Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Semn pus de hoți în broasca ușii ?

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#73
AdyMakke

AdyMakke

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 29.05.2005
Cand vii in casa de la petrecerea de Revelion iar usa e inchisa  cu cheia doar sus iar cand intrii gasesti lipsa toate electronicele, bijuterii , etc etc si stai pana la 5 dimineata cu cei de la criminalistica sa faci o lista cu toti care au intrat in casa ta in ultimul an ... sa vezi distractie ce te pune pe ganduri. noroc ca mai sunt si politisti  constiinciosi care isi fac meseria bine, iar in 1 luna hotii au fost prinsi. Ghici cine? Zugravul care a renovat in luna mai si si-a facut chei de rezerva ... asadar aveti grija pe cina lasati in casa, inchideti sus si jos intotdeauna si sfatul meu sa aveti sisteme de inchidere diferite care sa le ia timp mai mult sa le deschida.

#74
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Într-adevăr, nu este o experiență foarte plăcută să-ți vezi locuința întoarsă pe dos, mai putin cei care vin la pont si stiu exact ce sa ia.

#75
AdyMakke

AdyMakke

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 29.05.2005

View PostDau, on 25 iulie 2017 - 17:52, said:

Într-adevăr, nu este o experiență foarte plăcută să-ți vezi locuința întoarsă pe dos, mai putin cei care vin la pont si stiu exact ce sa ia.


Da, totul intors pe dos si nu mai te simti sigur la tine in casa.
Bun, ce faci? Te gandesti sa schimbi incuietorile pe 1 ianuarie, totul inchis. In 3-4 zile am schimbat usa cu totul... si ghici ce? Ai nevoie de un meserias care sa iti tencuiasca si sa aranjeze peretii .. am avut inspiratie sa ii spun sotiei sa nu il sune pe meserias, acelasi meserias :))) pe 1 Februarie l-au saltat cei de la sectia 13 ..

#76
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,014
  • Înscris: 04.03.2014
Cea mai buna solutie ramane o alarma buna care face galagie multa si e legata la un dispecerat. In general gainarii o iau la fuga cand o aud.  In ziua de azi e o solutie chiar eftina.

#77
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,068
  • Înscris: 06.01.2007
Unui coleg de-al meu i-au spart casa pentru 2000 lei. Au intrat pe fereastra noaptea, i-au luat banii din sertar si atat.
El e mai instarit asa... cei care l-au operat stiau asta probabil.

Dar ideea e ca scosese banii (scosese mai multi, vreo 5000, dar restu ii daduse) sa imprumute pe cineva, de regula nu are bani cash. El crede ca cineva l-a filat, altfel daca spargeau in oricare alta noapte, nu gaseau nimic valoros. Zice el ca e posibil cineva cunoscut (sau client) sa-l fi "operat", cineva care stia care si in ce camera doarme deoarece nu au intrat decat intr-o camera unde avea un fel de birou si nu au cotrobait, stia ca-si mai tine sume de bani in sertar, sume mici, de regula pentru plata unor taxe mici.
Sta la etajul 1, au urcat pe grilajul geamului de la parter. Politia nu ia gasit, nu au gasit nici amprente.

Dar cel mai rau e ca .. creeaza nesiguranta. E destul de nasol sa stii ca ti-au intrat unii noaptea in casa in timp ce tu erai acolo, dormeai.
In urma experientei a pus grilaj la geamuri, la etajul 1 hahaha!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate