Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Compatibilitate componente

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
MihaiiiGL

MihaiiiGL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 23.10.2015
Multumesc de sfaturi...am sa mai astept

#20
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
procesorul actual e cu o idee mai slab decat acel 760k, dar are grafica integrata, ceea ce observ ca de fapt folosesti. strict intre cele 2, as alege acel 760k.

la tine faptul ca folosesti grafica integrata te trage in jos, o placa video dedicata isi va face simtita prezenta, cu indrazneala recomandarii chiar si a unui ssd.

zici de jocuri mai recente, momentan nu am vazut vreun titlu din partea ta pt a ne putea da seama de preferintele tale. dar ma astept la un cs, dot, wow, ceva pe aici cred ca te invarti si vrei si ceva fps-uri.

ca sa te intinzi pe la un socket mai nou, 1151 ar fi cel mai nou, insa sigur nu cu i7 cum am vazut recomandat, ci un i5. pt un sh consider ca mai jos de 1150 nu are rost sa cobori, dat fiind si bugetul care observ ca e si el limitat undeva pe la 1000 si poti lua ceva cat de cat decent.

acum, la ce rezolutii joci, pe ce monitor? pt ca problema se schimba si in functie de asta. ca o recomandare de pc mai strong dar cu monitor ce abia taraie un 720p sau mai jos, iar nu e de dorit si degeaba efortul.

#21
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013

View PostHider141, on 18 iulie 2017 - 10:15, said:

sa vina colegii Dany_Drake
Darke. :P

#22
MihaiiiGL

MihaiiiGL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 23.10.2015
Multumesc de raspuns . Joc la 1600x1050. Ca jocuri nici nu ma astept sa joc ceva la ultra , dar ceva de bun gust sa spunem un ets2 la high cu 40-50 fps , un gta v la medium-high chiar daca am inteles ca ar duce mai mult eu am in el la low 25-30 fps si e aproape nejucabil ca si grafica se vede f urat deci oricum ar fi un upgrade chiar si la medium cu 40 fps , fifa 17 tot asa un medium-high si in rest nu stiu ce as putea sa mai cer dirt rally medium..etc din cate vedeți nu sunt pretentios pt ca stiu ca ma trage cpu in jos vreau sa fie cat de cat jucabile fata de acum cand abia se misca

De asemenea as dori sa intreb daca fac oc la procesor in cazul unui bottleneck ar rezolva ceva sau sa il las asa ?

#23
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
e vb de tehnologiile folosite, un oc nu te va ajuta extraordinar, mai ales daca nici racire ok nu prea e, desi zici ca ai un ventilator de 120, ceea ce ma face sa cred ca oricum ai un cooler am.

in aceste conditii, eu as merge pe ideea achizitiei unui pc mai nou, sh daca atat permite bugetul, pc care sa contina placa video dedicata, mai tarziu cand vei avea ceva bani, sa pui chiar si un ssd. vei avea timpi de acces mai buni si te va ajuta intr-o oarecare masura. dar fps-urile vezi ca tot placa video ti le va da, asa ca acolo este atentia indreptata.

acum ai 8gb ram, daca te indrepti catre un 1150 sau chiar skylake pe 1151, poti refolosi memoria actuala si nu mai dai bani pe ddr4. si asa preturile sunt cum sunt. ventilator am daca ai (zi macar de care) deja ai racire ok, asa ca iti trebuie placa de baza in kit cu procesor, placa video si apoi vedem si de o sursa, care iti recomand sa fie de noua.

daca poti vinde ceea ce ai acum, adica placa de baza cu procesor, mai poti obtine o suma de investit, ori de recuperat din cea cheltuita pe componentele astea.

#24
MihaiiiGL

MihaiiiGL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 23.10.2015
Am doua coolere unul spire de 80 si unul deepcool de 120

#25
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
@MihaiiiGL, iti spun eu ca cea mai buna solutie e sa vinzi kit-ul A8-5600K si banii sa-i pui peste cei 1.000 Lei care ai zis ca ii ai.
Si cu suma totala cumperi un kit Second Hand socket 1151 sau AM4 + o placa video GTX 10xx + o sursa (Sirtec de preferat) si pe parcurs un SSD.

Daca vei urma sfatul asta, vei avea o surpriza placuta facand upgrade la o performanta vizibila;
daca nu-l urmezi, vei avea o surpriza neplacuta ramanand pe socket-ul FM2.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate