Niculae 16 sau 17.

Edited by Ion_de_la_Raion, 23 July 2017 - 01:10.


#27
open-your-eyes

open-your-eyes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 04.01.2017
Stie cineva daca episoadele 92, 93, 94 si 137 sunt pe Voyo? Intreb ca sa nu cumpar abonament degeaba.

#28
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,411
  • Înscris: 16.03.2011
Tot ce e romanesc e de c... Si trebuie sa moara.

#29
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005

 NFS01, on 08 august 2017 - 18:13, said:

Tot ce e romanesc e de c... Si trebuie sa moara.

Asa zisele seriale de comedie...:)))) Sunt praf, iti sfideaza inteligenta...Iar mizeria asta, e sub orice critica. Singurul poate mai de doamne ajuta sa zicem ca e Las Fierbinti...CHiar daca nici ala nu e tocmai pe gustul meu, dar macar acolo actorii au haz...

#30
open-your-eyes

open-your-eyes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 04.01.2017
^ Cred ca glumesti.

#31
aumih16

aumih16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 22.09.2018
mi-a placut! si mie acest serial! sigur si eu am fost trist! nu neaparat deprimat! la aflarea vestii ca dragos mostenescu, emil mitrache, dar si tudorel filimon! plecau la kanal d! in 2007! la acea vreme eu aveam doar 15 ani! eram adolescent! au trecut anii de atunci! iar acum revizionand toate episoadele! numai simt acel feeling! sau acea senzatie! care o simteam atunci! in 2007! sigur m-a deranjat fiindca au adus alti actori care nu aveau treaba cu actoria! dar au incercat macar ceva sa faca! gen cosmin selesi! si ionut iftimoaie! ca pe unii i-am ridicat in slavi! adica pe gheorghe ifrim! si pe vasile muraru! chiar si pe adrian nartea! dar si pe edgar nistor! chiar daca poate nu erau nici ei! actori care sa ii ridic in slavi! fiind la inceput de cariera! de drum! adica! cand a aparut serialul eu aveam 10 ani! atunci! distributia aia chiar imi intrase in inima suflet etc! era una din cele mai bune distributii! din cate s-au vazut! pana atunci! pana acum! mariana danescu, adriana danescu, alina chivulescu, mihai coada, luminita erga, emil mitrache, dragos mostenescu, tudorel filimon, laura cosoi, tili niculae, dana rogoz! frumoase vremuri! superbe chiar! dar vremuri care nu se mai intorc niciodata! din pacate!

#32
Kaffir2018

Kaffir2018

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 15.06.2018
De ce țipi?

#33
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Nostalgia. MI-a placut serialul pana cand a dat Americanu' faliment.
Oricum fata de mizeria taraneasca de ruleaza acum pe protv...

Traim intr-o perioada de simti ca pierzi ceva daca inchizi telefonul sau laptopul.

#34
aumih16

aumih16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 22.09.2018
da! exact! ce n-as da sa revina acest serial minunat! dar numai vor sa se intoarca! s-a terminat demult! astazi sunt realizati toti! majoritatea dintre ei nu regreta ca au jucat in acest serial! dragos mostenescu pe costel jurca! emil mitrache pe americanu mugurel mititelu! adriana danescu pe lucia! dumnezeu sa o ierte ca a murit in 2013! era sora lui mariana danescu! mariana danescu pe lili jurca! luminita erga pe suzana jurca! alina chivulescu pe bela curca! dana rogoz pe mimi curca! laura cosoi pe adina! tili niculae pe roxana! tudorel filimon pe sebastian popa! singurul care regreta ca a jucat in serial! a fost mihai coada! pacat ca el ca are a jucat atata timp pe nelu curca! astazi regreta! fiindca a avut un pacat greu! se intampla prin 1994! visase ca era pe o cruce! si acea cruce cica l-a dus in cosmos! a simtit atunci el ca era un pacat greu! a mers la biserica prin 2002! cand in acel an cei de la pro tv! l-au ofertat sa il joace pe nelu curca! in la bloc! dar el a zis spus ca nu ii place! ideea serialului! si astfel a amanat o zi! crezand ca nu se va descurca bine! in fine a vazut ca cei de la productie trageau de el! si atunci a zis spus! hai domnule sa incerc! ca nu ma lasa astia in pace deloc! el juca doar in teatru! desigur! exact in 2002 sau in 2003! a mers la biserica! si i-a zis spus preotul! ala acolo! sa numai joace orice! sa mai renunte din roluri! ideea este ca din spusese lui! si-a dorit sa nu fi fost actor ci preot! dar la vremea aia nu avea chemare pentru a fi preot! asadar a continuat sa joace in serialul asta! deocheat! fiindca exact cand au plecat emil mitrache tudorel filimon si dragos mostenescu! din serial! la kanal d! lui nu i-a placut ca serialul incepuse sa promoveze homosexuali! despre problemele lor! si atunci s-a renuntat la aceasta idee! insa ideea de comunism in serial! s-a pastrat! in fine dupa ce a terminat cu la bloc! s-a dus la kanal d! dar acolo nu sta prea mult! fiindca si ceilalti dragos mostenescu emil mitrache si tudorel filimon plecasera! asa ca evident s-a vazut nevoit sa plece si el! de acolo! in fine a urmat niste cursuri de preot! si asa a ajuns astazi! sa calugareasca! sau mai bine zis sa fie preot! nu ma deranjeaza chestia asta la el! ca in fond! e aproape de dumnezeu! alta a fost problema care m-a deranjat pe mine cel mai mult! adica daca nu a reusit el in actorie! asta nu inseamna! ca tu poti sa iei dreptul tinerei generatii! sa fie actor actrita! ori daca nu cantaret! cantareata! ca in fond daca au talent! care este problema! de ce sa nu il arate! demonstreze! ca il au! nu au voie! sau cum! pacat de conceptia asta a lui! dar daca asa vede el lucrurile! treaba lui! in fond actoria a pierdut un actor! dar biserica a castigat un preot! asta a fost dorinta lui! in viata faci doar ceea ce iti place! nu ceea nu iti place!

am vazut mai sus ca cineva mi-a zis spus ca am tipat! nu am tipat! am folosit semnul mirarii! care e la fel de important ca si semnul intrebarii!

o sa imi amintesc mereu! de acest serial! extraordinar! de actori! de personaje! momentele amuzante placute sau neplacute! dar cu o portie imensa de ras! sau o doza imensa de ras!

#35
iamback

iamback

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 02.01.2018
Doamne apara si pazeste... Cum sa iti fie dor de porcaria aia....

#36
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,744
  • Înscris: 08.08.2018

 aumih16, on 11 octombrie 2018 - 19:48, said:

am vazut mai sus ca cineva mi-a zis spus ca am tipat! nu am tipat! am folosit semnul mirarii! care e la fel de important ca si semnul intrebarii!

Era important, nu mai e. L-ai folosit de atât de multe ori încât s-a dus și mama ei de importanță.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate