Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

Apocalipsa 23 septembrie 2017

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
69 replies to this topic

#37
Suno

Suno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 10.04.2011

View PostDestini, on 20 iulie 2017 - 17:49, said:

Da e adevarat ca scrie asa, dar undeva prin matei scrie daca nu ma insel ca nimeni nu va sti ziua venirii domnului Isus, dar la un moment dat e o virgula si scrie ca anumite persoane cu intelepciune ( sau ceva de genul ) vor stii cand va veni momentul.
Daca va uitati la video-ul acela in engleza explica tot. Si nu va fi sfarsitul ci doar inceputul sfarsitului
M-am hotarat, imi cumpar ecograf sa vad ce scrie in MARCU, in MATEI..si alti prezicatori.. , asa preventiv pentru apo ca lipsa!Posted Image

#38
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Bre , eu vreau date concrete. Va explic si de ce . Am un prieten ...care are o fata ...care se da la mine ( ca sunt frumos ca un soare la apus  si destept si modest ca nimeni altul ) dar pe mine ma retine faptul ca este mare diferenta de varsta si mai ales ca am vazut-o crescand . Ii sunt ca un al doilea soi de tata ( if'iu'nou'uat'ai'min) .  Adica fatuca este majora si este faina ( si una la parinti ) si nu-s impedimente de ordin legal dar exista unele de ordin moral. Sunt de o seama cu tac'su . No acum ...eu daca as fi sigur ca vine apocalipsa , sincer , i-as trage-o ! Asta e ...si asa urmeaza sa crapam toti , vreau sa fac fetita aia sa simta si ea Nirvana . Nu pentru mine , eu tot timpul sunt cu Nirvana asta pe cap ...si la buda ma urmareste , nici nu ma pot ..(intelegeti voi ) fara sa am Nirvana in ceafa  da' pentru copila asta m-as sacrifica . Atata cat mai este ...doua luni , da' sa fie fericita , sa moara in ....adica cu zambetul pe buze . Voi ce parere aveti ? O fi sigur ?
Edit :
Eu sunt patit de la Apocalipsa din 2012 . Aveam o vecina si am zis ca daca tot vine Apocalipsa ...sa o facem ca intre vecni , si am facut-o ...si a fost fain ...si acum abia ma pot uita in ochii vecinului . El este de treaba , saritor , ne ajutam ...da ' eu impins venirea Apocalipsei am comis-o ...nu din alte motive . Totusi desi am argumente temeinice pentru ce am facut ( si eu si ea - vecina  ) tot am niste remuscari ...intelegeti voi ca doar ma stiti ce baiat de caracter sunt ...
Ce ma sfatuiti sa fac ? Oare chiar vine Posted Image ?

Edited by JurasikMan, 20 July 2017 - 20:03.


#39
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostDestini, on 20 iulie 2017 - 17:17, said:

Sfarsitul este chiar la usi, vizionare placuta: https://m.youtube.co...h?v=xn_l2yS6H2o

Pe 18 septembrie e ziua mea, poate sa vina in 23, am 5 zile sa ma bucur de cadouri.

#40
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostDestini, on 20 iulie 2017 - 17:17, said:

1 Şi s-a arătat în cer un semn mare: o Femeie îmbrăcată în soare; a ea avea luna sub picioarele ei, iar pe cap o coroană de douăsprezece stele. 2 Ea era însărcinată; striga în chinurile naşterii b, frământându-se să nască.
Am sa fiu cat mai scurt cu putinta, femeia imbracata in soare reprezinta constelatia virgus ( sau ceva de genul ) care pe data de 23 septembrie 2017 are exact precis luna sub picioarele ei, iar deasupra capului ei se afla constelatia leului plus inca 3 planete din sistemul nostru solar.
Copilul este o planeta din sistemul nostru solar, care, pe data de 23, intra in tranzitie exact in interiorul placentei virginei si tranziteaza timp de 9 luni, iar dupa aceea se naste. Pentru mai multe detalii puteti sa cautati pe youtube in engleza: 23 september 2017 sau sa urmariti urmatorul video.
Sfarsitul este chiar la usi, vizionare placuta: https://m.youtube.co...h?v=xn_l2yS6H2o
Da,desigur !

Quote

Şi mulţi prooroci mincinoşi se vor scula şi vor amăgi pe mulţi

Quote

Căci se vor ridica hristoşi mincinoşi şi prooroci mincinoşi şi vor da semne mari şi chiar minuni, ca să amăgească, de va fi cu putinţă, şi pe cei aleşi.

Quote

Iar de ziua şi de ceasul acela nimeni nu ştie, nici îngerii din ceruri, nici Fiul, ci numai Tatăl.
(Matei cap. 24)
Nu stie cand va veni ziua respectiva nici Fiul dar  o cunoaste  un misionar evanghelist ?

Edited by stlk, 20 July 2017 - 20:18.


#41
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,010
  • Înscris: 09.12.2015
Până una alta totul e o făcătură hidoasă, având în vedere că azi m-am înfruptat din multe bunătăți și lunând în considerare falstitatea epocală a acestei pseudo-'a-po-ca-lipse', simt că îmi lipsește ceva Posted Image așadar mă duc pe 'tron'' să chibzuiesc bine și să fac o ''lipsă mare și una mică'',
poate voi avea parte de o inspirație instantanee și vă voi dezvălui și vouă mesajul rezumat, asta doar dacă voi avea parte de o ''apocalipsă''=revelație/descoperire/dezvăluire Posted Image https://ro.wikipedia...alipsa_lui_Ioan

Edited by TheStarkestTruthMatters, 20 July 2017 - 20:25.


#42
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
...deci vine ? Posted Image

#43
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016

View Postjeffy86able, on 20 iulie 2017 - 17:24, said:

Am mai murit o data la apocalipsa din 2000.
Mi-a trecut.
Si pe 12.12.2012, ai uitat?
Si parca si in '99, cand a fost eclipsa totala de soare.
:D

#44
Zuy

Zuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 19.11.2006
Când mă gândesc prin câte apocalipse trec ( o gramada de facturi, alte probleme ino pinante de sau dus și banii albi pentru zile negre, asta mi se pare un fleac :) Bringhit on :) vb colegilor: 2000, 2012 decembrie, 2013... etc. Dacă vine să fiu al drac-...ului dacă de dăm deama.
Până atunci live like tomorow never comes :) Posted Image

#45
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostDJPocaitul, on 20 iulie 2017 - 17:25, said:

Majoritatea interpreteaza Scriptura dupa cum aud,sau dupa placul si calculele lor sau ale altor persoane ( astrologi,secte etc.),dar in Biblie scrie clar ca NIMENI nu va sti cand va veni sfarsitul,numai Tatal din Ceruri!.......

Io credeam ca scrie  - "Fiti pe faza, caci vremurile sunt pe aproape..."

#46
altnume

altnume

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,822
  • Înscris: 30.01.2010

View PostDestini, on 20 iulie 2017 - 17:17, said:

Apocalipsa 23 septembrie 2017
Fiecare generatie la randul ei ajunge la un moment dat si se plictiseste de apocalipsele astea fara numar, dar acuma e randul vostru, bucurati-va!

#47
pui

pui

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 01.09.2004
Mai sunt multe Apocalipse (sau Apoca-lipsuri)?

#48
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostDestini, on 20 iulie 2017 - 17:17, said:

1 Şi s-a arătat în cer un semn mare: o Femeie îmbrăcată în soare; a ea avea luna sub picioarele ei, iar pe cap o coroană de douăsprezece stele. 2 Ea era însărcinată; striga în chinurile naşterii b, frământându-se să nască.
Am sa fiu cat mai scurt cu putinta, femeia imbracata in soare reprezinta constelatia virgus ( sau ceva de genul ) care pe data de 23 septembrie 2017 are exact precis luna sub picioarele ei, iar deasupra capului ei se afla constelatia leului plus inca 3 planete din sistemul nostru solar.
Copilul este o planeta din sistemul nostru solar, care, pe data de 23, intra in tranzitie exact in interiorul placentei virginei si tranziteaza timp de 9 luni, iar dupa aceea se naste. Pentru mai multe detalii puteti sa cautati pe youtube in engleza: 23 september 2017 sau sa urmariti urmatorul video.
Sfarsitul este chiar la usi, vizionare placuta: https://m.youtube.co...h?v=xn_l2yS6H2o
hahaha...si zi-mi asa: ai asteptat din 2016 sa ne spui asta? :D

pt. ignoranti si diletanti: Apocalipsa = Revelatie, Descoperire.
Apocalipsa nu este sinonim cu sfarsitul violent al lumii, asa cum se sparie unii

#49
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,201
  • Înscris: 26.01.2007

View PostDude_2nd, on 21 iulie 2017 - 06:08, said:

hahaha...si zi-mi asa: ai asteptat din 2016 sa ne spui asta? Posted Image

E un troll ateist disperat care in prima instanta a vrut sa sune dupa ajutor la 112 si mai apoi si-a dat seama ca mult mai de folos i-ar fi sa scrie pe forum :lol:

#50
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017
Se spune ca Sfarsitul Lumii nici ingerii si sfintii din ceruri nu vor stii cand o sa vina. Dumnezeu a lasat doar semne, nicio referire la data finala. Ca sa vina sfarsitul lumii mai intai trebuie sa vina Antichristul, razboiul 3 mondial, meteoritul care o sa cada pe Terra, contactul cu o civilizatie extraterestra si oricum de apucat se spune ca o sa-l mai apuce a10a parte din omenirea ramasa in viata. Sa se intample toate astea pana pe 23 septembrie 2017 ar fi prea tare.

Edited by bogdan181180, 21 July 2017 - 07:52.


#51
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
....deci nu mai vine  Posted Image .

#52
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016

View PostJurasikMan, on 21 iulie 2017 - 08:06, said:

....deci nu mai vine  Posted Image .
Las-o sa mai creasca. :D

Edited by baliosss, 21 July 2017 - 08:15.


#53
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,857
  • Înscris: 06.01.2008

View PostDestini, on 20 iulie 2017 - 17:17, said:

...bla...bla...bla...bla...
Daca cumva crezi in Biblie si Dumnezeu, atunci afla ca scrie negru pe alb si cat se poate de clar faptul ca nimeni, dar absolut nimeni nu stie cand anume va veni sfarsitul acestei lumi in afara de Dumnezeu.
Stiu, e o noutate pentru tine, dar incearca sa o intelegi.
Si apropo, sfarsitul lumii se refera doar la sistemele actuale de guvernare, nu la distrugerea planetei (o decizie ilogica, avand in vedere ca oamenii, nu planeta, sunt de vina pentru acest shit-storm in care ne aflam in prezent).

#54
SPX808

SPX808

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.06.2016
Yup!

Attached Files



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate