Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Vor să îmi retina permisul 30 zile desi sunt nevinovat!

- - - - -
  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#109
pclife

pclife

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 10.07.2017
Te-a cam prostit pe fata agentul ala, el a fost cel ce a gresit cand v-a informat gresit si neconform cu legea, ceea ce pentru un politist care se presupune ca aplica legea e destul de grav...
Se vede ca la ei se aplica doar legea spusa de sefu' in functie de toanele si spaga incasata de sefu', pe aia din Moniorul Oficial nu s-au stresat sa o cunoasca, ca nu e relevanta.

Edited by pclife, 19 July 2017 - 16:43.


#110
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
A fost și cel cu mașina 2. Mai trebuie cel cu masina 3.

Au zis că va fi notificat să vină și dacă nu vine va fi amendat până vine. Pe declarație am trecut adresa unde să vină procesul verbal + mail + nr tel.

Politistul care ne-a indrumat greșit mi-a povestit câte orori s-au întâmplat pe autostradă din cauza celor care staționau. Mi-a zis că după ce am plecat noi s-a mai petrecut un accident. Prioritatea lui era să elibereze banda de decelerare, nu o tamponare minoră.

La noi lumea nu stie să circule pe autostrăzi. Deh.. sunt prea putine :))

Oricum din punctul meu de vedere totul s-a terminat cu bine. Se putea și mai rău. Bine că nu au fost victime si nu mi-a dat amendă. :)

Edited by tzaq93, 19 July 2017 - 16:54.


#111
pclife

pclife

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 10.07.2017
Dar voi erati stationati pe banda 2 sau cum? Nu ati oprit pe banda de urgenta cat mai in dreapta?
Daca erati asa, ce accidente viseaza politistul? Si ce vina aveati voi daca se intampla ceva? Vinovat era idiotul care circula pe banda de urgenta si nu belea ochii cand stia ca circula illegal pe o banda unde e normal sa te astepti la stationari legale.

Edited by pclife, 19 July 2017 - 16:57.


#112
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Eram opriți pe banda de decelerare

#113
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,675
  • Înscris: 22.11.2007
in zona aia banda de urgenta este banda de facut dreapta pe centura bucurestiului (bretea de parasire a autostrazii). faptul ca ei ocupau banda de facut dreapta ii forta pe ceilalti sa se incadreze din banda1 a autostrazii din scurt catre iesirea pe centura sau cei care veneau din spate pe banda de decelerare sa fie nevoiti sa intre iar in banda1 sa treaca de ei.

in zona aia oricum multi ies din A2 pe centura si se face buluceala, duminica seara in sezon de ex sunt cozi si de 1-2 km ptr ca f multi ies catre centura.

Edited by bossake, 19 July 2017 - 17:30.


#114
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Mai am o intrebare. Azi e ultima zi din cele 30 de suspendare. De maine pot să conduc, dar permisul il iau luni când au program la poliție.

Este legal? Deci eu am dreptul să circul mâine dacă azi expiră suspendarea, dar permisul meu e încă la poliție?

#115
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,973
  • Înscris: 06.01.2006
Nu, nu ai voie sa conduci pana nu semnezi ca l-ai preluat. Oricum e ilegal sa conduci fara permis.

#116
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Deci de luni..

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate