Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Inmatriculare auto in Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,099
  • Înscris: 29.01.2016

View PostsKenziRO, on 20 iulie 2017 - 23:09, said:


Sa inteleg ca in Romania linistea inseamna Spaga? Mediocritatea te-a facut sa spui acest lucru?
Ce ar fi sa nu mai dea nimeni spaga si sa fie totul corect? Ai mai vedea atatea ilegalitati facute? Apropo, stiai ca darea de mita si luarea de mita e infractiune?
Prima data in viata cand aud ca influentele turcilor si a rusilor ne face sa dam spaga, cam ridicol, cred.


P.S: Cand o sa fie maica-ta calcata de o masina a carei directii a luat-o razna desi ITP-ul l-a trecut fiindca a fost scrumiera plina...sa te vad atunci cum cauti dreptate.
Da
Nu
Da
Mai citeste si tu un pic de istorie sa vezi ca de pe la fanarioti ni se trage. Si s-a impamantenit cam rau obiceiul. Se scapa foarte greu de el.
Si eu sper sa apuc ziua in care sa fiu tratat corect  sa nu fiu nevoit sa dau spaga, etc. Pana atunci  tre sa ne adaptam.
PS : sa ii dea afara pe angajatii aia care trec toate cazanele ca fiind ok. Eu nu de cazane vorbeam mai sus.

#20
florinppv

florinppv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2010
Salutari, am si eu urmatoarea problema:
Se da o masina inmatriculata in tara X cumparata la o licitatie din tara Y, (masina ex corp delict, confiscata de autoritatile din tara Y) detin urmatoarele documente:
- factura de cumparare (tara Y);
- proces verbal de vanzare emis de tribunalul din tara Y care a dispus vanzarea;
- certificat de inmatriculare (tara X);
- certificat de omologare/conformitate (tara X);
- placutele de inmatriculare.
Cu actele de mai sus se poate inmatricula masina in Romania?

#21
sKenziRO

sKenziRO

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 10.01.2016
SUCCES!
Pe data de 31.07.2017 am fost la R.A.R DB si l-am trecut fara nici un fel de problema, ba chiar mi-a eliberat si cartea de Romania + ITP-ul pe 2 ani cu toate ca era cam 18:00, si toate astea doar cu plata de 483 RON, parca. In rest ramane sa o bage la fiscal proprietarul vechi, s-o scoata iar apoi s-o bag eu la mine, dupa care merg la politie...dar aici e problema, la DRPCIV e cu programare sau nu? Unii mi-au spus ca da, altii ca nu. Nu am putut sa iau legatura la DRPCIV, n-au raspuns la telefon. Un raspuns clar mi-ar fi de ajutor! Multumesc!

View Postflorinppv, on 23 iulie 2017 - 22:47, said:

Salutari, am si eu urmatoarea problema:
Se da o masina inmatriculata in tara X cumparata la o licitatie din tara Y, (masina ex corp delict, confiscata de autoritatile din tara Y) detin urmatoarele documente:
- factura de cumparare (tara Y);
- proces verbal de vanzare emis de tribunalul din tara Y care a dispus vanzarea;
- certificat de inmatriculare (tara X);
- certificat de omologare/conformitate (tara X);
- placutele de inmatriculare.
Cu actele de mai sus se poate inmatricula masina in Romania?
Daca astea au fost toate actele eliberate de cei de la licitatie, da, probabil nu e nici o problema. Cand faci programare la R.A.R, ii explici aleia de acolo totul. Mult succes.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate