Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Meizu M1 Metal

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
mlegs

mlegs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 04.07.2007
Salut !

Am de gand sa imi schimb telefonul si am gasit un astfel de model de care nu am auzit niciodata - Meizu M1 Metal .
anyways, am intrat pe un site cunoscut si am vazut ca are 8 reviewuri bune si se incadreaza in suma pe care am de gand sa o investesc - 900 ron. Pe alt site cunoscut am gasit un review foarte bun, minusurile principale fiind bateria si camera. dar isi face treaba pe partea de performanta

Am gasit pe net faptul ca vine cu un Android modificat - denumit YunOS . Cel putin asa era la data scrierii reviewurilor gasite pe net. Brandul este din China si nu se foloseste acolo GooglePlay , au o alta aplicatie. Dar modelul se vinde international si poate fi instalat Google services pe el ! Intrebarea mea este daca sunt oameni care cunosc acest telefon si pot spune daca au existat probleme de compatibilitate cu aplicatiile de pe Google Play si ce altceva mai cunosc despre acest model.

Multumesc,
Alex

#2
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Nu cunosc telefonul, dar legat de cele cu soft chinezesc, te avertizez sa fii atent, pentru ca vin încărcate cu tot felul de prostii.

#3
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,715
  • Înscris: 05.09.2005
Nu cred ca isi merita banii, a aparut in 2015, procesorul este destul de vechi etc. Incearca un Meizu mai nou, sau Xiaomi sau ceva...

#4
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,727
  • Înscris: 28.12.2008
Ia Xiaomi Note 4 cu procesor Snapdragon.

#5
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Meizu are Flyme OS ;  iti  trebuie ceva timp de acomodare cu el.  De instalat Play Store nu e complicat -  vezi ca sunt ceva linkuri in topicele Meizu pe aria asta .
Dar comunitatea Meizu e foarte mica. Daca nu tii neaparat la marca asta poti gasi echivalent direct la Xiaomi.

#6
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014
ori xiaomi, ori te poti uita direct la huawei p9l, este 1000 lei ce-i drept, dar e cu mult peste la acesti bani.

#7
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,727
  • Înscris: 28.12.2008
Cu mult peste ce?

#8
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014
peste modelul ales initial, adica acel meizu.

#9
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,773
  • Înscris: 25.01.2007
IN BANII AIA AR TREBUI SA AI 3 GIGA RAm. parca's prea multi bani pentru un meizu.
si io zic ca ar trebui sa te uiti pe la xiaomi.

#10
mlegs

mlegs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 04.07.2007
Multumesc mult de sfaturi. Dupa sfaturile primite si dupa ce am cercetat ce se putea cerceta pe gsm arena si dupa ce am citit reviewurile de pe emag,  am decis sa aleg un Xiaomi Redmi Note 4.

https://www.emag.ro/telefon-mobil-xiaomi-redmi-note-4-dual-sim-32gb-4g-grey-xiaomi-redmi-note-4-ds-32-grey/pd/DJ5PD7BBM/


e un telefon f bun la banii astia (840 ron)
merge brici , jocurile se misca mai bine decat pe huawei p9 lite, ecranul e mai mare (5.5 inch), are mai multa memorie interna (32 gb), si mai mult ram (3 gb), bateria mai mare (4100 mah)...

dar am cateva intrebari : daca activez ledul pentru notificari, nu se aprinde la cele de facebook, email nou, mesaje noi, sau orice aplicatie care genereaza notificari
la apeluri ratate se aprinde intermitent cu verde. dar la notificari, nu, desi este activat.
La tastatura swift key, nu am gasit optiunea de a scoate sugestiile de cuvinte.

Multumesc

#11
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Felicitari si sa il folosesti 100 de ani ! Pentru problema ta intreaba pe topicul dedicat.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate